Frýdku-Místku nepomohly k výhře ani černé dresy
Dnes čekala domácí další výzva s názvem Slavia Praha. I když pro rysy začalo utkání tvrdou ránou v podobě gólu, o pár vteřin později bylo srovnáno. Ve druhé dvacetiminutovce museli Frýdečtí dohnat jednobrankové vedení Slavie. To zvládli skvěle, dokonce se do kabin odcházelo za stavu 3:3. Závěrečná třetina vypadala pro domácí slibně, když se dostali do vedení 4:3. To ale dokázali hosté dohnat a navýšit na 5:4. Jan Hladonik dnes podruhé vyrovnal na 5:5, brzy ale přišel gól hostů. Toto skóre zůstalo neměnné.
11. kolo, sobota 6.10.2018, Hala Polárka
5:6
1:2, 2:1, 2:3
L. Daneček – L. Kovář, Hrachovský, Husák, Bartko, Krisl, Žovinec, Zahradníček, D. Stránský – Chmielewski, Hladonik, Kofroň – Klimša (A), Peterek, Mikulík (C) – Raška, Przybyla, Kuťák – Christov, Kaukič.
HC Slavia Praha
Šorf – Duda, J. Novák, J. Drtina (C), Valík (A), Hrdinka, Saňa, Štibingr – J. Veselý, Panna, Šagát (A) – Kubica, M. Ondráček, Najman – L. Krejčík, J. Doležal, Tejral – Furch, Heldák, Kohút.
Branky a nahrávky: 3. Hladonik (Bartko), 24. Chmielewski (Hladonik, Przybyla), 40. Chmielewski (Kofroň), 41. Kofroň (Chmielewski), 57. Hladonik – 3. J. Veselý (Hrdinka), 19. Furch (Saňa), 39. J. Veselý (Duda), 46. Heldák (J. Novák), 52. Hrdinka, 57. J. Doležal (Štibingr). Rozhodčí: Cabák, Vrba – Bubela, Zedník. Vyloučení: 2:2. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1178.
Jiří Juřík (HC Frýdek-Místek): Pořád stejná písnička. Děláme takové chyby, že to soupeři velmi usnadníme a vlastně se porazíme sami. Padla na nás taková ta psychická deka a doufejme, že se z toho dostaneme.
Jan Srdínko (HC Slavia Praha): Dnešní utkání se hodnotí velice příjemně, protože jsme získali tři body. Kdybych tu hru rozfázoval, tak co se týká útočné činnosti, byli jsme rádi, že se nám dnes podařilo vstřelit víc branek. Zase co se týká obrany a hry, tam bylo spoustu chyb, a tomu se do příštích zápasů musíme vyvarovat. Jinak jsme zápas odmakali a za tři body jsme moc rádi. Pomohlo nám i sportovní štěstí.

Hned v prvních minutách první třetiny bylo opravdu živo, když se nepokrytý Jan Veselý dostal ke kotouči a jednoduchou a rychlou střelu poslal do části brány, kde se Lukáš Daneček zrovna nenacházel. Ve stejné minutě vyrovnal svým první gólem za rysy Jan Hladonik. Ten se po přihrávce od Jana Bartka bez obtíží přesunul do útočného pásma, kde měl po ruce i Patrika Husáka a Arona Chmielewského. Hladonik vzal všechno na sebe a jistou a mrštnou ránou překonal Dominika Šorfa.

V devatenácté minutě přidal gól Aleš Furch, když se odražený puk dostal přímo před Danečka a nejblíže byl právě Furch. Daneček po kotouči sice skočil, ale Furch byl rychlejší a do naprosto prázdné brány nebylo těžké černý poklad umístit. Domácí strážce brány nemohl vůbec nic dělat.

Ve dvacáté čtvrté minutě pozvedli ruce podruhé i domácí. Vypadalo to, že Šorf si s lehkým pošťouchnutým kotoučem od Arona Chmielewského poradí. Puk mu ale pomaličku proklouzl mezi betony, o čem možná ani sám Šorf nevěděl. A tak všichni docela překvapení jásali.

Domácí obránce přišel v obranném pásmu o kotouč, k němuž se dostal Kubica, a jel samostatný nájezd. S tím si Daneček ale věděl rady. Kdo ale poslal hosty do vedení, byl znovu Jan Veselý. Přesně dvě vteřiny a čtyři setiny před koncem vyrovnal Aron Chmielewski, který dnes za Frýdek-Místek podruhé rozvlnil síť Sešívaných.

Závěrečných dvacet minut bylo opravdu dramatických. Ve čtyřicáté páté minutě přihrál Chmielewski Davidu Kofroňovi, který parádně poslal Frýdecké do vedení střelou pod horní tyč. Netrvalo však dlouho a bylo srovnáno. Hosté vyhráli vhazování před Danečkem, kotouč se dostal k Denisovi Hedlákovi a bylo vyrovnáno.

Devátá branka přišla znovu ze strany Slavie. Do úniku se dostal František Hrdinka. Domácí gólman ale nestihl dát betony tak rychle k sobě, přesně tam tudy měl puk namířeno. K nadějně vyrovnávacímu a zároveň svému druhému gólu se dostal Jan Hladonik. Šorf chtěl odklidit nebezpečí vedle brány, ale tam se nacházel Hladonik, jemuž brankář hostů skvěle přihrál, a o chvíli později kotouč prosvištěl kolem něj. Rozhodující gól přišel v čase 56:56. Slavia se přihnala do útočného pásma, kde střela zasáhla Danečka. Ten ji vyrazil před sebe, ačkoli Jiří Doležal byl rozjetý a na správném místě. Dnes tedy ani černé dresy nepomohly Frýdku ke třem bodům.