Rysi loupili v Kolíně, Haas s Hoťkem k výhře pomohli třemi body
Po domácím vítězství nad přerovskými Zubry se hokejisté Frýdku-Místku nezalekli ani dalšího celku, který sezonu výborně odstartoval. Druhý Kolín jsme porazili na jejich ledě 5:2. Mladý útočník Oskar Haas se na výhře podílel 3 kanadskými body (2+1), stejně jako obránce Michal Hotěk (0+3). Výborný výkon přededl opět gólman Švančara.
7., sobota 1.10.2022, ZS Kolín
2:5
0:2, 2:1, 0:2
SC Marimex Kolín

Soukup - Kolmann, Aubrecht, Niko, Naar, Kukla, Piegl - Z. Král, Koukal, Dlouhý - Sklenář, Nedvídek, Jankovský - Ouřada, Moravec, Síla - Lang, Morong, Šedivý - Matějček. Trenér: Jan Šťastný.

Švančara - Havránek, J. Michálek, Zeleňák, Ročák, Sova, Žůrek, J. Adámek - Łyszczarczyk, Vrdlovec, Dostálek - Matěj, Macháček, Ramík - Hotěk, Haas, Bednář - Geidl, Jobánek, Homola. Trenér: Martin Janeček.

30. Z. Král (Koukal, Sklenář), 33. Aubrecht (Piegl, Z. Král)
3. J. Michálek (Hotěk, Haas), 14. Haas (Hotěk, Bednář), 32. Haas (Hotěk), 45. Łyszczarczyk (Havránek, Vrdlovec), 59. Dostálek
Vyloučení: 3:6
Využití: 0:1
V oslabení: 0:1
Střely na branku: 36:19 (13:7, 12:6, 11:6)
Zblokované střely: 9:0
Vhazování: 36:19
Rozhodčí: Wagner, Skopal - Jindra, Štofa
Diváci: 714

Petr Martínek (trenér SC Marimex Kolín): Nejprve bych chtěl pogratulovat soupeři k výbornému výkonu. Po zásluze si odvezl všechny body. Z našeho pohledu se zápas hodnotí strašně špatně, nepodali jsme vůbec dobrý výkon. Vstoupili jsme do utkání hrozně špatně, dá se říct, že třicet minut jsme byli na ledě horší. Když se nám podařilo snížit, tak už jsme doufali, že se nastartujeme. Ale hned jsme dostali zase gól. Myslím si, že od té doby jsme se hodně tlačili do brány, vytvořili si spousty šancí. Ale Frýdek-Místek držel gólman a hlavně jejich neskutečná bojovnost, spoustu střel zblokovali, což z velké části rozhodlo o výsledku. V poslední třetině jsme chtěli zkusit vabank, ale soupeř nám zase utekl a bylo rozhodnuto. Frýdek se prezentoval výkonem, jakým se chceme prezentovat my. Měl obrovskou bojovnost a obrovské nadšení. To nám chybělo. Po zásluze jsme prohráli.

Martin Janeček (trenér HC Frýdek-Místek): My jsme jeli do Kolína s obrovským respektem, jelikož tohle mužstvo parádně šlape. Snažili jsme se proto na ně, co se týče taktiky, připravit. Věděli jsme, že nás čeká v obranném pásmu peklo. Myslím si, že jsme nebojácně do zápasu vstoupili, kdy nám z toho vypluly v první třetině krásné brejky a krásné akce. Šli jsme do vedení dva nula a myslím, že to bylo rozhodující pro to celé utkání. Potom jsme už strašně moc bojovali, snažili se dobře bránit a moc jsme domácí nepouštěli do velkého tlaku. I když samozřejmě přišel, ale ubránili jsme to. Stačilo nám jakoby čekat si trpělivě na ty příležitosti, a to se vyplatilo, když jsme dali gól na 4:2 v přesilovce a pak ještě přidali pátý do prázdné branky.

Zvířecí terminologií by se řeklo, že si frýdecko-místecký rys jel do dalekého Kolína smlsnout na uloveném tamním kozlovi. A začátek střetnutí tomu i napovídal. Už po 138 vteřinách hry podnikli hráči v červených dresech rychlý protiútok, Jakub Michálek dostal krásně puk na střed hřiště a z mezikruží trefil přesně pravý kout domácí branky - 0:1. Ke konci 7. minuty putoval na trestnou lavici mladý Ročák, rysi oslabení přečkali a když se náš šikovný talent vrátil zpátky na led, dostal ideální přihrávku do úniku, na brankáře Soukupa si ale Ročák nepřišel. Na druhé straně kluziště se zaskvěl brankář Švančara, který vychytal domácího Zdeňka Krále. V čase 13:01 přededli rysi parádní akci na jeden dotek a před zakončujícím Oskarem Haasem už jen zívala prázdná branka - 0:2.

