Rysi mají díky bodu s Třebíči definitivu předkola play-off!
Tenhle bod má cenu zlata! Frýdecko-místečtí sice v rámci 51. kola WSM ligy podlehli Třebíči v samostatných nájezdech 1:2, ale remízový stav po normální hrací době znamená při porážce Litoměřic na ledě Benátek pro nováčka druhé nejvyšší tuzemské hokejové soutěže v konečném resumé historický postup do předkola play-off! Pánové z Polárky - kvalitní práce!
51., sobota 11.2.2017,
1:2sn
0:0, 0:1, 1:0 - 0:0
Šimboch (L. Daneček) – Adámek, Kania, Piegl, Štebih, Michal Roman, M. Jáchym, Bartko – Marek Růžička, Pechanec, Chmielewski – O. Kovařčík, Jašek, M. Kovařčík – Klimša, Cienciala, Lacka – Franek, Jaroš, Samiec – Flok.
SK Horácká Slavia Třebíč
Jekel (Do. Svoboda) – Niko, J. Zdráhal, Lojek, Čejka, Hort, Jiří Wasserbauer – Jan Wasserbauer, Dolníček, Kristl – Malec, R. Zohorna, Psota – Huňa, Milfait, Paták – Juráň, Přibyl.
Branky a nahrávky: 44. Chmielewski (Marek Růžička, Štebih) – 40. Paták (Milfait, Niko), rozh. nájezd Milfait Rozhodčí: Dědek, Obadal – Rampír, Měkýš. Vyloučení: 2:5 Bez využití: Střely na branku: 44:27 Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2 Diváci: 1828
Marek Malík: „Bylo vidět, že kluci vědí, o co se hraje. Bylo tam trošku nervozity, chtělo by to více klidu, ale přece jenom musíme kluky pochválit. Odvedli poctivý výkon, hráli víceméně to, co jsme si řekli. Takže i přesto, že proti nám hrálo velice zkušené mužstvo, tak si myslím, že jsme byli o trošku lepší a získali jsme bod, který je hodně cenný.“

Samotný úvod sobotního střetnutí se nesl ve znamení herní převahy domácího mužstva. První větší možnost měl na své holi rychlonohý Tomáš Franek, ale na konci třetí minuty na třebíčského gólmana Jekela nevyzrál. Pár sekund poté neskončila gólem ani ostrá pumelice z pravého křídla v podání Arona Chmielewského. Hosté se do zakončení dostávali spíš jen sporadicky.

Za zmínku stojí především nadějné pokusy Zohorny či Kristla. Oba útočníci při svých možnostech z brejkových situací ztroskotali na strážci domácí svatyně. V závěru úvodní dvacetiminutovky byli opět nebezpeční hráči od řeky Ostravice - slovenský mladíček, člen třinecké juniorky Jakub Lacka, ani Michal Kovařčík, však nebyli při svých pokusech z mezikruží úspěšní.

Druhá perioda nabídla hokej lepší úrovně, prim však i nadále hrály obrany. Oba celky si byly dobře vědomy důležitostí dnešního souboje a prioritním cílem tedy byla poctivá hra zezadu. Aktivitou hýřil především hostující Radim Zohorna, jehož pokus Šimboch efektně zpacifikoval. Ve 27. minutě doslova tutovku  při samostatném úniku zazdil Matěj Psota, kterého frýdecký brankář "vyčapal".

Těsně před polovinou základní hrací doby byl blízko gólu dravý útočník Slezanu Tadeáš Jaroš, který těžil z chyby třebíčského beka. Ani jeho rána mezi betony však skóre nezměnila. Horácká Slavia se tak radovala v poslední minutě prostřední části -  nehlídaný Lukáš Paták precizní střelou z mezikruží Juraje Šimbocha dokonale překvapil - 0:1.

Slezan srovnal krok teprve v minutě s číslem 44. Nejproduktivnější hráč domácích Aron Chmielewski těžil ze souhry s Markem Růžičkou. Polský šikula trefil levý horní roh branky soupeře a slušně zaplněná Polárka naplno euforicky explodovala - 1:1!

V dalším průběhu měli více ze hry svěřenci trenérského tandemu Juřík-Malík. Střelecké pokusy Ciencialy, Franka či Klimši ale postrádaly přesnost i razanci. Utkání tak dospělo do prodloužení, kde už byl herní projev rivalů poměrně vyrovnaný. Druhý bonusový bod vystřelil týmu z Vysočiny teprve v dovednostní disciplíně zvané samostatné nájezdy Jan Milfait

Tahle porážka však Frýdek-Místek nemusí mrzet. Jeden bod znamená pro nováčka WSM ligy definitivní jistotu postupu do předkola play-off! Gratulace!