Frýdek-Místek prohrál na ledě Prostějova a je zase dál top osmičce
Frýdek-Místek dneska odcestoval do nedalekého Prostějova, kde se utkal s tamním týmem. V úvodu to mohlo vypadat, že by utkání mohlo být hodně vyrovnané, ale opak se stal pravdou. Jestřábi si připsali hodně vysokou výhru a Frýdek-Místek je tak stále na desátém místě a na osmou příčku ztrácí devět bodů. Jako jediný z hostujícího celku se prosadil dvakrát Ondřej Kovařčík. Největším kamenem úrazu se stala nedisciplinovanost hráčů v červených dresech.
47., středa 7.2.2018,
7:2
1:0, 4:2, 2:0
LHK Jestřábi Prostějov
Groh – M. Drtina, D. Kolář, Rašner, Havlík, Žovinec, Mikliš – Starý, Nouza, Divíšek – Dvořáček, Rudovský, Venkrbec – L. Luňák, V. Meidl, Z. Král – Zabloudil, Švarc, Prokeš – Švec.
Strmeň (22. L. Daneček) – Zahradníček, Matyáš, Pastor, Hrachovský, Foltýn, Piegl – Poruba, Mikulík, Kofroň – O. Kovařčík, M. Kovařčík, Martynek – J. Kalus, Kuťák, Klimša – Bajtek, Štumpf, Franek.
Branky a nahrávky: 18. Divíšek (Nouza, Rudovský), 22. Nouza (Havlík, M. Drtina), 22. Rašner (Dvořáček, Havlík), 35. Rudovský (Venkrbec), 40. Starý (Venkrbec), 42. Z. Král (V. Meidl, Žovinec), 54. L. Luňák (M. Drtina, Z. Král) – 29. O. Kovařčík (M. Kovařčík, Kuťák), 38. O. Kovařčík (Kuťák, Mikulík) Rozhodčí: Přikryl, Kopeček – Kreuzer, Polák Vyloučení: 5:6. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1659.
Jiří Vykoukal (LHK Jestřábi Prostějov): Dnes to byl z naší strany povedený zápas. Všichni hráči měli výborný přístup. Po celou dobu utkání jsme plnili to, co jsme si řekli. Hráčům musíme znovu poděkovat za předvedený výkon a fanouškům za podporu týmu.

Do dnešního zápasu v týmu Frýdku-Místku nastoupili hráči, kteří působí u nedalekých Ocelářů, konkrétně Michal a Ondřej Kovařčíkovi. Roli kapitána plnil Rostislav Martynek.

Začátek zápasu se odehrával v poklidném tempu. Jestřábi sice měli o něco více ze hry, Jan Strmeň byl však pozorný. V závěru první třetiny zavinila velká nedisciplinovanost hráčů v červenobílých dresech otevření skóre ze strany domácích. Na trestnou lavici nejprve usedl Foltýn, o půl minuty později se proti pravidlům provinil Daniel Štumpf.

Gólovou akci Jestřábů ve dvojnásobné početní výhodě započal Nouza, jeho přihrávka našla zcela volného Tomáše Divíška, který zakončil do odkryté klece. Od této chvíle domácí celek jasně dominoval, druhou branku přidali Jestřábi hned v úvodu druhého dějství, a to opět z početní výhody. Autorem branky byl Tomáš Nouza, za necelou minutu poté navýšil vedení na 3:0 Alex Rašner. Následovalo střídání brankářů na straně hostí, do klece se místo Jana Strmeně postavil Lukáš Daneček.

Téměř v polovině hrací doby se poprvé prosadil i Frýdek-Místek. Ondřej Kovařčík předvedl své individuální schopnosti, dokázal se lehce zbavit dvou obránců a zakončil do pravého horního rohu. Tato branka bohužel rysům příliš nepomohla, Prostějov dál diktoval tempo hry a Daneček měl plné ruce práce s likvidováním nebezpečných střel.

Tento tlak domácím přinesl v 35. minutě další gólovou radost, Jan Rudovský v dobrém postavení před brankou dokázal změnit trajektorii kotouče, na což Daneček nemohl stihnout zareagovat. Hostující celek ještě dokázal snížit, podruhé v tomto utkání se trefil Ondřej Kovařčík. Další gól už ale rysi přidat nedokázali, naopak před druhou sirénou navýšil náskok Jestřábů na 5:2 Jan Starý.

Závěrečná dvacetiminutovka se odehrávala v podobném duchu jako předchozí dvě třetiny, Jestřábi svého soupeře jasně přehrávali a dokázali přidat ještě dvě branky. Ve 42. minutě se po několika krásných kombinacích prosadil Zdeněk Král, na konečných 7:2 upravoval Lukáš Luňák. Frýdek-Místek tedy z Prostějova odjíždí bez zisku bodů.