Frýdek-Místek porazil Kladno v prodloužení a veze domů dva body
Do tohoto utkání Frýdecko-místečtí nevstoupili vůbec dobře, už v první minutě totiž inkasovali. Nic však nevzdali, dokázali vyrovnat a poté dokonce otočili vedení na svoji stranu. Rytíři však poté také vyrovnali a utkání dospělo až do prodloužení. V tom bleskově rozhodl Růžička a vystřelil tak Frýdku-Místku bod navíc.
48., středa 1.2.2017, ČEZ stadion, Kladno
2:3p
1:1, 1:1, 0:0 – 0:1
HC Rytíři Kladno
Hanuljak (Cikánek) – J. Drtina, P. Hořava (A), Kehar, D. Růžička, Ulrych, Ptáček (A), Repe – J. Kloz, Burger (C), Tůma – Strnad, R. Přikryl, Jánský – Tenkrát, Zikmund, Ton – Cetkovský, Kubík, Gratton.
Šimboch (L. Daneček) – Kania, Adámek, Štebih (A), Piegl, M. Jáchym, Michal Roman, Bartko – Chmielewski, Pechanec, Marek Růžička – M. Kovařčík, Jašek, O. Kovařčík – Miloš Roman, Cienciala (A), Klimša (C) – Lacka, Jaroš, Christov.
Branky a nahrávky: 1. Jánský (Přikryl, Kehar), 40. Kloz (Tůma, Drtina) – 15. M. Kovařčík (Piegl, Jašek), 26. Pechanec (M. Růžička, Chmielewski), 61. M. Růžička (Pechanec). Rozhodčí: Zubzanda – Svobodová, Belko. Vyloučení: 2:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1505. Střely na branku: 23:27. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3.
František Kaberle (Rytíři Kladno): Z naší strany to bylo nepovedené utkání. Dneska tam nebylo vůbec nic - chyběl nám pohyb, ztráceli jsme puky ve středním pásmu, nedohrávali jsme hráče a nechodili jsme do brány. Určitě jsme si dnes nezasloužili vyhrát. Soupeř byl prostě dnes lepší.
Marek Malík (HC Frýdek-Místek): Pro nás to jsou velice cenné body. Hlavně jsme moc spokojení s předvedenou hrou, kde jsme měli výborný pohyb. V prvních sedmi minutách jsme se ještě rozjížděli z autobusu a zbavovali jsme se respektu k velice zkušenému mužstvu. Kromě toho jsme ale moc spokojeni. Jsme rádi za dva body a myslím, že jsou ty body zasloužené.

Rytíři vstoupili do zápasu nejlepším možným způsobem a hned v první minutě otevřeli skóre. Přikryl vysunul nádhernou přihrávkou do úniku Petera Jánského, který si už rozhýbal Šimbocha a zasunul za jeho záda kotouč – 1:0. Kladno si poté vyzkoušelo přesilovou hru, během ní ale nic nebezpečnějšího nevymyslelo. Na druhé straně naopak obstaral srovnání Michal Kovařčík, který dobře dorazil Pieglovu ránu od modré čáry – 1:1. Následně se ještě prodral do dobré pozice Zikmund, ten ale neprocedil kotouč z úhlu do sítě. V závěru ještě pálil okamžitě po buly Jánský, hostující brankář si však poradil.

Na začátku druhé periody dostali Frýdeckomístečtí k dispozici přesilovou hru, při níž pálil nebezpečně z mezikruží Adámek, Hanuljak ale vytěsnil kotouč na zadní mantinel. Hosté ale udrželi soupeře pod tlakem i po skončení početní výhody a prosadit se dokázal Antonín Pechanec. Ten vypálil z pravého kruhu a uklidil puk rovnou pod víko – 1:2. Pechanec mohl zahrozit i vzápětí, jenže tentokrát kvůli faulu nezakončil přesně. Na druhé straně po chvíli zkoušel srovnat tvrdou střelou Strnad, Šimboch ale vytěsnil kotouč betonem vedle tyčky. Hořava následně našel v dobré pozici Cetkovského, do jeho rány ovšem padl bránící hráč. Až šestnáct vteřin před koncem prostředního dějství se mohli domácí fanoušci radovat z vyrovnávací branky. Tůma procpal kotouč vpřed a Jan Kloz vypálil přesně k bližší tyči – 2:2.

Hosté nevstoupili do třetí části špatně a hned v úvodu pálil nebezpečně Klimša, ten ale nastřelil jen brakovou konstrukci. Na druhé straně pak namířil na vzdálenější tyč Tůma, jenže puk prolétl jen těsně vedle frýdeckomístecké branky. Při přesilové hře se hezky uvolnil mezi kruhy Jánský, jenže jeho pokus zamířil mimo tři tyče. Veliké problémy měl Šimboch dvě minuty před koncem se skákavou střelu Burgera, nakonec ovšem puk zastavil a přerušil hru. Protože už do sirény nikdo nedostal puk do sítě, dostalo se na prodloužení.

Prodloužení přineslo rychlé rozuzlení. Marek Růžička ujížděl na branku a Miroslav Hanuljak vyrazil jeho ránu jen nad sebe, odkud kotouč spadl až za brankovou čáru - 2:3.