Mladší dorostenci zápas s Černými Vlky nezvládli
Mladší dorostenci Frýdku-Místku odehráli v nedělním dopoledni (23. 8. 2015) přípravné utkání proti Černým Vlkům. Někteří hráči tohoto týmu v těchto dnech trénují pod hlavičkou HC Kopřivnice právě v hale Polárka (ledová plocha v Kopřivnici prochází v těchto dnech rekonstrukcí, pozn. redakce)
Přát., neděle 23.8.2015, hala Polárka
2:6
1:1, 1:3, 0:2
1. - 20.Hubáček (21. - 40. Liška), (41. - 60.Jonáš), Mička, Motloch, Řehák, Popelář, Škrlík, Procházka, M.Poprocký, Srníček, Vlček, Kolář, Kapitanov, Zajíc, Zoubek, Prokop, Demel, Onderka, Vavrečka, Staněk, O.Poprocký,Kim Trenér: Pavel Palát, vedoucí: Milan Prokop
HC Černí Vlci
Moris (30.Rýbar),Vašenka, Fojtík, Fojtášek, Solanský, Pernický, Mituchovič, Raška, Najzar, Janík, Kotala, Žídek, Slezák Trenér: Libor Polášek, vedoucí: Jiří Knapek
1.kolář (Vlček), 40.Zoubek (Prokop) - 4.Vašenka, 23.Vašenka (Solanský), 24.Najzar (Janík), 28.Žídek (Solanský), 50.Fojtík (Pernický), 52.Vašenka (Janík) vyloučení: 2:5, využití: 0:1, diváci: 48

Zápas začali lépe frýdečtí hráči, kteří v domácím prostředí otevřeli po dvaadvaceti vteřinách hry skóre zápasu, když hostujícího brankáře překonal Daniel Kolář. Družina Pavla Paláta chtěla na brzký gól v síti soupeře navázat, ale jejich šance zastavilo vyloučení Zoubka, který putoval na lavici hanby za vražení na hrazení. Jeho pobyt hostující Vašenka potrestal střelou, kterou Hubáček v brance domácích neviděl, když se před ním zjevil jeden z vlastních obránců. Po vyrovnání si obě družstva vypracovaly ještě několik pohledných akcí, ale žádná další druhý gól nepřinesla.

Druhá tercie byla už oproti té předchozí na góly bohatší. Domácí vystřídali brankáře, když se do hry dostal Jiří Liška a hosté po pomalejším začátku přidali na začátku třiadvacáté minuty díky Vašenkově druhému přesnému zásahu gól, kterým otočili nepříznivý vývoj utkání. V další minutě potrestal nedůslednost domácí obrany Petr Najzar a rázem to bylo o dvě branky. Frýdečtí marně hledali recept na soupeřova brankáře. Ten byl proti jejich pokusům pozorný. Navíc ve 28. minutě pálil ostrými Martin Žídek a se šancemi domácích na vítězství to nevypadalo vůbec dobře. V polovině utkání je čekala další zkouška při hře ve čtyřech, kterou tentokrát zvládli a v závěru druhé dvacetiminutovky snížili díky Zoubkovi na rozdíl dvou branek.

Závěrečná perioda tak nabízela stále boj o to, kdo odejde ze zápasu jako vítěz. Domácí šance pochytal Rýbar a na druhé straně kluziště se musel činit třetí brankář domácích Jaroslav Jonáš. Jenže ani tomu nevydrželo čisté konto a v 50. minutě z hole Lukáše Rašky inkasoval. Poslední slovo nejen za Černé Vlky, ale taky za celý zápas zůstalo opět na Jana Vašenku. Ten tak zkompletoval hattrick v zápase.

Frýdecko-místečtí mladší dorostenci ve svém prvním přípravném zápase letošní sezony nestačili i přes slibný začátek na tým HC Černí Vlci, kterému podlehli rozdílem čtyř branek.