Po pěti zápasech Slezané nebodovali, doma nestačili na jihlavskou Duklu
Po pěti zápasové sérii, kdy hokejisté Frýdku-Místku vždy bodovali, vyšli tentokrát na domácím ledě se silnou Jihlavou naprázdno. Slezanům se nepovedl úvod utkání, rychle nabrali manko 0:3. Naději přinesla 18. minuta, ve které skórovali Kofroň a Machala, ale ve druhé třetině hosté znovu odskočili. Kontaktní gól vstřelil Martynek, jenže ve třetí třetině Dukla dvěma brankami duel rozhodla.
25. kolo, pondělí 19.11.2018, Hala Polárka
3:6
2:3, 1:1, 0:2
Hamerlík – Žovinec, Husák, Bartko, Zahradníček, Haman, Krisl – Kofroň, Hladonik, Rudovský – Martynek (C), Novotný, Machala – J. Kalus, Peterek, Raška – Klimša (A), Kuťák, Christov – Motloch
HC Dukla Jihlava
Brož – Štebih, J. Pohl, D. Váňa, Kajínek (A), Vála, Štindl, Mareš – Pekr, Skořepa (C), Anděl – Harkabus, Zeman, Jiránek (A) – Dostálek, Werbik, T. Havránek – Hrníčko, M. Hlinka, Osmík
Branky a nahrávky: 18. Kofroň (Zahradníček), 18. Machala (Martynek), 31. Martynek (Machala) – 4. Jiránek (Harkabus, D. Váňa), 9. Skořepa (Anděl), 14. Anděl (Pekr), 25. Dostálek (J. Pohl, T. Havránek), 43. Pekr (Anděl), 47. T. Havránek. Rozhodčí: Koziol, Obadal – Bubela, Zedník. Vyloučení: 4:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1080. Střely na branku: 23:26.
Vlastimil Wojnar (HC Frýdek-Místek): Těžce hodnotím dnešní utkání, protože jsme si ho v podstatě prohráli sami. I přesto, že je Jihlava kvalitní tým, hrají na vrchu tabulky. Dneska padlo šest branek po našich pěti hrubých chybách, takže se to pak s takovým týmem těžce hraje. Na rozdíl od slabších mančaftu oni ty chyby dneska dokázali trestat. Dnes to bylo vyloženě o nás, že jsme to nezvládli. I když jsme se dvakrát vrátili do zápasu z 0:3 na 2:3 a z 2:4 na 3:4, tak ta poslední třetina, dvě obrovské chyby, které nás stály minimálně vyrovnání.
František Zeman (HC Dukla Jihlava): Myslím si, že to utkání ovlivnily laciné góly. Jednak ty, které jsme dali, a jednak ty, které jsme inkasovali. Myslím si, že za stavu 3:0 jsme měli mít hru více pod kontrolou. Neměli jsme nechat ovlivnit průběh utkání dvěma lacinými góly, které jsme dostali. Myslím, že došlo k uspokojení hráčů a soupeř to dokázal využít. Naštěstí jsme vždycky stačili včas zmobilizovat síly do útoku a dát ten gól.

První třetina dlouho připomínala z pohledu Frýdku-Místku hororový zážitek, naopak pro Jihlavu se jednalo o start do utkání jako z toho nejlepšího snu. Dukla už ve čtvrté minutě otevřela skóre, když Tomáš Jiránek překonal z brejku zakončením mezi betony Petera Hamerlíka. Ještě se první třetina nepřeklopila ani do své druhé poloviny a hosté vedli už 2:0, tentokrát se prosadil střelou z mezikruží přesně k tyči Josef Skořepa.

Poté dostali Slezané ideální příležitost snížit nebo dokonce vyrovnat, hráli totiž plné dvě minuty přesilovku pět na tři. Jenže Jihlava se skvěle ubránila a po čtyřech minutách nato ještě navýšila svůj náskok. Na zadní tyči zůstal zapomenutý Lukáš Anděl a procedil kotouč za Hamerlíka.

Když už to vypadalo, že hotovo bude už po první dvacetiminutovce, dali o sobě poprvé v utkání vědět také střelci Frýdku-Místku, a to hned dvojnásobně. V 18. minutě se nejprve prosadil střelou přes obránce mezi betony brankáře Jana Brože David Kofroň. O třináct sekund později už to bylo z pohledu domácích 2:3, po Martynkově přihrávce zpoza branky se trefil Ondřej Machala.

Do druhé třetiny měla znovu lepší vstup jihlavská Dukla. Už v první minutě měl velkou šanci Adam Zeman, ten Hamerlíka nadvakrát nepřekonal. Ve 25. minutě se už ale hosté radovali z gólu, kotouč dostal za už ležícího Hamerlíka bekhendovým zakončením Vlastimil Dostálek.

Frýdek-Místek znovu dokázal odpovědět, povedlo se mu to krátce po polovině základní hrací doby. Při hře čtyři na čtyři zavezl kotouč do útočného pásma Machala, našel volného Rostislava Martynka, a ten se trefil přesně pod horní tyč.

Ve třetí třetině se Frýdek-Místek chtěl tlačit za vyrovnáním, ale Jihlava mu zkřížila plány už ve 43. minutě, z předbrankového prostoru se prosadil Matěj Pekr. Definitivně pak naděje domácích srazil na bod mrazu o čtyři minuty později Tomáš Havránek, který našel skulinu mezi Hamerlíkovými betony. Zbytek utkání si už Jihlava zkušeně pohlídala a připsala si na své konto už osmou výhru v řadě.