Frýdek-Místek zdolal Vsetín i počtrvté v sezoně a zajistil si tak prvenství v základní části
38., sobota 30.1.2016,
3:4
2:0, 0:3, 1:1
VHK ROBE Vsetín
Plšek (Hromada) – Tesařík, Řezáč, Nedbálek, Ambruz, Ostrčil, Žák, Báchor, Vrba, Kajaba, Hrazdira, Vaněk, Slováček, Dvořák, Vítek, Zúbek, Vávra, Kolařík, Abdul, Ondráček, Hruška Trenér: Luboš Jenáček
Daneček – Dresler, Jeník, Heider, Krutil, Samiec, Kvapil, Roman, Foltýn, Káňa, Franek, Růžička, Luka, Schwarz, Sonnek, Jaroš, M. Kovařčík M., Klimša, Chmielewski, Cienciala, O. Kovařčík Trenéři: Mgr. Jiří Juřík a Marek Malík, vedoucí: Bc. Pavel Horyl
Branky: 9. Zúbek (Kolařík), 13. Hrazdira, 50. Zúbek (Kolařík, Vávra) – 21. Kovařčík O. (Luka), 28. Chmielewski (Roman), 36. Kovařčík O. (Jeník), 51. Klimša (Samiec) Vyloučení: 5:7. Využití: 2:0 Diváci: 2502.
Luboš Jenáček: "Jsme smutní, myslím, že první a třetí třetinu jsme podali velmi dobrý výkon, hráli jsme aktivně, vypracovali jsme si hodně šancí. Ta první třetina měla skončit víc než 2:0. Zápas hodně ovlivnil náš nešťastný vstup do druhé třetiny, měli jsme kotouč pod kontrolou, zbytečně jsme ho zatahali do třetiny, ztratili jsme ho a soupeř dal kontaktní gól, tím jsme je dostali do hry a druhou třetinu jsme se víceméně bránili, nebyli jsme aktivní a o ty další góly jsme si v podstatě koledovali a nakonec soupeř odskočil na 2:3. Ve třetí třetině jsme se znovu vrátili k té naší aktivní hře, vyrovnali jsme a je strašná škoda toho gólu na 4:3, kde nás přetlačili v osobním souboji a nakonec to procedili někde pod betonem. My pak měli šance dostat to do remízy ještě i v power-play. Dneska je to škoda, myslím, že jsme na soupeře měli. Bohužel jsme si vybrali slabší moment a soupeř toho využil." (ohlas www. hc-vsetin.cz)
Mgr. Jiří Juřík: „ Nepodařil se nám nástup do zápasu, kdy jsme inkasovali dvakrát v oslabení a nabídli domácím dvoubrankové vedení. Od druhé třetiny už měli hráči lepší pohyb a více se tlačili do branky. Naše zlepšení přineslo tři branky, díky kterým jsme se dostali do vedení. V závěrečné třetině jsme pokračovali ve hře z předchozí části utkání, která byla emotivnější a to nejen na ledě. Na vyrovnávací branku jsme dokázali rychle odpovědět a zápas, ve kterém nás podržel brankář, dotáhnout až do vítězného konce.“

Hokej jako řemen, dva a půl tisíce lidí v hale, hráči v retro dresech ze sezony 1990/91 a možnost pro všechny zapsat se do Českého registru dárců kostní dřeně. Tak vypadalo čtvrté vzájemné měření sil Frýdku-Místku se Vsetínem. V předchozích třech zápasech slavili zisk tří bodů svěřenci Jiřího Juříka a chtěli přidat i čtvrté vítězství, které by je definitivně určilo vítězem základní části.

Utkání, kterému předcházelo slavnostní buly, začali aktivněji domácí. Ti prověřili hned v úvodní minutě pozornost Danečka. Do první šance se za frýdecko-místecké barvy dostal Aron Chmielewski, ale ten na Plška nevyzrál, když zakončoval v blízkosti domácího brankáře. Ani v další části úvodní dvacetiminutovky nebylo o šance nouze. Více ze hry měli ovšem domácí, kteří si svým počínáním vynutili v deváté minutě nedovolený zákrok Ondřeje Kovařčíka. Z jeho pobytu na trestné lavici ukrojila časomíra pouhých deset vteřin a František Zúbek rozjásal zaplněné ochozy na Lapači, když z dorážky překonal Danečka – 0:1. Po úvodní brance domácí ožili a tlačili se do dalšího zakončení. Šanci na vyrovnání měl v závěru jedenácté minuty Michal Kovarčík, ale proti byl domácí brankář, který se stihl přesunout. O pár desítek později udeřili Valaši podruhé v zápase, když David Hrazdíra poslal puk pod levý beton Danečka a zužitkoval dvojnásobnou přesilovku – 0:2. Druhá branka nakopla domácí družinu ještě více a obranné řady Frýdku-Místku tak měly hodně práce. Necelé tři minuty před první sirénou předvedl David Cienciala krásnou stahovačku, ale kontaktní gól z toho nakonec nebyl a po úvodních dvaceti minutách odcházeli do šaten spokojenější Valaši.

