Rysi ztratili vedení a v domácím prostředí podlehli Ústí nad Labem
Reportáže
Frýdecko-místečtí chtěli po minulém nevydařeném zápase bodovat na domácím ledě. A začali skvěle, jelikož se v páté minutě prosadil David Kofroň. Ve druhé třetině ovšem hosté srovnali a do třetí dvacetiminutovky se šlo za stavu 1:1. V polovině třetí periody hosté vstřelili branku a otočili utkání, které si pojistili gólem do prázdné brány dvě minuty před koncem. Frýdek-Místek tak podruhé v řadě prohrál, tentokrát 1:3 s Ústí nad Labem.
39., sobota 13.1.2018, Hala Polárka
1:3
1:0, 0:1, 0:2
HC Frýdek-Místek
Strmeň – Bartko, Haman, Adámek, Pastor, Matyáš, Piegl, Zahradníček, D. Stránský – J. Kalus, Bajtek, Štumpf – Kofroň, Mikulík (C), Kvasnica – Franek, Pechanec, Klimša (A) – Przybyla, Kafka
HC Slovan Ústí nad Labem
Soukup – Bernad, Vl. Brož, M. Vágner (C), M. Zdvořáček, Vaněk, Weinhold, Mlčoch – Melka, Gengel (A), Davídek – D. Merta (A), L. Volf, Kružík – Macek, Severa, M. Chalupa – Navarra, Najman, T. Jandus.
Statistiky
Branky a nahrávky: 5. Kofroň (Mikulík) – 27. Gengel (Bernad, Vl. Brož), 52. Vl. Brož (Severa), 59. D. Merta (M. Vágner). Rozhodčí: Oldřich Hejduk, Vojtěch Fiala - Tomáš Měkýš, David Otáhal. Vyloučení: 6:7, navíc Pastor a Merta 10 min OT. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváků: 1409. Střely na branku: 33:29.
Ohlasy
Marek Malík (HC Frýdek-Místek): Zápas nám vůbec nevyšel. Neproměňovali jsme šance, které jsme si vytvořili. Dostali jsme pak jednoduché góly. Tak, jak jim se to tam odrazilo, nám se to vůbec neodráželo. Samozřejmě nás to neomlouvá. Tak, jako když uděláš chybu vzadu, je to stejná chyba, jako když netrefíš prázdnou bránu nebo nedáš vyloženě šanci. Teď máme na sobě takovou deku, kterou potřebujeme shodit a dostat se tam, kde jsme byli. Když jsme hráli skvělý zápas proti Benátkám, proti Vsetínu. S posledními zápasy ve Třebíči a teď s Ústím nemůžeme být spokojení. Musíme najít tu cestu, abychom se dostali tam, kde jsme byli.
Tomáš Mareš (HC Slovan Ústí nad Labem): My jsme sem dneska přijeli s nejmladším týmem v historii. Hráče jsem upozorňoval, že když budou bojovat a bruslit, dá se vyhrát s každým. Ti hráči mě přesvědčili, že když to budou dodržovat, všechno půjde. Hrozně si toho cením a před celým mužstvem smekám. Ty tři body jsme si zasloužili.

První třetina nabídla fanouškům v Polárce kromě slibných šancí i domácí branku. Již pět minut po úvodním vhazování se o jásot domácích příznivců postaral David Kofroň, který po přihrávce od Milana Mikulíka, vystřelil kotouč pod horní tyč. Do slibné šance se o dvě minuty později dostal Antonín Pechanec společně s Danielem Štumpfem, kdy se dostali do přečíslení dva na jednoho. Pechanec dobře přihrál na Štumpa, ale Jakuba Soukupa nepřekonal.

Frýdecko-místecký celek mohl uskočit soupeři o dvě branky díky Danu Przybylovi, který skvěle vybojoval puk a vyslal jej na Davida Klimšu, jenž osamoceně vypálil z kruhu, ačkoli se mu nepodařilo přesně zamířit a minul.

První polovina druhé dvacetiminutovky nebyla pro Frýdek-Místek tolik příznivá. Ve dvacáté šesté minutě došlo k vyloučení na straně domácích a o minutu později vyrovnal Ladislav Gengel, který tečoval za záda Jana Strmeně. Ten s touto střelou nemohl vůbec nic dělat. Po zbytek třetiny zůstalo skóre neměnné a oba celky odcházely do kabin za stavu 1:1.

V závěrečné periodě mohli David Klimša poslat Frýdek do vedení, jenže Soukup skvěle zasáhl a nebezpečnou dorážku zneškodnil. V padesáté druhé minutě se po vhazování v pásmu domácích do rány opřel Vladimír Brož, jehož střela dokázala projít úplně vším a zastavila se až o síť za Strmeňovými zády.

I když se rysi snažili skóre vyrovnat hrou v šesti při oslabení soupeře, Soukup byl neprůstřelný. V padesáté deváté minutě definitivně o vítězi rozhodl David Merta, když poslal kotouč do prázdné brány. Frýdek-Místek se nyní nachází na desáté příčce a play-off se mu začíná pomalu vzdalovat.