Hokejisté béčka budou odvracet „mečbol“
Středeční třetí finálový zápas krajské ligy se béčku HC Frýdek-Místek nepovedl, na ledě Bohumína znovu prohrálo, a tak při stavu 1:2 na zápasy budou v pátečním zápase od 17.45 hodin v Polárce odvracet „mečbol“. Všichni ale věří, že nadále bude platit „můj dům, můj hrad“, a toto pořekadlo se pak zlomí až v rozhodujícím pátém zápase, který by se hrál v neděli znovu v Bohumíně.
FIN 3, středa 16.3.2022, ZS Bohumín
5:3
0:1, 3:0, 2:2
HC BOSPOR Bohumín

Svoboda - Ovčaří, Javín, Brančík, Čahoj, Dvořák, Bílý - Kovařík, Okřina, Kysučan, Putniorz, Chaloupka, Kropka, Ivan, Černín, Buba, Kovalski, Heidler.

HC Frýdek-Místek "B"

Horváth - A. Valíček, Gottwald, Krutil, Bulava, Bijota, M. Valíček, Vacula - A. Puzoň, Indrst, Pindel, Heralt, Mičulka, Urban, Slovák, Adamský, Fiala, Vančo-Minařík. Trenéři: Tomáš Snášel a René Slanina.

21. Ivan (Kysučan, Ovčaří), 32. Chaloupka (Ovčaří), 40. Kovalski (Černín, Dvořák), 55. Kovalski (Kovařík, Černín), 60. Kovalski (Čahoj)
13. Slovák (A. Puzoň), 46. Pindel (Adamský), 53. M. Valíček (Slovák)
Vyloučení: 7:6
Využití: 2:1
Tresty: navíc Ivan (B) 10 min OT
Rozhodčí: Hykel - Štěpán, Opravil
Diváci: 220

Frýdek-Místek se dostal do vedení zásluhou Petra Slováka, který se parádně trefil pod břevno po asistenci Adama Puzoně, jenže hosté další gól nepřidali, i když byli v první třetině výrazně lepší. Do té druhé ale nastoupili o poznání vlažněji a soupeř tohoto bohužel se opakujícího výpadku využil. Druhou třetinu zcela opanovali domácí, kteří hned třikrát rozvlnili síť za zády Ondřeje Horvátha. Ke všemu Marek Ivan, který vedl s rozhodčími permanentní debatní kroužek, zrušil svým zákrokem, který nebyl potrestán, obránce Michala Krutila, který už kvůli problému s klíční kostí do finále nezasáhne.

„Takhle se to nedá dělat. Něco si v kabině řekneme a pak je to na ledě přesný opak,“ zlobil se za druhou třetinu trenér René Slanina, který ale tým přece jen do poslední části hry vyburcoval. V posledním dějství se podařilo srovnat po gólech Vojtěcha Pindela, který se prosadil dokonce ve vlastním oslabení, a Martina Valíčka. Jenže obrovskou školáckou chybou jsme Bohumínu znovu darovali vedení a ten vše pečetil dvě vteřiny před závěrečnou sirénou gólem do prázdné brány.

„Je to o mentálním nastavení a jeho udržení od začátku do konce. Nesmíme ani na chvíli polevovat v koncentraci, protože vyhrát se dá základní část, ale play off, finále a titul, to se musí vybojovat. Potřebujeme šedesát minut bojovnosti, aby každý odvedl maximum, jinak nemůžeme pomýšlet na úspěch,“ vyjmenovává atributy potřebné pro další prodloužení série trenér Slanina.

Snad frýdecko-místeckým hokejistům v pátek 18. března znovu pomohou diváci, kteří byli slyšet i v Bohumíně, kde se za ně dokonce prali i po zápase.

Pro fanoušky znovu bude otevřen jen boční vchod vedle recepce s pokladnou B. Vzhledem k očekávanému diváckému zájmu by proto neměli přijít rovnou na zápas, jehož začátek je stanoven na 17.45 hodin, ale s mírným předstihem, aby se dostali do haly včas.