Konec základní části byl úspěšný, Frýdek-Místek porazil Břeclav 8:2
Závěrečné 44. kolo základní části přilákalo do hlediště haly Polárka bezmála dvoutisícovou návštěvu, která viděla hned deset branek a také speciální frýdecko-místecké retro dresy ze sezóny 1990/91. Domácí tým porazil Lvy z Břeclavi poměrem 8:2, největší zásluhu na tom měl třígólový Ondřej Kovařčík a také David Cienciala, který nasbíral pět asistencí.
44., sobota 20.2.2016, Hala Polárka
8:2
4:1, 2:0, 2:1
Daneček (Šimboch) – Matyáš, Jeník, Kvapil, Foltýn, Polák, Kowalczyk, Fišera – Růžička, Káňa, Franek, Cienciala, Piecha, Luka, Samiec, Christov, Schwarz, Jaroš, Klimša, Chmielewski, O.Kovařčík
HC Břeclav
Dusík (od 30. Šurý) – Směřička, Miklík, Běhal, Dittrich, Haman, Vlček, Fejt – Červenka, Vachutka, Dupljaku, Tobola, Zháňal, Nováček, Školoud, Uhlík, Průdek
Branky a nahrávky: 7. Schwarz (Chmielewski), 11. Schwarz (Jaroš, Daneček), 17. Franek (Cienciala, Kovařčík), 20. Kovařčík (Cienciala), 28. Kovařčík (Cienciala, Franek), 30. Christov (Kowalczyk, Klimša), 52. Franek (Jeník, Cienciala), 59. Kovařčík (Cienciala, Franek) – 14. Dupljaku (Běhal, Školoud), 52. Dupljaku (Školoud, Směřička). Vyloučení: 7:5, navíc Fejt (Břeclav) 5 min. + osobní trest do konce zápasu. Využití: 4:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1940. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 7:1, 7:2, 8:2.
Marek Malík: „Myslím si, že to bylo z naší strany velice dobře odehrané utkání. Hodně se nám dnes dařilo v přesilovkách a od nás trenérů patří hráčům velký dík, protože ten zápas přece jenom mohli vzít na lehkou váhu, ale to se nakonec vůbec nestalo a oni ho odehráli tak, jak jsme si přáli. Zejména ty prvky, na které jsme se v tréninku zaměřili, se v utkání hodně promítly.“
Michal Konečný: „Dnes rozhodly přesilovky, ve kterých jsme dostali čtyři branky a pátou pár sekund po skončení oslabení. My jsme měli paradoxně dobrý začátek, i když jsme první třetinu prohráli 1:4. Ze začátku jsme se přizpůsobili Frýdku-Místku a snažili jsme se hrát nahoru dolů. Zastavilo nás až dlouhé oslabení po vyloučení Fejta. Nakonec jsme dohrávali jen se čtyřmi obránci, což je proti Frýdku-Místku, který nastoupil se čtyřmi kompletnímu útoky, velmi nemilá situace a časem se ten rozdíl v kvalitě a počtu musel projevit. Ke konci už nás přejeli. Měli jsme šance minimálně na další dvě branky, takže naše prohra mohla být důstojnější, ale my to v té koncovce prostě neumíme. Nedá se nic dělat, musíme se začít připravovat na čtvrteční play-out, pokud jej tedy svaz nezruší. Pokud nám tedy předčasně neskončí sezona, máme teď dva dny volna a v úterý jdeme normálně na trénink.“ (zdroj: hcbreclav.cz)

Frýdecko-místecký tým naskočil do zápasu s plnou vervou a prakticky od úvodního buly atakoval branku hájenou Lukášem Dusíkem. Jeho čisté konto platilo do poloviny sedmé minuty, když Jakub Schwarz dorazil do sítě vyraženou střelu Arona Chmielewského. Vstřelená branka na obrazu hry nic nezměnila a dlouho jistý vítěz základní části udeřil podruhé. Pět vteřin po polovině první třetiny se z gólu znovu radoval Jakub Schwarz, který opět těžil z dobré práce spoluhráče a z předbrankového prostoru propálil Dusíka podruhé. Mírná nejistota téměř dvoutisícového publika vznikla o čtyři minuty později, Běhalovu střelu u pravé tyče Danečkovy svatyně nadvakrát dorazil Liridon Dupljaku, jenž našel skulinku mezi domácím gólmanem a brankovou konstrukcí.

