Jestřábi neudoláni, o vítězi rozhodly samostatné nájezdy
Dnes Frýdečtí poměřili síly s pátými Jestřáby v Prostějově. Utkání bylo opravdu vyrovnané doslova do poslední vteřinky. V první třetině daly oba celky po jednom gólu, v druhé dvacetiminutovce tomu bylo stejně tak. Poslední třetina nepřinesla žádnou branku, takže se muselo přistoupit na prodloužení. A v tom se ani jeden z týmů neprosadil, rozhodnout tak musely až samostatné nájezdy.
44. kolo, středa 9.1.2019,
3:2sn
1:1, 1:1, 0:0 - 0:0
LHK Jestřábi Prostějov
Štůrala – Žovinec, Mikliš, Havlík, J. Zdráhal, Čáp, D. Kolář, P. Krejčí, Husa – Starý, Račuk, Žálčík – Venkrbec, Prokeš, Nouza – L. Luňák, V. Meidl, Dvořáček – Matýs, Fajkus, Krejčiřík.
L. Daneček – Husák, Haman, Bartko, Matyáš, L. Kovář, Adámek, Zahradníček – Christov, Novotný, Mikulík – M. Kovařčík, Hladonik, Kofroň – Kaukič, Klimša, Rudovský – J. Kalus, Motloch, Flok.
Branky a nahrávky: 13. Fajkus (Krejčiřík, Žovinec), 37. Matýs (D. Kolář), rozh. náj. Žálčík – 10. Kofroň (M. Kovařčík, L. Kovář), 38. Novotný (Mikulík, Adámek). Rozhodčí: Doležal, Barek - Bosák, Zídek. Vyloučení: 4:6. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1193.

V první třetině jsme neviděli zrovna krásný hokej, alespoň ne ze strany Prostějova. Frýdek vletěl na Jestřábí letku a ta chvílemi nevěděla, kde jí hlava stojí. V brance domácích nastoupil Tomáš Štůrala a i díky jeho práci Jestřábi přečkali úvodní tlak. V 10. minutě už hosté dokázali svoji šanci proměnit. Michal Kovařčík využil zaváhání našich obránců, dostal se do třetiny a předložil nahrávku do prázdné branky Davidu Kofroňovi. Ten neměl problém zakončit.. Za čtyři minuty bylo skóre srovnané. Čtvrtá formace si dokázala vynutit tlak v útočné třetině a Sebastian Fajkus svým prvním gólem v prostějovském dresu z dorážky srovnal. Poté šel pykat na trestnou Jan Starý, ale domácí se ubránili a po první třetině byl stav 1:1.

Ve druhé třetině se výkon domácího týmu zlepšil, ale i tak si Frýdek dokázal vytvářet šance. Ve třetí minutě druhé třetiny se Novotný dostal do samostatného úniku, ale Štůrala si s jeho pokusem poradil. Hned z protiútoku se mohli radovat Jestřábi, ale Daneček potvrdil svoje kvality. Po faulu Hladonika měli Jestřábi čtyř minutovou početní výhodu, ale se svou přesilovkou naložila prachbídně a nedostávala se do zakončení. Po skončení přesilovky bylo rušno před brankou Tomáše Štůraly. Ten musel řešit několik závarů, které "smrděly" brankou. Všem nástrahám domácí hráči odolali a byla to opět čtvrtá formace, která se dokázala gólově prosadit. Ondřej Matýs vybojoval puk u mantinelu a individuální akci zakončil nekompromisně pod víko. Bohužel Frýdek okamžitě srovnal stav. Po buly se Marian Adámek zmocnil puku, předložil ho na druhou modrou Štěpánu Novotnému a snajpr rysů svůj druhý nájezd v utkání proměnil - 2:2.

Poslední dějství bylo výhradně v rukou Prostějova. Frýdek se dokázal dostávat do zakončení, ale domácí hráči kontrolovali hru a dostávali se do nebezpečných akcí. Nejprve svou střelu neproměnil Havlík, poté Žovinec s Venkrbcem nedostali puk za brankovou čáru. Pak přišlo vyloučení Havlíka, ale paradoxně šance měli pouze domácí. Skvělým forčekingem se dvojice Luňák-Venkrbec dostala několikrát k bezprostřednímu ohrožení soupeřovy branky. Poté Starý s Prokešem byli blízko k vedoucí brance, ale branku vstřelit nedokázali, a šlo se do prodloužení. V tom mohli Jestřábi rozhodnout. Dvořáček vybojoval v obranné třetině puk, vyměnil si ho s Nouzou a ten mu předložil přihrávku před prázdnou bránu, kterou domácí forward trestuhodně minul.

Druhé domácí utkání po sobě musely rozhodnout samostatné nájezdy. V nich Tomáš Štůrala kryl dva pokusy rysů. Domácí Žálčík, Nouza a Račuk své nájezdy bezpečně proměnili a zajistili Prostějovu důležité dva body do tabulky.