Rysi konečně zlomili „prokletí“, výhru nad Třebíčí řídil Šedivý a Mikulík
Slezané vycestovali do Třebíče v rámci odloženého prvního kola Chance ligy. Proti nim se postavil v tu chvíli čtvrtý nejlepší tým ligové tabulky. Z utkání ale právě hosté vyšli vítězně a připsali si tak druhou výhru v řadě.
1., středa 3.2.2021, KHNP Arena
1:3
0:1, 0:2, 1:0
SK Horácká Slavia Třebíč

Jekel (41. Mičán) – Vodička, Nedbal, L. Chalupa, Tejnor, Furch – Šťovíček, Bittner, Psota – Hrubec, Nedvídek, P. Beránek – Krliš, Michálek, Křehlík – Malý, Brabenec, Oščádal – Vodný. Trenér: Jaroslav Barvíř.

Suchánek – Haman, Zahradníček, Husák, J. Adámek, Repe, Hrachovský, J. Michálek – Kofroň, Mikulík, Šedivý – D. Kindl, R. Veselý, Klimša – Martynek, Peterek, Tomi – Macháček, Stuchlík, Ramik. Trenér: Mojmír Trličík.

45. Nedbal (Hrubec)
4. Šedivý (Mikulík, Kofroň), 26. Kofroň (Mikulík, Šedivý), 40. Šedivý (Mikulík)
Diváci: bez diváků

Jaroslav Barvíř (trenér SK HS Třebíč): Dnešní zápas byl složitý skrz improvizaci v sestavě, ale na to se nechceme vymlouvat. My jsme nechtěli soupeře pouštět do přečíslení, což se nám bohužel již ve čtvrté minutě stalo. V utkání jsme si vytvořili dost šancí, abychom nějaký góly dali, ne jen jeden. Klukům nic vyčítat nemůžeme, snažili se a bojovali, ale bohužel štěstí nám dnes nepřálo.

Jiří Raszka (asistent trenéra HC Frýdek-Místek): My jsme očekávali těžké utkání. Soupeř hraje v dobré formě, hraje poctivý hokej. Věděli jsme, že nás čeká těžká práce v útočném pásmu. Nám se podařil vstřelit první branku, potom i druhou. To nám dalo klid. Důležitým okamžikem byla třetí branka, která padla vteřinu před koncem druhé třetiny. Tam jsme vyhráli buly a hned z první jsme to zakončili. Samozřejmě všichni víme, říká se, že 3:0 je nejtěžší stav. My jsme ale do poslední třetiny vstoupili poctivě, poradili jsme si s tlakem soupeře a myslím si, že kluci dnes podali hodně zodpovědný výkon. Pohlídali jsme si některé chyby, které byly v utkání proti Šumperku. Za to bych chěl kluky pochválit. Určitě důležitým momentem byla ubráněná přesilovka soupeře 5 na 3.

Frýdek-Místek k dohrávce úvodního kola Chance ligy vstupoval s velmi nelichotivou bilancí ve vzájemných zápasech. Už jedenáctkrát v řadě totiž Horácké Slavii podlehl. Naposledy vyhrál proti „farmě“ Komety Brno 15. září 2018. Tentokrát si ale pohlídal vstup do zápasu a navzdory předzápasovým prognózám se dostal do vedení, a to už ve čtvrté minutě.

Šedivý totiž ve vlastním obranném pásmu obdržel kotouč od Mikulíka a se spoluhráčem vyjel do úniku dva na jednoho. Přestože mu spoluhráč najel do dobré pozice v mezikruží, Ondrej Šedivý to vzal na sebe a byla to dobrá volba. Jeho rána mezi beton a vyrážečku se stala pro Jekela nechytatelnou - 0:1. Třebíč si v následujících minutách vytvořila dvě velké šance, ovšem Bittnerovu teč zlikvidoval pozorný Suchánek a tu Šťovíčkovu zase obětavý zákrok tělem jednoho z hostů. Šedivý si pak ve vlastním oslabení znovu vyzkoušel únik, dokonce samostatný, ovšem na Jekela tentokrát nevyzrál. První třetina tak skončila za mírného vedení hostů (0:1).

(Foto: Markéta Křížová)

Hned z úvodu druhého dějství se dostal do obrovské příležitosti opět Ondrej Šedivý, jenž ale z úhlu bekhendem beton domácího brankáře nepřehodil. Nemuselo ho to však moc mrzet, jelikož o pět minut později založil akci, která skončila druhou brankou rysů. Třebíč opět propadla v obraně, kotouč od něj dostal Milan Mikulík, jenž ho naservíroval bekhendovou přihrávkou před brankovištěm Davidu Kofroňovi a ten jej z první uklidil do sítě - 0:2.

Chvíli poté mohl snížit stav domácí Krliš, který však z mezikruží parádně chytajícího Suchánka nepřekonal. Dlouho jsme neviděli další větší šanci ani jednoho z týmů. Rysi ale do konce třetiny nakonec stejně ještě jednou udeřili. A to dokonce sekundu před koncem! Po vyhraném buly na pravém kruhu se kotouč dostal od Mikulíka k Ondreji Šedivému v mezikruží. Ten pak okamžitě pálil a podařilo se mu zaznamenat druhý gól v zápase - 0:3. Frýdecko-místecký kapitán, jakožto výherce vhazování, zase zaznamenal svou třetí asistenci.

V poslední části hry se v brance Horácké Slavie střídalo. Pavla Jekela nahradil Jan Mičán. Ten už do konce utkání neinkasoval a třetinu tak odchytal s nulou. V poslední třetině se totiž prosadili jen hráči Třebíče. Ve 45. minutě zpoza branky vyslal pas k modré čáře Hrubec. Kotouč si zpracoval Karel Nedbal a poslal ho po ledě až do branky. Suchánek tak poprvé, ovšem i naposled, v tomto střetnutí kapituloval. I přes závěrečný tlak domácích a hru bez brankáře už se jim nepodařilo ani jednou skórovat. Frýdek-Místek tak vyhrál druhý zápas v řadě, což se mu povedlo poprvé od 29. září loňského roku.

Na rysy teď čeká další venkovní trip. O víkendu se totiž představí v Kladně a v Praze na Slavii. Doplňme si jen, že proti Jágrovu Kladnu nastoupíme v sobotu 6. února od 16 hodin, v pražském Edenu se bude hrát o den později, ale už od 15 hodin.