Frýdek-Místek v pátém čtvrtfinále osmkrát inkasoval a sezóna pro něj končí
Zápasy - mládež
Premiérová sezóna Frýdku-Místku ve druhé nejvyšší soutěži je u konce. Svěřencům Jiřího Juříka vystavila stopku jihlavská Dukla, která na domácím ledě nepřipustila další prodloužení čtvrtfinálové série a po přesvědčivé výhře 8:2 oslavila postup mezi nejlepší čtveřici. Frýdecko-Místečtí se přesto nemají za co stydět, v roli ligového nováčka vyřadili v předkole houževnaté Benátky a v další fázi jako jediní dokázali alespoň jednou výše postavený tým ze základní části porazit.
5. čtvrtfinále, pondělí 6.3.2017, Horácký zimní stadion
8:2
3:0, 3:1, 2:1
HC Dukla Jihlava
Svoboda (Škarek) – Kajínek, Říha, Dundáček, Bilčík, Galvas, Kaláb, Půža – Diviš, Skořepa, Jiránek – Jergl, Hubáček, Důras – Zeman, Seman, Čachotský – Danišovský, Anděl, Březina
Daneček (od 41. Šimboch) – Adámek, Kania, Michal Roman, Štebih, Bartko, Stránský – Miloš Roman, Pechanec, Chmielewski – O. Kovařčík, Jašek, M. Kovařčík – Klimša, Jaroš, Christov – Franek, Samiec, Sonnek
Branky a nahrávky: 4. Zeman (J. Galvas), 4. Jergl (Hubáček), 7. F. Seman (Hubáček), 23. Důras (Jiránek, J. Skořepa), 35. Zeman (Čachotský), 40. Důras (J. Skořepa, Jiránek), 47. Zeman (Čachotský, Kaláb), 56. Březina (Kajínek, Bilčík) – 34. Jašek (O. Kovařčík, Štebih), 48. Klimša (Chmielewski). Rozhodčí: Doležal, Sýkora - Beneš, Štofa. Vyloučení: 9:12, navíc Dundáček (JIH) 10 min. OT - Jašek 10 min. OT, Christov a M. Kovařčík (všichni FRM) 10 min. OT a do konce utkání. Využití: 5:2. V oslabení: 2:0. Diváci: 2 056. Střely na branku: 39:23 Průběh utkání: 4:0, 4:1, 7:1, 7:2, 8:2.
Petr Vlk: „Hned od samého úvodu jsme do utkání vstoupili tak, jak jsme si v kabině na poradě řekli. Od toho se odvíjel celý zbytek zápasu. Úvodní vedení kluky zklidnilo. Nechci říct, že soupeř zápas potom vyloženě odevzdal, v našem obranném pásmu byl nebezpečný. Ale ve chvílích, kdy dal Frýdek-Místek branku, tak byli kluci nachystaní a zaslouženě dotáhli zápas do vítězného konce. Hráče chci pochválit jako tým, nechci mluvit o jednotlivcích. I přestože nás průběh série nezastihl v nejlepší formě, jakou jsme chtěli, tak jsme zápasy vybojovali a hráči si postup zaslouží.“

Jihlava do pátého čtvrtfinálového klání vlétla jako uragán a v polovině sedmé minuty bylo jasné, že směřuje do semifinále. První slibnou šanci měl na konci třetí minuty Jiránek, kterého v první velké šanci zblízka vychytal Daneček. V čase 3:40 už ale kapituloval. Při přesilové hře vystřelil od modré jihlavský novic Galvas a Adam Zeman usměrnil kotouč jemnou teči pod horní tyčku. Kdo by si v tomto okamžiku pomyslel, že se jednalo o první z pěti přesilovkových gólů domácích. Druhá přesná trefa do sítě Frýdku-Místku padla po čtrnácti vteřinách. Jihlava se po rozehrávce rychle dostala před Danečka. Buly na pravém kruhu vyhrál Hubáček pro Aleše Jergla, který bleskově spustil další červenožlutou radost. Hostům nepomohl ani oddechový čas či početní výhoda, navíc v ní mohli inkasovat. V situaci dva na jednoho minul před volnou klecí kotouč Adam Zeman.

Jenže Slezané se nepoučili a umožnili soupeři další protiútok. Ten sice vznikl při oslabení červenožlutých, ovšem jeho zakončení, kdy Filip Seman vzal odpovědnost na sebe a našel skulinku mezi Danečkovými betony, přišlo vteřinu po návratu Danišovského na led - 3:0. Nebýt hostujícího gólmana, mohl být náskok Jihlavy po první třetině minimálně o polovinu vyšší. Hubáček našel hezkou kombinací před brankou Důrase, který si na strážce hostující svatyně nepřišel. Je známo, že gólman Frýdku-Místku často a rád používá svojí hůl, ovšem málem si s ní zavařil, když nechybělo moc, aby si Semanovu střílenou přihrávku brankovištěm srazil za čáru. Následně se rozehrála minibitva mezi Filipem Semanem a Lukášem Danečkem. Domácí forvard měl další tři velké šance, ale druhý gól nepřidal. Nejprve nevyužil Čachotského pas zpoza branky a zblízka se neradoval. Poté upaloval sám na frýdeckémísteckého brankáře, leč blafák do bekhendu nezvedl nad jeho levý beton. Nakonec jeho dorážku u levé tyče také muž v masce vykryl.

