Pražská Slavia si i podruhé odváží z Polárky všechny tři body
Frýdku-Místku se ani podruhé v sezoně nepovedlo na domácím ledě Slavii obrat o body. Tentokrát Pražané v Polárce zvítězili 3:1. po bezbrankové první třetině se Slavia v prostřední části hry dostala do vedení 2:0 díky Zdeňku Doležalovi a Jankovskému. Na druhý gól sice dokázal rychle zareagovat Štumpf, ale vyrovnat se už rysům nepovedlo. Naopak tři minuty před koncem pečetil vítězství hostů Ondráček.
44., pondělí 29.1.2018, hala Polárka
1:3
0:0, 1:2, 0:1
Strmeň – Bartko, Zahradníček, Haman, Pastor, Matyáš, L. Kovář, Piegl, D. Stránský – Martynek (C), Klimša (A), Kvasnica – Štumpf, Bajtek, J. Kalus – Franek, Kuťák, Kofroň – Przybyla, Kafka
HC Slavia Praha
Honzík – J. Drtina (A), J. Novák (C), Barák, J. Holý, Kasík, A. Růžička, Štibingr – L. Krejčík, Nedvídek, Z. Doležal – Jankovský, Šafránek, Šmerha – Kubica, Šagát, M. Ondráček – Furch, J. Doležal
Branky a nahrávky: 40. Štumpf – 30. Z. Doležal, 39. Jankovský (Šmerha), 58. M. Ondráček (J. Novák, Kubica). Rozhodčí: Fiala, Obadal – Adamec, Wesley. Vyloučení: 5:6. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 33:23. Diváci: 1227.
Marek Malík (HC Frýdek-Místek): Dnešní utkání hodnotíme tak, že jsme s favoritem zápasu hráli výborný hokej, kromě toho, že jsme místo disciplinovaných šedesáti minut odehráli jenom padesát dva. Pak jsme dostali tři góly. Ten první byl víceméně nešťastný odraz, ale zbylé dva góly byly po naších chybách. Máme puk na holi a najednou nám dají gól. Nedůraz před bránou, při vyhození puku. Slavia hrála disciplinovaně, zodpovědně šedesát minut, my jsme nehráli celý zápas. To a plus neproměněné šance nás stály zápas.
Jan Srdínko (HC Slavia Praha): Zápas se mi hodnotí dobře, jsme rádi, že odvážíme tři body. Utkání určitě nebylo nějak snadné, podali jsme dobrý týmový výkon. Když se soupeř dostal do nějaké šance, podržel nás gólman. Jsme rádi za tři body.

První třetina dnešního zápasu nenabídla žádnou branku a byla velice vyrovnaná. Hosté z Prahy sice měli v úvodu více ze hry, ale ve třetí minutě rysi zahrávali první přesilovou hru utkání a mohli si tak na chvíli oddychnout. Hráči se dokonce dostali do poměrně nebezpečného zakončení. David Kofroň si připravil puk ke střele, ale mířil těsně vedle pravé tyče. Brankář Honzík měl zakrytý svůj výhled, ale měl štěstí.

Slavia poté byla hodně aktivní a dostala se do tlaku, žádná střela ale neměla gólové parametry a byli to opět domácí, kteří upozornili, že dnes chtějí získat body. Filip Bajtek se po pohledné kombinaci dostal do zakončení a málem z toho byla první branka, Honzík ale potvrdil, že nepůsobil v Extralize jen tak pro nic za nic a blýskl se skvělým zákrokem.

Prostřední část zápasu už byla úplně o něčem jiném a hlavně přinesla branky. První polovina druhé třetiny se odehrávala v trochu bojovém tempu a ani jeden z celků si vlastně nevytvořil žádné nebezpečné zakončení. Ve třicáté minutě už ale došlo k první brance. Zdeněk Doležal dokonale potrestal špatnou rozehrávku soupeře a svůj samostatný únik zakončil dokonale. Obehrál brankáře a poté doklepl kotouč do odkryté branky. Po této brance byli fanoušci svědky hodně pohledného hokeje. Nejprve se snažil vyrovnat David Klimša, s jeho pokusem si ale Honzík poradil.

Slavia se z mírného tlaku vzpamatovala a měla výhodu dvojnásobné přesilovky! V ni hlavní roli plnil Jiří Drtina, který byl snad všude, za krátké časové období vystřelil hned čtyřikrát, ale ani jedna střela v brance neskončila. Domácí kapitán se ve vlastním oslabení dostal do úniku a dokázal se zbavit hned dvou soupeřů, jeho následná rána letěla těsně nad.

Posledních pět minut nenechalo fanoušky v klidu. Nejprve se jasné gólovky dostal Michal Kvasnica, ale jeho dorážka letěla těsně mimo. Hosté následně předvedli lekci z produktivity. Rána Václava Jankovského zapadla pod horní tyčku. Netrvalo to dlouho a přišla kontaktní branka. Daniel Štumpf se zničehonic řítil do samostatného úniku a svým bekhendem překonal brankáře.

První polovina závěrečného dějství byla hodně opatrná, i když byli diváci svědky několika přesilových her, tak se žádný z týmu nedostal do vyložené šance. Frýdek-Místek byl sice aktivní, ale kombinace se mu vůbec nevedla a zbytečně přicházel o puky. Slavia toho posléze využila a vstřelila branku, která už jen pojistila její výhru, z blízkosti se prosadil Martin Ondráček.

Frýdek-Místek tedy nenavázal na své dvě poslední výhry a zůstává na desátém místě.