Čtyři minuty před první sirénou se břeclavský obránce Jiří Běhal nechal za podražení vyloučit, ovšem na trestné lavici pobyl necelou půlminutu. Postaral se o to Tomáš Franek, který byl u branky ve správný čas na správném místě a po střele Ciencialy se i on prosadil z poměrně jednoduché dorážky. Když už to vypadalo, že se do šaten půjde za dvoubrankového vedení Frýdku-Místku, tak se u zadního hrazení chopil kotouče David Cienciala a krátkou přihrávkou nabil na střelu z první Ondřeji Kovařčíkovi, na jehož tvrdou ránu z blízka neměl Dusík nárok – 4:1.

Ve druhé dvacetiminutovce se na další vstřelenou branku čekalo sedm minut. Pár vteřin poté, co Lvi nedokázali využít přesilovou hru, pro změnu putoval za katr břeclavský obránce Dittrich. Ten musel zpytovat svědomí po přesilovkové trefě Ondřeje Kovařčíka, který napálil volný puk směrem na branku a zaznamenal svůj druhý zářez v utkání. I další část zápasu posledního kola dlouhodobé soutěže byla plná nedovolených zákroků a Frýdecko-místečtí tak měli další šanci na třetí přesilovkový gól. Těsně před půlkou střetnutí vypálil od modré čáry domácí kapitán Kowalczyk a připravil tím další možnost pro dorážku, kterou zužitkoval Vít Christov

Na to se už nemohl dívat strážce břeclavské klece Lukáš Dusík, který ve 30. minutě přenechal brankoviště svému kolegovi Michalu Šurému. Blízko snížení byl v 36. minutě nejaktivnější břeclavský útočník s albánskými kořeny Liridon Dupljaku, kterého však v úniku Daneček vychytal. Až do konce prostřední periody byla k vidění poměrně vyrovnaná partie, mohla za to zejména nedisciplinovanost frýdecko-místeckých hráčů, kteří byli vyloučení celkem sedmkrát. Ve všech oslabeních se ale svěřenci hlavního kouče Jiřího Juříka ubránili a hlídali si tak bezpečný náskok 6:1.

Třetí třetina se vzhledem k jasnému vedení Frýdku-Místku odehrála víceméně z povinnosti. Obě mužstva si vypracovala pár šancí, ale ani jedna z nich se za jasnou gólovku označit nedala. Napomohla tomu i výborná frýdecko-místecká práce v oslabení, v nichž nejednou zasahoval břeclavský gólman Šurý. V době, kdy už domácí příznivci pomalu slavili triumf v základní části, ještě zvýšil intenzitu radosti Tomáš Franek, který se odpoutal od všech protihráčů a jel sám na Šurého, jenž jej sice napoprvé vychytal, ovšem na dorážku jednadvacetiletého útočníka už nestačil.

Břeclavská odpověď na sebe nenechala dlouho čekat, diváci se po oslavě branky ani nestihli usadit a skóre se změnilo podeváté. Kmenový hráč Komety Brno Liridon Dupljaku se na ose kluziště ocitl v pádu, ale i z něj dokázal prostřelit překvapeného Danečka, který musel podruhé vytahovat puk ze své branky. Samotný závěr přinesl klidnější hokej a fanoušci se tak alespoň zabavili mexickými vlnami. Oslavu vítězství v předposlední minutě poté vyšperkoval ve velké pohodě hrající Ondřej Kovařčík, jenž zužitkoval Ciencialovu pátou gólovou přihrávku a střelou do odkryté části branky zkompletoval svůj druhý hattrick v sezóně.

Přesvědčivé vítězství v poměru 8:2 tak udělalo definitivní tečku za základní části, kterou Frýdek-Místek zcela opanoval a před druhým Vsetínem si vybudoval nevídaný pětadvacetibodový náskok. Za zmínku stojí také fakt, že na domácím ledě Frýdecko-místečtí za celou dobu prohráli jen jedinkrát (v 15. kole s Hodonínem 1:2) a z dvaadvaceti zápasů ztratili pouze 4 z celkových 66 možných bodů.