Rysi slaví, porazili Slavii a první příčka tabulky je opět jejich
V odpoledních hodinách se Frýdek-Místek střetl s domácí Slavií. V první třetině zajistili dvoubrankový náskok René Piegl a Michal Kovařčík, který udrželi i v druhé periodě. Třetí dvacetiminutovka nepřinesla žádnou další gólovou podívanou a rysi se tak spokojeně vrátili domů se třemi body.
5., sobota 23.9.2017, zimní stadion Eden
0:2
0:2, 0:0, 0:0
HC Slavia Praha
Frodl – J. Drtina (A), J. Novák (C), Kasík, J. Holý, Kolařík, A. Růžička, Ryzák – L. Krejčík, Šafránek, Z. Doležal – Kubica, Šagát, M. Ondráček – Jankovský, Nedvídek, M. Kadlec – Šmerha, Krliš.
Strmeň – L. Kovář, Haman, Zahradníček, Ovčačík (A), Piegl, Bartko – Chmielewski, Pechanec, Kvasnica – J. Kalus, M. Kovařčík, Klimša (A) – Christov, Mikulík (C), Kofroň – Bajtek, T. Jáchym, Franek.
Branky a nahrávky: 2. Piegl (Bartko), 7. M. Kovařčík (Mikulík). Rozhodčí: Jílek, Würtherle – Čížek, Kis. Vyloučení: 3:7. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 607. Střely na branku: 21:22. Blokované střely: 10:10. Hity: 11:5. Vhazování: 35:32.
Jan Srdínko (HC Slavia Praha): V zápase jsme dostali hned v první třetině dva rychlé góly a soupeř pak hrál velice poctivě do obrany a nám se přes ně špatně dostávalo. Když už jsme si nějaké šance vypracovali, tak jsme je nedokázali proměnit. Pak bylo vidět, že čím víc kluci chtěli, chyběla tam lehkost v zakončení a bez gólu nejsme schopní vyrovnat.
Jiří Juřík (HC Frýdek-Místek): Myslím, že jsme odehráli velmi disciplinované utkání. Vyšla nám první třetina, kdy jsme byli efektivní v zakončování. Sice jsme si vytvořili ještě další šancie, ale ty zlikvidoval vynikající Frodl. Potom jsme se soustředili trošku víc na defenzivu, což nám vyšlo. Jsme rádi, že si odvážíme tři body.

Utkání v Edenu ještě ani pořádně nezačalo a Frodl už lovil kotouč ze své sítě. Po pěkné kombinaci hostí vypálil od modré v čase 01:19 René Piegl a puk zapadl za záda sešívaného gólmana.

To ale nebylo zdaleka všechno, co Frýdek v úvodu první dvacetiminutovky předvedl. V polovině šesté minuty poslali rozhodčí na trestnou lavici Holého, který musel odpykat dvě minuty za podražení. A Slezané nabízenou příležitost využili.

Vzápětí totiž získali už dvoubrankový náskok. Mikulík se v rychlém protiútoku dobře zorientoval a vyslal do gólového zakončení Michala Kovařčíka. Ten se natlačil před Frodlovou klec a bekhendovou střelou poslal kotouč za brankovou čáru.

Sešívané mohl vrátit do zápasu Šafránek, v samostatném úniku však selhal. Jeho bekhendový blafák se mezi tři tyče nevešel.

A neujala se ani akce Jankovského s Doležalem. První jmenovaný se dostal za hostující obránce a v rozhodujícím okamžiku přihrál svému spoluhráči. Strmeň se však stihl v bráně přesunout a slávistickou akci zneškodnit.

V samotném závěru prostřední periody se Slavii naskytla velká šance ke změně skóre. Po dvou faulech Frýdku dostali možnost přesilovky pět na tři. Zhruba minutová hra v početní výhodě se červenobílým příliš nevydařila a i když hned několikrát ohrozili Strmeně, žádný z jejich pokusů neměl dostatečnou razanci na to, aby zapadl do frýdecké klece.

Závěrečná třetina už patřila domácím. Slávisté přidali plyn a zasypali soupeřovu svatyni sprškou střel. Ve 48. minutě si Šafránek skvěle nabruslil před Strmeně, dostal přihrávku od mantinelu, z dobré pozice ale zakončit nedokázal.

Následně vyrazil na zteč frýdecko-místecké branky Šagát, Strmeň proti jeho střele z mezikruží sklapl betony. Doležalův slušný pokus zase ukryl do lapačky. Slávistický nápor neustával, Frýdek však dobře bránil a nepouštěl sešívané do nebezpečnějších situací před vlastní klecí. Pražané na marné dobývaní frýdecké branky doplatili a na domácí ledě opět prohráli.