Frýdek-Místek podlehl Slavii po velmi vyrovnaném boji
Domácí hokejisté dnes sehráli vyrovnané utkání se Slavii Praha. Bohužel pro Rysy se po konečné siréně radovali hosté z hlavního města.
49., sobota 4.2.2017, Hala Polárka
2:3
1:1, 0:2, 1:0
Šimboch (Hlaváč) – Adámek, Kania (A), Piegl, Štebih (A), Michal Roman, M. Jáchym, Bartko – Marek Růžička, Pechanec, Chmielewski – O. Kovařčík, Jašek, M. Kovařčík – Klimša (C), Cienciala, Miloš Roman – Christov, Jaroš, Lacka.
HC Slavia Praha
Polívka (Frodl) – Pohl, Knot (C), J. Holý, J. Novák (A), Bača, A. Růžička – Pletka, Kubica, Schleiss – Jankovský, Šafránek (A), P. Beránek – M. Kadlec, Šagát, Rys – Tejral, Krliš, Půhoný.
Branky a nahrávky: 14. Michal Roman (M. Jáchym), 47. Chmielewski (Pechanec, Marek Růžička) – 10. Schleiss (Pletka, Pohl), 29. J. Holý (M. Kadlec, Rys), 30. Pletka (Schleiss, Kubica) Rozhodčí: Přikryl – Bryška, Wesley Vyloučení: 1:3 Využití: 0:0 V oslabení: 0:0 Diváci: 2259 Střely na branku: 24:22 Průběh utkání: 0:1, 1:1,1:3, 2:3
Jiří Juřík: Dnes jsme sehráli se Slavii velice vyrovnané utkání, které zhatily naše individuální chyby. Těch chyb bylo na jeden zápas opravdu hodně a spolu s naším nedůrazem v koncovce si tři body berou hosté.
Jan Srdínko: Dnešní utkání nebylo vůbec jednoduché a my jsme opravdu rádi za zisk tří bodů. V první periodě jsme na Frýdek vyvinuli velký tlak, z čehož jsme vyprodukovali velké množství šancí. Jeli jsme dvakrát sami na brankáře, bohužel se nám nepodařilo naše šance proměnit. Utkání bylo velice vyrovnané, ale myslím si, že o ten jeden gól jsme byli lepší. Ve třetí třetině jsme ustáli klíčový nápor domácích v power-play, když se kotouč nacházel kousek od brankové čáry. Celkově jsme předvedli dobrý výkon a získáváme důležité vítězství.

Komentář k zápasu

První třetina byla zřejmě nejnabitější pasáží hry. Šanci Frýdku vystřídala šance Slavie a zápas se divákovi musel líbit. První velkou šanci si vytvořili Slávisté, když ve 2. minutě ujížděl sám Jankovský. Pokoušel se o zakončení střelou zápěstím, avšak Juraj Šimboch parádně akci zneškodnil. O chvíli později pálil z mezikruží Ciencala, ale ani on nebyl úspěšný. Pokud je řeč o úspěšnosti, tak musíme zmínit Jana Schleisse. Tomu se povedlo dostat se před Šimbocha a jeho bekhendový blafák zapadl pod horní tyčku. Domácí se nevzdali a i nadále ohrožovali bránu soupeře. Ve 12. minutě Kania ještě s díky odmítl nabídnutou šanci. To se ale nedá říci o Michalu Romanovi, který získal puk na vlastní polovině, zatáhnul jej do soupeřova pásma a prudkou ranou z pravého kruhu nedal Polívkovi šanci – 1:1. O tři minuty později předvedl parádní zákrok Juraj Šimboch, když se postavil do rány od Beránka a přerušil hru. Na konci první třetiny měl šanci ještě Tejral, avšak v poslední chvíli mu puk utekl a nedokázal zakončit.

Druhá třetina byla na zajímavé momenty o něco chudší než ta první. Ale i tak nám hráči předváděli plno zajímavých momentů. Michal Kovařčík našel před bránou úplně volného Jaška, ale ani jemu se nepodařilo procpat kotouč za záda brankáře. Hned potom tečoval Adámkovu střelu Lacka, ale brankář Polívka znovu parádně zasáhnul. Minuta a osm sekund, to byl čas, který od sebe oddělil dva slávistické góly. Nejdříve v čase 28:16 střílel z velkého úhlu Jan Holý, ale i tak našel skulinku mezi Šimbochovými betony. Potom v čase 29:28 našel Schleiss svou přihrávkou v mezikruží volného Václava Pletku a ten už si dokázal poradit. Domácí se snažili rychle odpovědět, když mířil puk po ose Kovařčík – Jašek – Štebih a právě třetí jmenovaný se dostal ke střele. Brankář Polívka kotouč vyrazil a nadále se pokračovalo ve hře. Ve 39. minutě pálil krátce po vhazování Antonín Pechanec, avšak Patrik Polívka chytal famózně a i s tímto pokusem si věděl rady.

Hned na úvod třetí periody jel Jankovský úplně sám na Šimbocha. Před finálním zakončením trochu zpomalil a posléze vypálil. K jeho smůle trefil pouze horní tyčku. O minutu později střílel v přesilovce David Ciencala pouze do tyče! Nakonec se Rysům podařilo snížit. Pechanec zpoza branky našel Arona Chmielewského, který nejprve netrefil odkrytou branku, poté však z otočky dopravil puk za záda Polívky! V 50. minutě mohl vyrovnat Marek Růžička, ale ten pouze přestřelil branku hostí. Frýdek-Místek neustále ohrožoval branku soupeře, ale vyrovnávací gól stále nepřicházel. Z ničeho nic se dostal Rys úplně sám před Šimbocha. Pěkně si přehodil kotouč z bekhendu do forhendu, ale zakončit se mu nepovedlo. V poslední minutě měli domácí obrovskou možnost ke skórování při hře bez brankáře! Aron Chmielewski téměř dostal puk do branky, ale Patrik Polívka se neskutečně přesunul a svým levým betonem zastavil puk těsně před brankovou čárou. Hostující brankář držel Slavii celý zápas a hlavně díky němu si Pražané odvážejí tři body zpět do hlavního města.