Chance Liga - 39. kolo (čt 27.12., 18:00)

(1:3, 3:0, 2:2)
HC Benátky n. Jizerou

Arena: Hala Polárka, diváci: 1140

Statistiky utkání

Branky a nahrávky: 19. Klimša (Bartko, Martynek), 24. Kaukič (Martynek), 25. Przybyla (Rudovský, Kaukič), 40. Klimša (Rudovský, Bartko), 57. Klimša (Bartko), 60. Bartko (Flok) – 1. Průžek (Chrtek), 12. Kolmann (Žemba), 17. Průžek (Chrtek, Kolmann), 57. D. Špaček (Kolmann, Wiencek), 59. Havlín (Chrtek). Rozhodčí: Dědek, Koziol – Hejl, Podrazil. Vyloučení: 5:8. Využití: 3:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 1140.

HC Frýdek-Místek: Malík – D. Stránský, Husák, Bartko, Zahradníček, L. Kovář, Krisl, Hrachovský – Kofroň, Klimša (A), Martynek (C) – Rudovský, Przybyla, Kaukič – Flok, Kuťák, Motloch – Kafka.

HC Benátky n. Jizerou: Žajdlík – Kolmann (C), Kunst, Havlín, Husa, Niko, Aubrecht, Klodner – Průžek, Chrtek, Wiencek – A. Dlouhý, Šír, D. Špaček (A) – Klapka, Burda, Čech – Šafařovský, Žemba.

Po svátcích rysi slaví úspěch, Benátky nad Jizerou porazili 6:5

27.12.2018 | Markéta Mikeschová

Po všech vánočních svátcích do Polárky přijely Benátky nad Jizerou. Během první třetiny, kdy rysi prohrávali 3:0, to nevypadalo moc dobře, ale domácí zvládli během druhé periody otočit průběh utkání. A v posledních minutách závěrečné třetiny obrátit zápas ve svůj prospěch. Doma tak zůstávají tři body.

Uběhlo pouhých dvacet šest vteřin a přihlížející již mohli vidět padnout první branku. Do odkryté branky pálil Jiří Průžek a hosté se ujali vedení. Druhý gól Benátek vstřelil Petr Kolmann, když mu domácí obrana dovolila dostat se s kotoučem až před Nicka Malíka a zakončit za jeho záda. Pro Slezany přišla další rána v sedmnácté minutě, kdy od modré vypálil Jiří Průžek a jeho rána prošla naprosto kolem všeho včetně frýdeckého brankáře Malíka. Hosté se tak dostali do vedení 3:0.

Rysi ale ještě před koncem první třetiny dokázali prostřelit Matěje Žajdlíka. Hosté byli v oslabení po faulu Daniela Špačka. Jan Bartko vyslal kotouč na branku od modré čáry, kde kotouč proklouzl Žajdlíkovi mezi betony a David Klimša jej ještě rychle postrčil za čáru.

Od druhé dvacetiminutovky se ale začalo utkání vyvíjet lépe pro domácí. Další frýdeckou branku přidal Lukáš Kaukič, když se hosté dopustili chyby a Kaukič tak sám vyrazil na Žajdlíka. O několik vteřin později skóroval Dan Przybyla. Rudovský výborně nahrál Przybylovi, gólman se nestihl rychle přemístit a Przybyla tak jistě pálil do odkryté branky, tím bylo srovnáno na 3:3. Devět vteřin před koncem druhé třetiny podruhé v dnešním utkání skóroval David Klimša. Tomu se podařilo překonat Žajdlíka z před brankového prostoru.

V závěrečné třetině to nebyly žádné velké nervy, zvláště po dalším gólu Davida Klimši, pro kterého to znamenalo v dnešním utkání hattrick! Stav byl tak 5:3 pro domácí. Krátce nato v padesáté sedmé minutě snížil ten dvoubrankový náskok Daniel Špaček

Tím dostala hra úplně jiný náboj, jednou Malíka zachránila tyčka, ale v padesáté deváté minutě už mu nepomohlo vůbec nic a rána Tomáše Havlína prošla za něj. Už to vypadalo, že snad dojde na prodloužení se stavem 5:5, ačkoli tomu zabránil Jan Bartko. Frýdek-Místek tak dokázal otočit nepříznivý stav ve svůj prospěch a uchránit body doma.