Hattrick Luky pomohl zdolat domácí Břeclav 7:2! Úvodní čtvrtinu soutěže tak zakončili Frýdecko-místečtí hráči vítězně
K utkání 11. kola, které uzavíralo úvodní čtvrtinu základní části, se vydali hráči Frýdku-Místku až do vzdálené Břeclavi. Frýdecko-místečtí cestovali na jih Moravy jako favorit, který si přijel pro body na led devátého týmu.
11., sobota 17.10.2015,
2:7
1:2, 0:2, 1:3
HC Břeclav
Šurý (Bača) – Směřička, Miklík, Svoboda, Dittrich, Haman, Vlček, P.Zítka – Červenka, Vachutka, Flora, Tobola, Zháňal, Nováček, J.Zítka, Lašák, Smetana, Průdek, Vaculín, Uhlík Trenér: Michal Konečný
Šimboch (Daneček) – Dresler, Jeník, Franek, Krutil, Piecha, Sonnek, Chmielewski, Klimša, Kowalczyk, Rufer, Matuš, Adámek, Schwarz, Kvapil, Cienciala, Jaroš, Christov, Polák, Luka, Chmielewski Trenéři: Mgr. Jiří Juřík a Marek Malík
Branky: 15. J.Zítka (Nováček, Dittrich), 48. Uhlík (Flora) – 1. Franek (Kowalczyk, Christov), 4. Christov (Franek, Jeník), 28. Luka (Piecha, Kowalczyk), 32. Piecha (Luka), 48. Luka (Cienciala), 55. Luka (Piecha, Kowalczyk), 59. Ciencala (Luka, Kowalczyk) Vyloučení: 6:7 Využití: 1:3, V oslabení: 0:1 Diváci: 142.
Michal Konečný: „Výsledek je pro nás krutý, zase tak špatně jsme nehráli a hrabali jsme až do konce. Hráli jsme spíš o další zápas, výhru od nás dnes asi nikdo nečekal. Rezervy jsme tam ale měli velké. Něco jsme si v kabině řekli, jak budeme hrát, ale dvakrát udělá ten stejný hráč chybu, nechá si ujet centra a prohráváme ve čtvrté minutě o dvě branky. Spoluhráči se na něj pak nemohli spolehnout. Michal Konečný: "Frýdek hrál hodně profesorsky, dost riskoval, ale je jasné, že oni si to mohou dovolit, jsou rychlostně i technicky úplně někde jinde, ví o sobě, na ledě tráví celý den. Ví, že mohou klidně pět branek dostat, protože jich osm dají. Bohužel dnes neměl den ani náš gólman, pustil i nějaké góly z úhlu. Víme, že to umí zachytat i lépe. Pro naše kluky to prostě byla konfrontace se špičkovým mužstvem, od kterého snad něco odkoukali.“
Mgr.Jiří Juřík: "Měli jsme výborný vstup do utkání, díky kterému jsme se brzy ujali dvoubrankového vedení. Poté jsme ale ve výkonu polevili, což domácí potrestali brankou v přesilovce. V další části zápasu jsme už ale znovu byli lepší a při šancích domácího týmu nás podržel brankář Šimboch. Zápas jsme tak zkušeně dotáhli do vítězného konce."

