Frýdek-Místek zdolal v domácím prostředí České Budějovice
Po třech nepodařených zápasech přišla výhra v domácím prostředí, když frýdecko-místečtí rysi porazili 3:1 rozjetý Motor z Českých Budějovic. První branka přišla až ve 38. minutě a vstřelil ji Piegl. O čtyři minuty později se prosadil Raška. Hosté zdramatizovali utkání brankou ve 48. minutě, ale čtyři vteřiny před koncem vsítil gól do prázdné brány Haman.
20., středa 1.11.2017, hala Polárka
3:1
0:0, 1:0, 2:1
Hlaváč – Haman, L. Kovář, Zahradníček, Ovčačík (A), Bartko, Piegl, D. Stránský – Kvasnica, Bajtek, J. Kalus – Kofroň, Mikulík (C), Christov – Klimša (A), Przybyla, Raška – Kaukič, Flok.
HC České Budějovice
Kváča – Kutlák (C), Kučný, Fillman, Vráblík, Pavlin, Pýcha – Čermák, Rob, Nedorost (A) – Dostálek, Galamboš, Heřman – M. Bárta, Pajič, Jonák – Vlček, Prokeš, Beránek.
Branky a nahrávky: 38. Piegl (Christov, Kofroň), 42. Raška (Piegl, Bajtek), 60. Haman – 48. Vlček (Fillman). Rozhodčí: Šutara Václav, Obadal Pavel – Bryška Jaromír, Wesley Leon. Vyloučení: 5:7. Využití: 0:0. Oslabení: 0:1. Diváků: 1139. Střely na branku: 24:32.
Marek Malík (HC Frýdek-Místek): Jsme rádi, že jsme ten zápas s nesmírně těžkým soupeřem zvládli. Za body jsme velmi rádi, hlavně po těch zápasech, kdy jsme i přesto, že jsme hráli dobře, nebodovali. Pro nás a pro náš tým velice skvělý výsledek. Musíme pochválit kluky, pořád si držíme standard bojovnosti. Ať už to jsou kluci, kteří jsou do sestavy nasazení na poslední chvíli nebo přijdou z mladších družstev, perfektně se té úlohy zhostí, za tohle jsme možná ještě více rádi než za ten výsledek, který nás těší a bereme ho všemi deseti.
Marian Jelínek (ČEZ Motor České Budějovice): Narazili jsme na velmi bojové družstvo, které hraje aktivní a urputný hokej. Díky tomu dneska vyhrálo. Neuměli jsme si poradit s obranou, kterou předvedli ve vlastní třetině. Myslím si, že rozhodla druhá třetina, kdy jsme neuměli využít přesilové hry. Bylo to o tom, kdo vstřelí první gól, ten to trošku uklidnil. Pak se nám podařilo, i když jsme prohrávali, snížit na 2:1, ale bohužel jsme si žádné velké gólové šance dále nevypracovali. Soupeř zaslouženě vyhrál.

V dnešním utkání si domácí rysi spravili chuť a opět dokázali, že na přední týmy WSM Ligy zahrát umí. V úvodu zápasu se domácí Frýdek-Místek dostal to tlaku a na několik minut uzavřel soupeře ve vlastní třetině. Velká šance z toho nakonec nebyla. Po čtyřech odehraných minutách měli rysi výhodu přesilové hry. První šance, která stála za zmínku, byla na hraně sedmé minuty. České Budějovice se dostaly do zakončení, když se Václav Nedorost dostal do samostatného úniku. Brankář Hlaváč musel předvést svůj první krásný zákrok zápasu. Hosté se od té doby chytli a dokázali si vytvořit tlak. České Budějovice si zahrály přesilovku, ale přímé ohrožení z toho nebylo. To přišlo až za několik okamžiků. Miloslav Čermák napřáhl ke střele a orazítkoval pravou tyč. Víc už úvodní třetina nenabídla.

Druhá třetina byla o něco slabší, co se týče šancí. Začátek třetiny patřil Motoru z Českých Budějovic, kteří získali výhodu přesilové hry, ale brankář Hlaváč svůj tým podržel. První branky zápasu se dočkal domácí Frýdek-Místek. Necelé tři minuty před koncem druhé třetiny se prosadil René Piegl. Připravil si puk u modré čáry a vyslal ho přesně do pravé šibenice. Brankář Kváča už nedokázal reagovat. Druhá třetina už nenabídla žádnou šanci, která by stála za zmínku.

Úvod závěrečné třetiny se Frýdku-Místku opravdu povedl. Hned po minutě se domácí fanoušci mohli radovat z další branky. Domácí vybojovali puk ve středu hrací plochy, poté přišla střela Piegla, s tou si ještě brankář poradil. Na dorážku Adama Rašky už byl ale krátký. O tři minuty později hosté mohli snížit na rozdíl jediné branky. Martin Heřman se řítil sám na gólmana. Svou ránu si dostatečně nepřipravil a mířil mimo tři tyče. O tři minuty si hostující celek už spravil chuť a dočkal se snížení. Filman našel dobře postaveného Filipa Vlčka. Druhý jmenovaný vstřelil puk do poloprázdné branky. České Budějovice ještě zkoušely hru bez brankáře, ale nakonec se do gólové šance nedostaly. Filip Haman se čtyři sekundy před koncem zápasu trefil do odkryté branky.