Mečbol! Rysi zdolali podruhé Benátky a jsou krůček od postupu!
Tak tohle byla velká paráda! Třetí souboj série předkola play-off WSM ligy nabídlo jednoznačné ofenzivní představení v hlavní roli s hokejisty z Frýdku-Místku. Rysi deklasovali hráče z Benátek nad Jizerou poměrem 7:1. Hned v úterý tedy v případě další výhry mohou hráči z haly Polárka otevřít čtvrtfinálovou bránu!
Předkolo 3.zápas, pondělí 20.2.2017,
7:1
2:0, 2:0, 3:1
L. Daneček (Šimboch) – Adámek, Kania, Michal Roman, Štebih (A), Bartko, D. Stránský, Haman – Marek Růžička, Pechanec, Chmielewski – Cienciala (A), Jašek, M. Kovařčík – Klimša (C), O. Kovařčík, Miloš Roman – Franek, Jaroš, Rufer – Lacka.
HC Benátky n. Jizerou
Stejskal (41. Hosnedl) – Husa, Mikliš, Jandus, Kolmann (A), Plutnar, Havlín, Jan Bednář – Víšek (C), Plodek, A. Dlouhý – Hrabík, Chrtek, Bělohorský – Hrníčko, Prokeš, Bittner – Wiencek, Janele, J. Havel.
Branky a nahrávky: 3. Rufer (Adámek, Kania), 15. Cienciala (Jašek, O. Kovařčík), 36. Cienciala (M. Kovařčík, Jašek), 40. Marek Růžička (Chmielewski), 46. Miloš Roman (Adámek, Klimša), 47. Marek Růžička, 53. Marek Růžička (Chmielewski, Adámek) – 51. A. Dlouhý (Víšek, Havlín) Rozhodčí: Kubičík, Obadal – Lukš, Hanzlík. Vyloučení: 11:17, navíc Jašek (Frýdek-Místek) 10 minut a trest do konce utkání. Využití: 4:0 Diváci: 1778 Střely na branku: 38:25 Průběh utkání: 6:0, 6:1, 7:1

Marek Malík (HC Frýdek-Místek): "Kluci podali výborný výkon, dnes nás zdobila příkladná bojovnost. Chci vyzvednout fakt, že kluci se umí postavit jeden za druhého, Benátky jsou totiž mužstvem, které dohrává souboje, někdy až na hraně únosnosti. K vidění byl typický zápas play-off, nechybělo nasazení a vysoké tempo. V úterý čekám trochu jiný zápas, Benátky určitě neprodají svou kůži lacino. Musíme od první minuty podat soustředěný výkon, který musí být podpořený odvahou a osobní statečnosti, jak tomu bylo během dneška."

Třetí měření sil série předkola mezi Slezanem a Benátkami odstartovalo výraznou převahou domácího celku. Prudká rána Lukáše Jaška ještě nebyla přesná, ale chvíli poté už Polárka naplno explodovala radosti. V polovině třetí minuty benátecký brankář Stejskal neměl šanci reagovat na šikovnou teč Adama Rufera po ráně Mariana Adámka od modré - 1:0!

Po úvodním šoku se hosté poměrně rychle otřepali a zlepšili herní projev. Nadějná byla například možnost Kryštofa Hrabíka, který se ocitl zcela sám před Danečkem, ale nezachoval chladnou hlavu a minul. V polovině úvodní periody se prezentoval krásnou sólo akci Antonín Pechanec, jenže ve finální fázi nebyl přesný.

Na konci patnácté minuty už to bylo 2:0. Lukáš Jašek ideálním pasem oslovil na pravém kruhu stojícího Davida Ciencialu, jehož prudký projektil si našel cestu do Stejskalovy sítě. Těsně před koncem úvodní části ještě mohl skórovat v početní výhodě Chmielewski, ovšem po kombinační akci nedokázal trefit poloodkrytou branku.

I začátkem prostřední třetiny byla aktivita na hokejkách mužstva z haly Polárka. Středočeši se k zakončení dostávali velice sporadicky, tempo hry jasně diktovali domácí. Třetí trefa Frýdku přišla v přesilovce v minutě s číslem 36. Stejskala pokořil střelou mezi betony po velké skrumáži David Cienciala.

Aby špatných zpráv pro hosty nebylo dost, těsně před odchodem do šaten inkasovali počtvrté. V další přesilovce se ujala blesková spolupráce mezi Chmielewskim a Markem Růžičkou. Druhý jmenovaný se ocitl před Stejskalem zcela sám a neměl problém zvednout puk do branky.

Do třetí periody se šlo za rozhodnutého stavu, nicméně Slezané i nadále měli obrovskou chuť útočit. Nejprve se prosadil slovenský mladíček Miloš Roman, který důsledně sledoval kotouč a z bekhendu jej vrátil do benátecké sítě, ve které Stejskala nahradil Hosnedl - 5:1.

Začátkem 47. minuty se v samostatném úniku zjevil Marek Růžička a střelou pod vyrážečku bezpečně zvýšil už na 6:0. Benátky se zmohly alespoň na kosmetickou úpravu nelichotivého výsledku. Deset minut před koncem utekl domácí defenzivě Adam Dlouhý, který střelou zápěstím k tyči poprvé a naposledy překonal jinak spolehlivého Lukáše Danečka.

Definitivní podobu výsledku dal po pěkné souhře s Aronem Chmielewskim Marek Růžička, jenž završil hattrick v 53. minutě. Mladý útočník tímto způsobem zhodnotil dvojnásobnou přesilovku.

Frýdek-Místek dokráčel k pohodové výhře a v úterý od 18:00 hodin vyzve Benátky na další souboj, který už může v případě úspěšného výsledku Rysů znamenat postup do čtvrtfinále play-off WSM ligy!