Nástup do druhé tercie byl plně v režii Frýdku-Místku, když po chybě Vaňka se k puku dostal nejproduktivnější hráč druhé ligy Vladimír Luka, který našel ve výhodné pozici Ondřeje Kovařčíka, který zakončoval do protipohybu Plška – 1:2. Po kontaktní brance se hra více vyrovnala a oba brankáři s obrannými řadami měli o práci postaráno. Do velké šance navýšit náskok se dostal Hrazdíra s Vaňkem v přečíslení dva na jednoho, ale druhý jmenovaný nedokázal zamířit přesně. Do další šance se nejprve dostal Michal Kovařčík a po něm David Samiec. S oběma pokusy si Plšek dokázal poradit. Tlak hráčů ze severovýchodu republiky vygradoval v závěru osmadvacáté minuty, kdy Roman vyslal do úniku šikovného Arona Chmielewského. Ten si v zakončení počínal výbornou a srovnal krok s domácími – 2:2. Po vyrovnání byli hráči hrající v modročervených retro dresech všude dříve a dělali domácí obraně problémy. Ty musely zcela jasně vyústit v nedovolený zákrok jednoho ze vsetínských hráčů. Jenže hra s jedním hráčem v poli navíc nevydržela příliš dlouho, když za katr usedl Štěpán Jeník. Při hře ve čtyřech na obou stranách to byli znovu svěřenci Jiřího Juříka, kdo byl aktivnější. V závěru 33. minuty šli hosté poprvé do vedení, ale bylo to jen na pár vteřin. Gól jim totiž pro postavení útočícího hráče v brankovišti nebyl uznán. O chvíli později měli frýdecko-místečtí možnost hry v početní převaze dvou hráčů, ale využít tuto převahu nedokázali. Vše napravil v čase 35:22 Ondřej Kovařčík svou druhou brankou v zápase, když zamířil přesně pod vyrážečku Plška – 3:2. Po vstřelené brance ubránili spoluhráči Vladimíra Luky i zkrácenou dvojnásobnou početní výhodu domácích. S blížícím se koncem druhé třetiny se hráči Vsetína pokoušeli o vyrovnání, ale marně. Jejich šance končily u Lukáše Danečka. Navíc půl minuty před druhou sirénou vyfasoval Kolařík trest na 2+2 minuty, když způsobil Tomáši Frankovi krvavé zranění v obličeji.

Třetí periodu zahájila Juříkova družina v početní výhodě, ale ani její dlouhé trvání tři a půl minuty nevedlo k další brance. To dodalo domácím hodně odvahy a sil. Po šancích na obou stranách si domácí příznivci přál vyrovnání, což dávali taky hlasitě najevo. Šancím domácích borců však stále odolával brankář s jedničkou na zádech. Jenže v 50. minutě nahazoval puk z rohu kluziště Jan Kolařík, kde v předbrankovém prostoru našel Františka Zúbka, který poslal kus černé gumy až za záda Danečka – 3:3. Po necelých dvou minutách dostal do varu několik stovek fanoušků Frýdku-Místku David Klimša, kterého nechala domácí obrana v klidu zakončit mezi Plškovy betony – 4:3. Po inkasované brance domácí několikrát nepříjemně zahrozili, ale vyrovnat se jim nepodařilo. S přibývajícím časem byli domácí stále více nadostřel Danečkovy branky, ale ten jim nic nedovolil a tak se vsetínští odhodlali k závěrečnému tlaku při hře bez brankáře, ale ani to jim k bodovému zisku nepomohlo.

Hokejisté Frýdku-Místku dokázali v letošní sezoně počtvrté zdolat Vsetín. Z nejtěsnější výhry se společně s hokejisty radovalo i několik stovek fanoušků Frýdku-Místku, kteří na zápas dorazili a patří jim za jejich povzbuzování v takovém počtu velké díky. Byli skvělí a hráči se jim odvděčili tím nejlepším způsobem a to ziskem tří bodů.

Hráči Frýdku-Místku mají nyní na prvním místě náskok třiadvaceti bodů a s ohledem na to, že ve hře zbývá posledních osmnáct bodů, tak je jisté, že se stanou vítězem základní části a do vyřazovacích bojů půjdou z prvního místa. O tom, zda se se počet bodů (102) podaří ještě navýšit, se všichni můžou sami přesvědčit ve středu 3. února, kdy do Frýdku-Místku dorazí brněnská Technika, Zápas v Polárce začíná v 18 hodin.