Frýdek-Místek splnil povinnost a porazil doma Kadaň
Slezané zvládli důležité utkání proti poslední Kadani, tu na domácím ledě haly Polárka zdolali 3:1. Všechny branky padly už v první třetině zápasu. Vedení domácím vytvořili Štumpf s Michalem Kovařčíkem. Pak sice snížil Polák, ale náskok rysům vrátil Kalus. Tato podoba skóre pak vydržela až do konce.
48., sobota 10.2.2018, hala Polárka
3:1
3:1, 0:0, 0:0
L. Daneček – Zahradníček, Matyáš, L. Kovář, Pastor, Piegl, Foltýn, Hrachovský – Martynek, M. Kovařčík, Štumpf – J. Kalus, Klimša, Mikulík – Poruba, Kofroň, Kuťák – Franek, Kafka, Przybyla
SK Kadaň
Dvořák (Danylec) – Trefný, Buchtela, Kadeřávek, Šefl, Hlaváček, Blaha – Kůs, Krejčiřík, Hejcman – Chrpa, J. Müller, Rindoš – Rezek, Polák
Branky a nahrávky: 4. Štumpf (M. Kovařčík, Piegl), 9. M. Kovařčík, 16. J. Kalus (Klimša, Mikulík) – 14. Polák (Buchtela, Kadeřávek). Rozhodčí: Doležal, Fiala – Gančarčík, Konvička. Vyloučení: 8:4, navíc Kůs (Kadaň) 10 min. Využití: 0:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 1114. Střely na branku: 31:24.
Jiří Juřík (HC Frýdek-Místek): Dnes rozhodla první třetina, kdy jsme byli úspěšnější v proměňování šancí. Druhou a třetí třetinu jsme šance vytvořili, ale bohužel jsme je neproměnili. To už pro nás nebyl tolik pohledný hokej, ale myslím si, že divákům se líbil, trenérům méně. Pro nás jsou důležité tři body, a že jsme zvítězili.
Miroslav Buchal (SK Trhači Kadaň): Myslím si, že to bylo výborné utkání. My jsme přijeli s tím, že nemáme co ztratit. Domácí mají kvalitní mančaft. My jsme brali i kluka ze staršího dorostu, ale i tak si myslím, že to bylo bojovné utkání. Domácí potrestali naše chyby, které jsme udělali, a zaslouženě vyhrál.

V první třetině dnešního utkání padly celkem čtyři branky. Domácí Frýdek-Místek potvrzoval roli jasného favorita a hned po necelých čtyř minutách se dostal do vedení. Přímo ukázkově zafungovala kombinace na trase Kovařčík-Štumpf. První jmenovaný se nádherně zbavil svého soupeře a kotouč naservíroval volnému Danielu Štumpfovi, který zvolil zakončení zápěstím , hostující brankář se nedokázal včas zorientovat a propustil kotouč za svá záda.

O pár minut se mezi střelce zapsal právě přihrávající Michal Kovařčík. Ten se takřka od prostředka hřiště řítil zcela osamocený na Dvořáka, dokázal ho zmást kličkou a v poklidu zakončil. Hosté se ale jen tak nedali a povedlo se jim vstřelit kontaktní branku. Tom Polák stál přesně tam, kde měl a obdržel perfektní přihrávku. Z bezprostřední blízkosti poslal bekhendem kotouč pod horní tyčku branky.

Rysi poté zabrali na větší obrátky a vstřelili již třetí gól v zápase. Jan Kalus dokázal nejlépe využít naprostého zmatku před brankou a propálil kotouč do sítě.

Druhé dějství dnešního duelu žádné góly nepřineslo. Frýdek-Místek byl rozhodně lepším týmem, ale nedokázal to potvrdit gólově. Do velké šance se třeba dostal Dan Przybyla poté, co obdržel ukázkovou přihrávku od Hrachovského. Jeho pokus bekhendem z bezprostřední blízkosti skončil pěkným zákrokem Dvořáka.

Hodně aktivní byl obránce domácího celku Lukáš Kovář, který občas vypomáhá i extraligovému Třinci. Nejprve se mohl dostat do samostatného úniku, ale jeho snahu překazil rozhodčí, který odpískal ofsajd. V druhém případě už toho byla obrovská šance, Kovářovi stačilo z bezprostřední blízkosti trefit odkrytou branku, ale jeho teč letěla centimetr od levé tyčky branky.

Hosté se taky dostali do jednoho hodně nebezpečného zakončení, Vojtěch Krejčiřík dobře číhal před brankou, ale jeho zakončení letělo těsně nad horní tyčku branky, Daneček by jinak neměl nejmenší nárok.

Prvních deset minut závěrečného dějství žádnou velkou šancí nepřineslo, ani jeden z celků se nedokázal dostat do vyložené tutovky. Jan Poruba se hodně dostával na led a snažil se toho maximálně využít, vstřelit první branku ve Frýdku-Místku se mu ale nepovedlo, ani jedna jeho rána neměla ty správné gólové parametry. Kadaň poté měla výhodu početní převahy a Patrik Kadeřávek se málem zapsal mezi střelce, jeho teč však nakonec letěla těsně kolem levé tyčky. Poté fanoušci byli svědky několika dalších vyloučení, ale žádné šance, která by stála za zmínku.

Frýdek-Místek i přes toto vítězství zůstává na desátém místě tabulky a na osmou Třebíč rysi ztrácí devět bodů.