Roli favorita začali hráči ze severovýchodního koutu republiky plnit hned od úvodního buly. Od toho totiž uběhlo pouhých devět vteřin a už se měnilo skóre. Tomáš Franek vyslal kus černé pryže pod ruku Šurého a postaral se tak o nejrychlejší gól Frýdecko-místeckých hráčů v letošní sezoně – 1:0. Břeclavské Lvy branka zaskočila, ale o to víc hráči toužili po vyrovnání. Jenže místo vyrovnání se o slovo přihlásil Vít Christov, který i s trochou štěstí dostal puk do branky, když břeclavský brankář puk jen zpomalil lapačkou, ale po srážce s vlastním hráčem už nestačil zabránit jeho konečné stanici v brance – 2:0. Dvě branky v rozmezí čtyř minut svěřence Juříka a Malíka povzbudily a i v dalších šancích byli hráči v bíločervených dresech nebezpeční. Další pěknou akci předvedl Adam Rufer, který projel téměř celé kluziště, ale při zakončení mu scházelo jen více přesnosti, když rozezvučel tyč domácí branky. I v dalších šancích byli Frýdecko-místečtí hodně nebezpeční, ale další branky se nedočkali. Naopak v patnácté minutě zužitkoval hru v početní výhodě Jindřich Zítka a po přesném zasunutí kotouče do branky to bylo rázem jen o gól – 2:1. Domácí družina po kontaktní brance ožila, ale na Šimbocha si už v první třetině nepřišli.

Úvod druhé periody patřil domácím, kteří chtěli v další početní výhodě znovu skórovat, ale to se jim díky výborným zákrokům Juraje Šimbocha nepodařilo. Při stejném počtu hráčů na ledě přebírali otěže opět hostující hráči. V pětadvacáté minutě mohl skórovat Radim Matuš, ale proti jeho zakončení zasáhl přesně břeclavský brankář. V další šanci se ocitl Franek, ale jeho volej zneškodnil brankář domácích, který si tak připsal další úspěšný zákrok. Hru s jedním hráčem v poli navíc hráči z Frýdku-Místku přeci jen zvládli, když se v zakončení nemýlil ostrostřelec Vladimír Luka3:1. Vaculín s Tobolou mohli vzápětí snížit, ale přečíslení dva na jednoho nedotáhli do zdárného konce. Druhou polovinu utkání začali hostující hráči opět úspěšně, když Martin Piecha ve vlastním oslabení utekl břeclavské obraně a v zakončení se nemýlil – 4:1. Odpovědět mohli domácí hráči pět minut před druhou sirénou, kdy mohl skórovat Průdek, Červenka Vachoutka. Jenže ani jednomu se nepodařilo překonat Šimbocha. Další gól do svých statistik si mohl ve 38. minutě připsat Vladimír Luka, ale únik pátou branku v zápase nepřinesl a tak po čtyřiceti minutách hry odcházeli do šaten hráči Frýdku-Místku s náskokem tří branek.

Závěrečnou třetinu začali aktivněji domácí, kteří si vynutili nedovolený zákrok Christova, ale v početní výhodě nedokázali ohrozit ani jednou střelou Šimbocha. Při stejném počtu hráčů na každé straně se do úniku dostal Luka, ale jeho pokus vytěsnil domácí brankář ramenem. Ve 48. minutě se už skóre měnilo a to dokonce hned dvakrát. Nejdříve zamířil přesně Vladimír Luka, který si našel odražený puk po své předchozí šanci a napodruhé už zamířil přesně – 5:1. Domácí ovšem odpověděli bleskově, když po osmnácti vteřinách hry snížil Jiří Uhlík – 5:2. Břeclav se stále pokoušela o další gól, ale marně. Obranné řady Frýdku-Místku pokusy domácích odráželi úspěšně. Navíc v 55. minutě se v přesilové hře prosadil Vladimír Luka, který po křižné přihrávce od Martina Piechy zkompletoval svůj hattrick – 6:2. Poslední slovo v zápase zbylo na Davida Ciencialu, který z pravého kruhu prostřelil strážce domácí branky a uzavřel střelecký účet zápasu na končených 7:2 pro Frýdek-Místek.

Hokejisté Frýdku-Místku dokázali v zápase 11. kola, kterým uzavřeli první čtvrtinu základní části zvítězit na ledě Břeclavi rozdílem pěti branek a připsali si tak další cenné tři body. K dalšímu utkání se vydají svěřenci Jiřího Juříka ve středu 21. října na led valašskomeziříčských Bobrů.