Rysi ulovili jestřáby počtvrté v sezóně a připsali další dva body
Jestřábi se s Frýdkem-Místek utkali již po páté v této sezoně. Po hektickém závěru, kdy Prostějov dorovnal při hře s odkrytou klecí ale nakonec stejně dva body berou rysi. Ti soka přemohli už po čtvrté...
18.kolo, sobota 1.2.2020, ZS Prostějov
3:4p
1:2, 0:0, 2:1 - 0:1
LHK Jestřábi Prostějov
Huf (Štůrala) – Muška, Březák, Mrázek, Hrádek, P. Krejčí, Husa – Pochobradský, Chlán, T. Jandus – Hrníčko, Račuk, Žálčík – L. Krejčík, Divíšek, Nouza – Machač, V. Meidl, M. Novák.
Suchánek (L. Daneček) – M. Adámek, Haman, Bartko, J. Michálek, J. Adámek, Hrachovský, Jenáček – R. Szturc, Klimša, Tomi – Kofroň, Hladonik, Kafka – Eret, Przybyla, Martynek – Matěj, Kaukič, Stuchlík.
2. Nouza (Divíšek, P. Krejčí), 52. Chlán (Divíšek, Nouza), 59. Račuk (Žálčík)
10. Hladonik (Kafka, Haman), 16. Klimša (Tomi, R. Szturc), 45. Kafka (Kofroň, Bartko), 64. R. Szturc (Martynek, M. Adámek)
Diváci: 355
Ladislav Lubina (LHK Jestřábi Prostějov): Do utkání jsme vstoupili velmi dobře, dali jsme vedoucí branku, ale poté jsme do konce třetiny dvakrát inkasovali. Stále se opakují stejné chyby, které nás stojí důležité body. Jediné pozitivum bylo, že jsme dokázali vyrovnat ze stavu 1:3 na 3:3. Opět jsme nezvládli prodloužení a soupeř bere dva body.

Do utkání Prostějov vstoupil parádně. V průběhu druhé minuty se totiž už dokázal prosadit. Krejčí pálil od modré a před Suchánkem zavládl zmatek. A právě toho využil Tomáš Nouza, který zametl puk za jeho záda. Hladonik se vzápětí hnal za vyrovnáním, ovšem byl faulován. Rysi přidávali na tempu a už v desáté minutě bylo vyrovnáno. Kafka si najel za branku, před kterou si naopak najel Jan Hladonik. Nemohlo přijít nic jiného než přihrávka, která byla zakončena střelou z první záda gólmana Prostějova. Prakticky ta samá situace se opakovala o šest minut později. Jen s tím rozdílem, že zakončujícím hráčem se stal asistent kapitána hostů, David Klimša. Naopak šance Chlána ani Mrázka nebyly využity. Velmi aktivní Hladonik pak ve vlastním oslabení pláchl obraně, jenže Huf zakryl všechen prostor u tyčky. Do kabin se šlo za stavu 1:2 pro hosty.

Do druhé třetiny Jestřábi nevstoupili tak jistě. Nedařila se jim rozehrávka, z čehož často pramenily šance pro Frýdek-Místek. Například Kaukič mohl zakončit jedno takové prostějovské nedorozumění, ale před prázdnou brankou promáchl. Bolestivý okamžik u mantinelu zažil Krejčík, který dostal u mantinelu hit a zranil se. Tomi a Kofroň dvakrát ujeli obraně, Huf byl však v třetině stoprocentní. Od poloviny zápasu se výkon jestřábů ale začal opět zvedat. Pokusy Janduse, přečíslení Divíška, vyloučení Klimši, střely Hrníčka a další šance ale Prostějov nedokázal proměňovat. Na konci třetiny se pak mohl na druhé straně prosadit z předbrankového prostoru Szturc, jenže nedokázal gólmana prostřelit. Druhá třetina tak branky nenabídla.

Do poslední části vstoupili mnohem lépe rysi. Stále dostávali soupeře pod tlak a to vrcholilo brankou ve 45. minutě. Prostějov zapomněl na Petra Kafku, který v první části sezóny hrál právě za jestřáby. Ten si na modré vyžádal přihrávku, která k němu prošla přes tři domácí hráč. Následně se s pukem při jízdě otočil a úplně sám před gólmanem skvěle zakončil. Vše nasvědčovalo tomu, že si Frýdek-Místek s takovouto hrou náskok uhlídá. Kontaktní gól přišel ale v 50. minutě. Petr Chlán dostal na kruh z rohu hřiště nabídku, kterou zužitkoval pohotovou ránou pod víko. Prostějov začal hrát mnohem lépe jenže Žalčík se nechal vyloučit a zdálo se, že je vymalováno. Jestřábi však přežili skvělé šance soupeře a po návratu Žalčíka začali tlačit. Huf navíc opustil branku a při hře s šesti bruslaři Marek Račuk zblízka doklepl vyražený kotouč po střele od modré, kterou Suchánek ještě zlikvidoval. Na Račuka už byl ale krátký. A to znamenalo jediné – prodloužení. Ačkoliv do něj jestřábi vstoupili aktivněji a pokračovali ve skvěle rozjetém útoku z konce třetí třetiny, zápas jim prohrály ztráty dvě ztráty kotouče. Ta druhá byla právě osudná. Do šance dva na jednoho se totiž dostal Rostislav Martynek, který přes hokejku bránícího soupeře poslal kotouč bekhendovou žabičkou přímo na Romana Szturce. Ten byl úplně volný a při jízdě si ránu perfektně připravil. Na tu už Huf neměl nejmenší nárok. Prostějov byl tak odsouzen už ke čtvrté prohře s rysy v pěti zápasech v této sezóně.