Rysi v prvním zápase sezony neuspěli, z Benátek nevezou ani bod
Frýdek-Místek se po skončení karantény konečně také vydal na svou pouť touto sezonou Chance ligy. V Benátkách ale neuspěl. Domácí rysy jasně přehráli.
4., středa 23.9.2020, ZS Benátky nad Jizerou
5:2
2:0, 2:0, 1:2
HC Benátky n. Jizerou

J. Pavelka – Kolmann, Kovář, Had, Kunst, P. Krejčí, Aubrecht – Průžek, A. Dlouhý, D. Špaček – Wiencek, Hrabík, Pekař – Pabiška, Čederle, Jiruš – Šafařovský, Maršoun.

Malík (41. Raszka) – Haman, Husák, J. Michálek, Zahradníček, Hrachovský, J. Adámek – Kofroň, R. Veselý, Kurovský – Šedivý, Peterek, Mikulík – Martynek, Klimša, Tomi – Kaukič, Stuchlík, Matiaško.

6. Aubrecht (Jiruš), 9. Dlouhý (Had), 35. Wiencek (Hrabík, Pekař), 38. Jiruš (Pabiška, Krejčí), 52. Pekař (Kolmann, Hrabík)
50. Kurovský (Husák, Kofroň), 58. Mikulík (Veselý, Šedivý)
Diváci: 205

Valdemar Jiruš (HC Benátky nad Jizerou): Těší nás, že jsme předvedli výborný výkon, který byl navíc vyšperkován krásnými brankami. Vážíme si toho, že se nám zvedla produktivita. Myslím si, že jsme slušně sehráli také přesilové hry, i když tomu trošku chyběl efekt, který jsme v nich chtěli mít. Celý náš tým ale podal výborný výkon, který byl navíc podpořen velmi dobrým brankářem. Za tři body jsme rádi.

Vlastimil Wojnar (HC Frýdek-Místek): Do zápasu jsme nastoupili po covidové pauze, v podstatě jsme tři týdny nehráli, což bylo samozřejmě znát. V první třetině jsme si vypracovali nějaké příležitosti, které jsme ale na rozdíl od domácího týmu nevyužili. Ve druhé třetině přišel z naší strany velký útlum a soupeř po ní vedl 4:0. Nakonec jsme to trošku zkorigovali na 2:5. Hráčům v kabině jsem říkal, že je trestuhodné dostat dvě branky při vlastní přesilovce, tohle se prostě nemůže stávat. Takto nemůžeme vyhrát nikde. Benátky opět prokázaly, že tu mají kvalitní mladé hráče. Musíme si z tohoto zápasu vzít ponaučení, čeká nás spousta utkání. Budeme dohrávat zápasy, které jsme neodehráli. Nechci říci, že toto utkání hodíme za hlavu, ale prostě musíme jít dál.

Utkání začalo rychlým vyloučením Milana Mikulíka. Hosté ale toto oslabení ustáli. Následně byli vyloučeni taktéž domácí. V šesté minutě přišel první zásadní moment zápasu. Benátky ve čtyřech dokázaly uniknout do šance dva na jednoho. Vojtěch Jiruš bez problémů předal puk Davidu Aubrechtovi a byla z toho první branka zápasu. O pár minut později skórovali domácí podruhé. Chybu v obraně Frýdku-Místku potrestal přesnou tečí Adam Dlouhý. Frýdek-Místek se dostal do první větší šance až ve 13. minutě. Kurovský totiž naservíroval kotouč Kofroňovi, který bohužel napálil puk do břevna. Zbytek třetiny se nesl ve vyrovnaném duchu.

Ve druhé třetině jsme toho moc neviděli. Až ve 28. minutě se dostal s pukem do šance Hrabík, ale ten z otočky netrefil těsně branku. Stejný hráč se poté dostal ve výhodě za záda hostující obrany, ale napálil puk jen do betonu Malíka. A ani Pekař, který Benátky posílil z Buffala z NHL, se ve třicáté první minutě nedokázal prosadit, protože ho opět vychytal Nick Malík. Potom už se to ale domácím přece jen podařilo. Ve 35. minutě parádně poslal kotouč z rohu přímo před branku Kryštof Hrabík na Petra Wienceka, který dokázal skórovat potřetí. A půl minuty po vyloučení Patrika Husáka, dvě a půl minuty před koncem třetiny už to bylo 4:0. Vojtěch Jiruš dokázal dorazit do branky vyražený kotouč a opět zvýšil už tak vysoké vedení Benátek. Čtyři sekundy před koncem druhé periody se ještě málem prosadil Pekař, který ale nakonec díky parádně roztaženému Malíkovi neuspěl.

Do třetí třetiny udělali rysi změnu v brance. Nicka Malíka nahradil Ondřej Raszka a 205 diváků v Benátkách sledovalo jeho první větší ohrožení ve 47. minutě, kdy Dlouhý pálil naštěstí mimo. Až v 50. minutě se poprvé prosadil i Frýdek-Místek. Patrik Husák sjel na pravý kruh a následně skvěle poslal kotouč na střed Danielu Kurovskému, který již neměl problém s překonáním domácího gólmana. Radost ale hostům moc dlouho nevydřela, protože posila Benátek z Buffala, Matěj Pekař, se dostal za modrou čáru, unikl obraně a nadělil Frýdku-Místku nechvalně pověstného „bůra“. Frýdek-Místek dokázal pak ještě jednou alespoň kosmeticky upravit, jelikož v 58. minutě napřáhl z levého kruhu Milan Mikulík a prodral kotouč skrze gólmana do domácí svatyně. To ale bylo všechno a Benátky nad Jizerou dokázaly zvítězit v poměru 5:2.