Frýdek-Místek porazil Kohouty z Tábora a připsal si v kvalifikaci první výhru
Frýdecko-místečtí hokejisté se po úspěšné finálové sérii rychle zkoncentrovali na boje o postup do druhé nejvyšší soutěže a na domácím ledě přivítali hosty z Tábora. Domácí celek v prvním z celkových čtyř zápasů vedl v 25. Minutě už 3:0 a i přes snížení Jihočechů si do tříčlenné tabulky připsal důležité tři body.
2. kvalifikace, úterý 29.3.2016, Hala Polárka
4:1
1:0, 2:1, 1:0
Šimboch (Daneček) – Dresler, Krutil, Foltýn, Kowalczyk, Fišera, Matyáš, Kvapil Polák – Franek, Piecha, Klimša, Samiec, Chmielewski, Schwarz, Káňa, Cienciala, Meidl, Luka, Jaroš, Christov
HC Tábor
Klestil (Novák) – Klíma, Havran, Černý, Kanov, Heršálek, Dvořák, Kolomý – Vaniš, Keller, Polodna, Březina, Matušík, Seidl, Boháč, Zayml, Blažek, Pechánek, Dudák, Liška
Branky a nahrávky: 18. Káňa (Luka, Chmielewski), 24. Káňa (Luka, Kowalczyk), 25. Kowalczyk (Luka, Klimša), 43. Franek (Klimša) – 37. Vaniš (Boháč, Černý). Vyloučení: 6:3. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 2254. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1.
Marek Malík: „Po náročné sérii se Vsetínem odehráli kluci další těžké utkání. Musíme před nimi smeknout, vynikající výkon předvedl brankář Šimboch. Měli jsme i štěstí, takže nejsme až tak spokojeni. Z chyb, které jsme udělali, se musíme poučit.“

Rysi ve čtvrté minutě donutili hostující hráče dvakrát usednout na trestnou lavici a zahráli si přesilovou hru 4 na 3, ve které se ale úvodní branky nedočkali. Další část utkání patřila i kvůli faulu Káni Kohoutům, za které zahrozili Vaniš nebo Polodna. Právě prvně jmenovaný se v jedenácté minutě snažil dorazit nebezpečný pokus Boháče, avšak kotouč poslal nad horní tyč odkryté branky.

Domácí se v následujících minutách dostali více do hry a tři minuty před první sirénou se dostali do vedení. Vladimír Luka se prokličkoval až ke kruhu pro vhazování a předložil kotouč Tomáši Káňovi, který našel skulinku mezi betony Klestila a rozjásal zaplněnou Polárku.

Podobná situace se zopakovala ve čtvrté minutě druhé třetiny, když Luka zavezl kotouč za hostující branku a přesným pasem našel v prostoru mezi kruhy Tomáše Káňu, jenž chladnokrevně docílil svého druhého přesného zásahu.

Za necelou minutu šli Jihočeši do čtyř a Frýdek-Místek si tak mohl zahrát další přesilovou hru. Ta nakonec trvala jen několik vteřin, o což se zapříčinil domácí kapitán Pavel Kowalczyk, na jehož prudkou střelu od modré čáry nenašel Tomáš Klestil žádnou odpověď – 3:0.

V pětatřicáté minutě byli Kohouti blízko snížení. Šimboch střelu Březiny nezkrotil a kotouč se již pomalu klouzal za brankovou čáru, ovšem tomu výborným obranným zákrokem zamezil navrátivší se Michael Foltýn. Radost na hostující střídačce byla k vidění až v čase 36:38 – Marek Vaniš si sjel do pravého kruhu a přesnou střelou do rohu Šimbochovy svatyně vykřesal Táboru jiskřičku naděje na bodový zisk.

Důležitý krok k vítězství Frýdek-Místek udělal v úvodu závěrečné dvacetiminutovky, kdy Klestil čelil několika dorážkám, přičemž kotouč do branky poslal Tomáš Franek, na jehož zakončení už ležící brankář Tábora neměl jak zareagovat.

Navrácené vedení o tři branky domácí hráče výrazně uklidnilo a Kohouti tak měli v závěru zápasu o něco více šancí. Krátce po trefě Franka to nadvakrát zkoušel Boháč, ale Šimboch celou situaci vyřešil. Za necelou minutu měl slovenský brankář Rysů také pořádnou porci štěstí, když mu pomohla branková konstrukce.

Dvouminutové tresty Luky a Meidla Jihočeši nepotrestali, a tak se vše schylovalo k poklidnému finiši. S blížícím se závěrečným klaksonem si oba gólmani připsali pár zákroků, ale nebezpečnější byla jenom koncovka Kellnera, který v poslední minutě opět nastřelil tyč.