Na začátku druhého dějství putoval za katr Klimša. Domácí snajpr Skořepa ještě Danečka po krásné výzvě Důrase zblízka nepřekonal, ovšem nedlouho na to se již Dukla radovala. Michal Důras zaznamenal svůj 50. gól za A-tým Jihlavy, když jeho střela z pravého kruhu zaplula milimetrově přesně do levé šibenice. Gólový přísun pak na okamžik přestal. Krátce před polovinou utkání si na Svobodu, jenž strážil branku Jihlavy v letošním play-off poprvé, nepřišel Kania. Střela beka hostí z levého kruhu mířila nebezpečně k bližší tyči nad ledem, kde jí zastavil beton. Neprosadil se ani polský legionář Chmielewski, protože nevyužil špatné jihlavské rozehrávky. Frýdek-Místek ale přece jen první gól vstřelil, také v přesilovce. Ondřej Kovařčík předal touš kolmicí na levý kruh pro Lukáše Jaška a jakýkoliv přesun Svobody by byl proti rychlé a přesné střele útočníka Slezanů zbytečný.

O minutu a půl později se Jihlava prosadila i v oslabení, farmářskému týmu Třince zřejmě nestačilo varování při třetím inkasovaném gólu. Jihlavští vyhráli buly před svojí klecí, Čachotský nejenže rychle přesunul hru na druhou stranu, navíc po přejetí útočné modré přihrál Adamu Zemanovi a ten zblízka zvedl puk bekhendem nad beton Danečka. Dvě a půl minuty před koncem druhé dvacetiminutovky mohl domácí forvard zkompletovat hattrick, když naznačením vytáhl gólmana z klece, ovšem z takřka nulového úhlu poslal puk brankovištěm ven. Následně si připsal brankář hostí jeden z posledních úspěšných zákroků této sezony za Frýdek-Místek, když zastavil ránu Anděla z kruhů. Michal Důras totiž 2,1 vteřiny před druhou sirénou dostal před levou tyč kotouč od Skořepy a zasunout jej do prázdné klece byla pro zkušeného útočníka hračka - 6:1. Za dvě třetiny tak Lukáš Daneček dostal tolik gólů, co za druhý a čtvrtý zápas série, a přepustil své místo Juraji Šimbochovi.

Druhý gólman hostí na začátku třetí třetiny fauloval zakončujícího Čachotského a bylo z toho trestné střílení. Jihlavský kapitán chtěl znovu udělat svůj oblíbený blafák do bekhendu, jenže kotouč mu sjel z hole. Hattrick nezaznamenal ani Důras, jehož ostrá střela z kruhů prošla vedle levé šibenice. V přesilovce ukázal krásnou kombinaci Říha, který od modré našel na pravé straně Důrase, jenž z první narýsoval kolmý pas před branku pro Skořepu, jemuž ke gólu chybělo pár centimetrů. Jihlava se však v početní výhodě stejně radovala. Ačkoliv Slezané vyvezli puk do středního pásma, zapomněli na zadní vrátka. Kaláb vysunul Čachotského, rázem měli červenožlutí akci tři na jednoho, a kapitánovu přihrávku proměnil nekompromisně zblízka pod víko Adam Zeman - hattrick. Vzápětí se podruhé v přesilovce radovali i hosté. Hubáček nejprve dvakrát padl do střely nejproduktivnějšímu bekovi soupeře Adámkovi. Akce pokračovala, kotouč dostal na modré Chmielewski a ač Hubáček znovu padal do střely, nyní puk nezastavil a David Klimša zaznamenal tečí poslední gól Frýdku-Místku v této sezoně.

Další minuty přinesly vylučovací mariáš. Christov od sudího vyinkasoval dvě desítky za nesportovní chování a jeho druhý vyšší trest se automaticky proměnil na trest do konce utkání, vzápětí si stejný počin vysloužíl i Michal Kovařčík. K vidění byla i bitka, ve které domácí zadák Filip Dundáček poslal na zem Lukáše Jaška. Čtyři a čtvrt minuty před koncem padl osmý gól Dukly, jenž znamenal pátou využitou přesilovku červenožlutých. Při střele Kajínka od modré přejel před Šimbochem David Březina a přizvedl puk nad beton do sítě - 8:2.