Frýdek-Místek podlehl pražské Slavii po velkém boji
Dnešní utkání přineslo opravdovou bitvu. Hosté z hlavního města se v první třetině ujali vedení, které dokázali dlouho hájit. Vyrovnání přišlo v půlce zápasu, prosadil se David Klimša. Pět minut na to se krásnou střelou od modré čáry prezentoval Drtina a propálil vše, co mu stálo v cestě. Domácí si vyvinuli závěrečný tlak, ale k vyrovnání nedošlo.
18., sobota 28.10.2017, hala Polárka
1:2
0:1, 1:1, 0:0
L. Daneček – Haman, L. Kovář, Zahradníček, Bartko, D. Stránský, Ovčačík (A), Piegl – Kvasnica, Pechanec, Bajtek – Raška, Mikulík (C), Christov (A) – Klimša, Przybyla, J. Kalus – Kaukič, Kafka.
HC Slavia Praha
Frodl – J. Novák (C), J. Drtina (A), Kasík, Barák, A. Růžička, Kolařík, Ryzák – L. Krejčík, Nedvídek, Kopta – Kubica, Šafránek, Jankovský – M. Kadlec, Šagát, M. Ondráček – Šteiner, Vracovský.
Branky a nahrávky: 31. Klimša (L. Kovář, Bartko) – 3. L. Krejčík (Kopta, J. Novák), 36. J. Drtina (J. Novák, Nedvídek) Rozhodčí: Vojtěch Fiala, Jakub Koziol – Radim Adamec, Marian Poruba Diváci 1792 Vyloučení: 4:5. Využití: 1:1. Oslabení: 0:0.
Jiří Juřík (HC Frýdek-Místek): Dneska to bylo vyrovnané utkání se šťastným koncem pro hosty. I když šli brzo do vedení, tak si myslím, že jsme tu hru srovnali. Na to, že jsou ty mužstva poskládány odlišně a i jejich ambice jsou odlišné, si myslím, že jsme dnes viděli dobré utkání.
Jan Srdínko (HC Slavia Praha): Chtěli jsme prodloužit naši šňůru na čtyři vítězné zápasy. A jsme za to rádi, protože jsme věděli, že má Frýdek mladý a nesmírně pohyblivý tým. Takže jsme museli hrát velice zodpovědně, a to se nám dařilo. Podařilo se nám dát gól v přesilovce a odskočit na ten jeden gól. Ve třetí třetině jsme si to už pohlídali a myslím si, že jsme byli o ten jeden gól lepší.

Dnešní zápas nabídl opravdu vyrovnanou bitvu, ve které rozhodovaly maličkosti. První dvě minuty úvodní třetiny se týmy oťukávaly a podstupovaly souboje o puk vesměs uprostřed hrací plochy. Na hraně třetí minuty se už fanoušci hostujícího týmu mohli radovat z úvodní branky utkání. Ondřej Kopta se uvolnil v útočném pásmu a přesně našel hokejku Lukáše Krejčíka. Ten byl naprosto osamocený u levé strany a dokázal se trefit do odkryté branky. Brankář Daneček se nedokázal včas přemístit. O dvě minuty později mohl domácí kapitán Milan Mikulík vyrovnat. Frýdek-Místek se vydal do rychlého protiútoku a dostal se do přečíslení. Mikulík zvolil střelu, ale jeden z obránců hostů dokázal zareagovat a puk na poslední chvíli tečoval. Rána skončila v ochranné síti.

Rysi se poté dostali do tlaku a soupeře uzamkli před jeho brankou. Hned po šanci domácího kapitána se dostal ke střele Kaukič, který využil mírného zaváhaní jednoho z obránců. Jeho nenápadná rána skončila na levé tyčce. O tři minuty později na sebe zase upozornil tým z hlavního města. Puk si ke střele připravil Jindřich Barák, ale brankář Daneček byl připraven a jeho ránu pokryl. Slavia potom dostala výhodu přesilové hry, ve které opět prověřila bystrost Danečka. Od modré čáry pálil Jaroslav Kasík a svou tvrdou ránu otřel o pravou tyč. Těsně před koncem úvodní třetiny se do ideální střelecké pozice dostal Tomáš Vracovský, domácí brankář byl opět připraven a střelu zneškodnil. Víc už se v první třetině nestalo.

Druhá třetina se odehrávala v podobném tempu. Hned v úvodní minutě se do zakončení dostal jeden z útočníku pražské Slavie, ale střela neměla dostatečnou razanci a skončila pouze v lapačce Danečka. O čtyři minuty později se do další šance dostal Frýdek-Místek. Antonín Pechanec si zpracoval puk a vyslal ho hned na brankáře Frodla. Druhý jmenovaný se blýskl dalším skvělým zákrokem a držel vedení hostujícího celku.

V půlce zápasu už ale přišlo vyrovnání. Domácí tým si zahrál dvojnásobnou přesilovku a vytvořili si tlak. První ke střele napřáhl Kovář a brankář Frodl musel zasahovat. Ránu vytěsnil pouze před sebe, kde už číhal David Klimša, který si poradil skvěle a propálil puk až do sítě. Slavia mohla zareagovat z přesilové hry, ale hráči si nedokázali připravit ideální střeleckou pozici. Chuť si hosté zpravili za čtyři minuty. V další přesilové hře k ráně od modré čáry napřáhl Jiří Drtina a propálil vše, co mu stálo v cestě. Brankář Daneček nemohl reagovat. Druhá třetina už víc nenabídla.

Závěrečná třetina už nenabídla tolik šancí. V prvních deseti minutách se ani jeden z týmu nedokázal dostat do vyložené příležitosti. Na hraně dvanácté minuty z pravého kruhu střílel kapitán Milan Mikulík, který mířil pouze do výstroje brankáře Frodla. Pět minut před závěrečným hvizdem se už hráči Slavie radovali z další branky, ale tu posléze hlavní rozhodčí nemohl uznat, neboť se předtím pískal faul. Poslední minuta zápasu patřila domácím rysům. První střela jednoho z útočníku mířila k pravé tyči branky, ale brankář Frodl měl dneska svůj den a opět skvělé zasáhl.

Dvacet sekund před koncem přišla druhá veliká gólová šance. Frýdek-Místek se dostal do přečíslení tři na jednoho, ale následná střela skončila těsně vedle branky. Víc už se v dnešním utkání nestalo.

Frýdek-Místek v tabulce klesl až na sedmé místo, naopak Slavie si polepšila a skočila na čtvrtou příčku.