V úvodu druhého dějství mohlo být na naší straně ještě veseleji. Vrdlovec od mantinelu našel najetého Dostálka, který trefil tyčku kolínské branky. V polovině základní hrací doby se domácí přeci jen v tomto střetnutí prosadili, když i kozli předvedli povedenou kombinační akci a Zdeněk Král svou čtvrtou brankou v sezoně snížil na 1:2. O minutu a půl později to však bylo znovu rozdílem dvou branek, když Hotěk obral v útočném pásmu o puk chybujícího Moronga, puk se dostal k Oskaru Haasovi, který povedenou kličkou nedal Soukupovi šanci - 1:3. S góly jakoby se v této pasáži zápasu roztrhl pytel. V čase 32:12 si domácí David Aubrecht sjel z levé strany až před naší branku a střelou zblízka propálil frýdecko-místeckého gólmana - 2:3.

Kolínské nadechnutí k nějakému tlaku uťal hned v úvodu třetí části zápasu obránce Kolmann, který za sekání vyfasoval dvouminutový trest. No a rysi si s druhou přesilovou hrou v tomto střetnutí poradili. V čase 44:47 si převzal puk na modré čáře od Havránka polský sniper Alan Łyszczarczyk a ten přesně mířenou střelou s pomocí brankové konstrukce upravoval opět na dvoubrankový rozdíl - 2:4. Kolín byl blízko své třetí branky v polovině 56. minuty, kdy se Koukal dostal s pukem za naší obranu, jeho následný pokus zasunout černý touš mezi gólmanovy betony si však Švančara pohlídal. Když do konce základní hrací doby zbývaly tři minuty a na trestné lavici pobýval vyloučený Jobánek, zkusili kozli hru bez brankáře. Rysi ovšem žádné drama již nepřipustili, naopak v čase 58:28 se k odraženému puku ve středu kluziště dostal Vlastimil Dostálek, který střelou do prázdné branky potvrdil, že je našim momentálním nejlepším střelcem - 2:5.

ZAJÍMAVÉ STATISTIKY Z UTKÁNÍ

* Obránce Jakub Adámek zaznamenal v Kolíně svůj jubilejní 100tý zápas v první lize za tým HC Frýdek-Místek. Naopak pro jeho parťáka ze zadních řad, Jakuba Michálka, šlo dnes o jeho 130té střetnutí ve frýdecko-místeckém dresu v Chance lize. Oběma Jakubům gratulujeme!!

* Útočník Alan Łyszczarczyk si v Kolíně připsal svůj 50 kanadský bod v první lize, když má na svém kontě 16 vstřelených branek, na 34 gólů naopak polský reprezentant přihrál. Proti Kolínu se Łyszczarczyk prosadil již počtvrté v řadě s bilancí 2+2.

* Kolín působí v první lize od sezony 2020/21, takže dnes šlo vlastně teprve o šesté vzájemné střetnutí. A ta bilance je prozatím velice vyrovnaná (3-0-1-2 19:16).

* Rysi odehráli doposud v prvoligové soutěži 320 utkání s bilancí (125-29-38-128) a skórem 970:953. Co nevidět tedy dosáhnou naši hráči tisícové mety, co se do počtu vstřelených branek týče.

S KÝM BUDEME HRÁT PŘÍŠTĚ?

V dalším týdnu si rysi odpočinou od náročného cestování, čekají nás totiž dva zápasy a oba odehrajeme na svém ledě haly Polárka. V rámci 8. kola Chance ligy přivítáme ve středu 5. října od 18.00 hodin tým HC Slavia Praha. Vstupenky na toto utkání si můžete zakoupit v předstihu, a to na odkaze ZDE. Další domácí střetnutí odehrajeme pak v sobotu 8. října, kdy od 17.00 hodin hostíme nováčka soutěže HC Dynamo Pardubice B. I na toto střetnutí si budete moci zakoupit vstupenky o pár dnů dříve. Odkaz na prodej lístků s béčkem Pardubice je ZDE.