Frýdek-Místek v Benátkách splnil roli favorita, odváží si důležité tři body
Slezané vstoupili do roku 2018 pravou nohou, v důležitém utkání porazili Benátky nad Jizerou 3:1. Úvod zápasu však vyšel lépe domácím, kteří po první třetině vedli 1:0. V prostřední části zápasu ale vyrovnal Štumpf a pět minut před koncem zápasu vstřelil vítězný gól obránce Matyáš. V 59. minutě pak výhru Frýdku-Místku pojistil proměněným nájezdem Chmielewski. Rysi vyhráli po pěti prohrách po sobě a drží se v boji o play-off.
36., čtvrtek 4.1.2018,
1:3
1:0, 0:1, 0:2
HC Benátky n. Jizerou
Stezka – Havlín, Husa, Kunst, Jan Bednář, Maier, Mirochnikov, Jandejsek – Jeník, Chrtek, Z. Král – Psota, Bittner, Hrníčko – Jašek, R. Veselý, Bělohorský – Kuťák, Šír, Wiencek.
L. Daneček – Bartko, Zahradníček, Haman, Ovčačík, Matyáš, Piegl, D. Stránský – Kofroň, O. Kovařčík, Chmielewski – Štumpf, Pechanec, J. Kalus – Kvasnica, Bajtek, Christov – Franek, Przybyla, Kafka.
Branky a nahrávky: 16. Chrtek (Z. Král, Havlín) – 40. Štumpf (Pechanec, Zahradníček), 56. Matyáš (Štumpf, Kvasnica), 59. Chmielewski (TS). Rozhodčí: Grech, Veselý – Coubal, Toman. Vyloučení: 5:5, navíc Král (BEN) 10 minut. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 192.

První třetina nabídla svižný hokej s poměrně velkým množstvím střel na obou stranách. Hosty v samém úvodu utkání do mírného tlaku poslala přesilovka po vyloučení domácího Havlína, brankář Stezka musel být často v pozoru a vyznamenal se především v 9. minutě, kdy si ve změti těl našel nebezpečnou střelu Pechance a poté se předvedl i při dorážce Štumpfa. V polovině první třetiny vyrazily Benátky do přečíslení a na útočném výletě se ocitl obránce Husa. Ten dostal ideální pas do jízdy, avšak v rychlosti Danečkovu branku těsně minul. Přesto do vedení šly Benátky, a sice hned z první své přesilovky v utkání. Zdeněk Král vyslal vstříc Danečkovi skrytou střelu a přesná teč Ondřeje Chrtka znamenala úvodní branku utkání – 1:0.

Mnohem více vzruchu přinesla prostřední část hry. Nejprve po Bartkově střele Kovařčík tečoval těsně mimo, ale pak zažil několik horkých chvil na druhé straně Lukáš Daneček. Po chybné rozehrávce se snažil usměrnit puk za Danečka tečí Hrníčko, pak ještě z vrcholu brankoviště dorážel do odkryté části branky Bělohorský. Obě situace hostující gólman vyřešil a Rysové si mohutně oddychli. Prakticky z protiútoku se zaskvěl i Stezka, když vytrčeným betonem na brankové čáře zamezil Przybylovi ve vyrovnání. Poté však v rozmezí 27. a 29. minuty Benátečtí neproměnili dvě obrovské příležitosti a právě v těchto momentech se lámal pomyslný chléb utkání.

Do samostatného úniku na svého ještě loňského spoluhráče Danečka se vydal Lukáš Jašek, dnes ve službách Středočechů. V rozhodujícím okamžiku ho při forhendovém blafáku neposlechl puk a šikovný útočník tak nedokázal zakončit. Domácí si drbali hlavy i o chvíli později. Hrníčko po Psotově nabídce měl před sebou zcela prázdnou branku, avšak ke štěstí Frýdecko-Místeckých zakončil po ledě trestuhodně těsně vedle! V tu dobu byly Benátky v tlaku a v konečném zúčtování je neproměněné šance velmi mrzely. V závěru druhé části hry pustili rozhodčí sporný zákrok na Havlína ve středu hrací plochy, kdežto Jeníkovo napadení jim neuniklo a hosté v přesilovce trestali gólem do šatny. První šanci ještě Stezka hostům zhatil, při té následné z hole Daniela Štumpfa už ale kapituloval – 1:1.

Třetí část hry začala gestem fair play benáteckého benjamínka Jana Jeníka. V čase 41:01 hlavní sudí Grech posílal na trestnou lavici zkušeného Ctirada Ovčačíka, jenže Jeník zajel za rozhodčím s tím, že v souboji ztratil rovnováhu bez cizího přičinění a rozhodčí tak na to konto trest Ovčačíkovi zrušili! Pěkné gesto Jeníka bylo všemi aktéry odměněno potleskem. Hra se přelévala ze strany na stranu, v průběhu třetí části bez větších šancí. Když už se snad zdálo, že by duel mohl dojít do prodloužení, Severomoravané udeřili. Jakub Matyáš si sjel na Štumpfovu nabídku a trefil přesně místo bez betony jinak výborného Stezky – 1:2. Viditelně otřesení domácí začali hrát vabank a v 59. minutě hosté zápas definitivně rozhodli. Havlín v brejku sekl ujíždějícího Chmielewského a sudí Veselý po menší prodlevě přece jenom nařídil trestné střílení. Aron Chmielewski to provedl skvěle, na jeho rychlý manévr v bezprostřední blízkosti byl Stezka krátký – 1:3. V bojovném utkání tak zvítězil šťastnější, i když střelecky aktivnější celek. Pro Benátky byla porážka až příliš krutá.