První derby s Porubou nevyšlo, body berou hosté
Poprvé do Polárky přijela Poruba, která postoupila do první ligy. V tabulce se Torax drží na druhé příčce hned za Havířovem. Úvodní třetina nabídla pouze jednu branku ze strany hostů. Druhých dvacet minut bylo živějších, co se gólů týče. Ze strany hostů padly dvě branky a ze strany domácích rovněž, do kabin se tak odcházelo za stavu 3:2 pro Porubu. Závěrečná třetina přinesla drama. Hosté sice navýšili na 4:2, ale rysi ještě dokázali vstřelit branku, čímž ještě rozfoukali malý plamínek naděje na vyrovnání. Bohužel to ale nestačilo.
7. kolo, pondělí 24.9.2018, Hala Polárka
3:4
0:1, 2:2, 1:1
L. Daneček – Hrachovský, L. Kovář, Bartko, Žovinec, Krisl, Matyáš, D. Stránský – Kofroň, Mikulík (C), Christov – Martynek (A), Przybyla, Rudovský – Raška, Peterek, J. Kalus – Klimša (A), Kuťák, Motloch.
HC RT TORAX Poruba
Dolejš – Ovčačík (A), Gazda, Matějíček, D. Krenželok, Slavík, Urbanec – Illéš, Hudeček, J. Káňa (A) – Tomi, Zdeněk (C), Vymazal – Ollender, Baláž, Toman – Pytlík, T. Jáchym, Jankovský – Kanko.
Branky a nahrávky: 25. Martynek (Rudovský, Hrachovský), 31. Krisl (Motloch, Kuťák), 58. Bartko (J. Kalus) – 4. J. Káňa (Illéš), 30. Pytlík (Toman, Gazda), 32. Toman (Baláž, Ollender), 51. Illéš (Ovčačík, J. Káňa). Rozhodčí: Jan Doležal, Jakub Koziol – Petr Maštalíř, Milan Gančarčík. Vyloučení: 5:9. Využití:1:1 . V oslabení: 0:0. Vhazování: 35:29. Diváci: 1325.
Jiří Juřík (HC Frýdek-Místek): Na to, že to bylo derby, jsme měli hodně individuálních chyb. Nedařilo se nám vzadu, dostali jsme dneska lekci z efektivity v koncovce. Z jedenácti střel jsme dostali čtyři góly. V tom nás hosté hodně předčili. Sice jsme si vypracovali šance, ale bohužel jsme je neproměňovali. Navíc jsme dělali individuální chyby a to je pro nás v této fázi smrtící kombinace.
Aleš Flašar (HC RT TORAX Poruba 2011): Po výbuchu, který jsme předvedli hlavně v závěru zápasu proti Litoměřicím k tomu kluci přistoupili opravdu zodpovědně. Celoplošně bruslili, až na pár zbytečných faulů jim nebylo co vyčíst, hráli výborně. Skvěle zachytal i gólman.

Prvních dvacet minut uteklo jako voda. Bylo možné spatřit mnoho šancí, slyšet zvonění tyčky, ale přihlížející mohli vidět i porubský gól. Ten se podařilo vstřelit Jánu Káňovi. Nejdříve přišla rána Jakuba Illéše, to pro Lukáše Danečka nebylo nic, co by nezvládl. Ovšem Káňova dorážka už byla pro brankáře v červenobílém dresu moc, i přes veškerou snahu mu kotouč prosvištěl nad ramenem a hosté poprvé zvedli ruce nad hlavu.

Do domácích nadějných šancí se dostali například David Kofroň nebo Jan Rudovský, ale ani jednomu se nepodařilo Daniela Dolejše překonat. Podruhé se málem hosté radovali z branky, když se Daneček ocitl mimo bránu vleže. Naštěstí ale kotouč zamířil přímo na něj a ne do odkryté brány.

Druhá třetina byla gólově daleko bohatší než ta předešlá. Do vyrovnávací pozice se dostal Rostislav Martynek. Výborně se dostal před obránce, vyčkal na správné načasování a bekhendem vyslal kotouč kolem Dolejšovy brusle. O pět minut později už ale byla Poruba znovu ve vedení. Rychlá a tvrdá střela se ocitla mimo domácí bránu, to ale ještě nic neznamenalo, ta se odrazila přímo k Jaromíru Pytlíkovi, který okamžitě usměrnil puk za Danečka.

To ale z gólové podívané nebylo vše. O další se postaral Jiří Krisl svou nenápadnou střelou od modré čáry. Nevypadala nijak nebezpečně, ale přeci proplula kolem Dolejše. Do brankového náskoku poslal Porubu Radim Toman ránou k levé tyči.

V poslední dvacetiminutovce chtěli rysi vyrovnat. Naděje jim ale trošku pohasla, když se Jakub Illéš dobře dostal před branku Danečka, kde už neměl problém. Malé světýlko svitlo domácím v padesáté osmé minutě. Jan Bartko zůstal nepokryt hráčem, čehož si dobře všiml Jan Kalus. Přihrál Bartkovi a rázem byl puk za Dolejšem. I když se Frýdečtí pokoušeli o hru v šesti bez brankáře, čas byl proti nim, neúprosně utíkal, až se nakonec za stavu 3:4 ozvala siréna.