Frýdek-Místek oplatil Technice prosincovou prohru a zvítězil 5:1
Frýdek-Místek ve středu na svém ledě vyzval Techniku Brno, které chtěl oplatit prosincovou prohru. Začátek nebyl pro domácí vůbec jednoduchý, hosté se dostali do velmi rychlého vedení, to jim však dlouho nevydrželo. Frýdecko-místečtí dokázali nepříznivý stav otočit již v první třetině a Techniku nakonec porazili 5:1.
39., středa 3.2.2016, Hala Polárka
5:1
2:1, 1:0, 2:0
Daneček (Šimboch) – Dresler, Jeník, Krutil, Foltýn, Roman, Adámek, Kvapil – Franek, Piecha, Klimša, O. Kovařčík, Samiec, Schwarz, Káňa, Meidl, Růžička, M. Kovařčík, Luka, Jaroš, Christov
VSK Technika Brno
Novák (Jekel) – Habrovec, Vrba, Navrátil, Zbořil, Strýček, Sedlák, Havíř, Šidák – Medek, P. Brzobohatý, Čtvrtníček, Stehlík, Benýšek, Boček, Bustin, Biolek, Polesný, Kadlec, M. Brzobohatý
Branky a nahrávky: 5. Luka (Piecha, Christov), 19. M. Kovařčík (Roman, Christov), 27. Káňa (Luka, O. Kovařčík), 53. Luka (Káňa), 56. Jaroš (Kvapil) – 2. M. Brzobohatý (Benýšek, Čtvrtníček). Vyloučení: 8:7. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1700. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 5:1.
Mgr. Jiří Juřík: Nepovedl se nám vstup do utkání, soupeř šel rychle do vedení, ale po krátké době jsme srovnali. Myslím si, že první třetina byla vyrovnaná, ale od druhé třetiny jsme byli lepším týmem a nakonec jsme to potvrdili krásnými brankami, takže se divákům tento zápas určitě líbil.

Vedení hostům moc dlouho nevydrželo

Jako první se ke střele dostal obránce Štěpán Jeník, ten ale bránu úplně minul. Poté se kotouče ujali hosté a hned svoji první šanci dokázali využít. Dva hráči se dostali do přečíslení dva na jednoho, Benýšek křižnou přihrávkou poslal puk na Michala Brzobohatého, a ten už se v zakončení do téměř odkryté brány nemýlil. O chvíli později byl vyloučen domácí Vít Christov a Technika měla možnost své vedení navýšit. To se jim však nepodařilo a krátce po skončení tohoto trestu se tentokrát do přečíslení dostali Frýdecko-Místečtí, kteří to provedli podobně, jako předtím jejich soupeři. Martin Piecha křižně přihrál volnému Vladimíru Lukovi a proti jeho rychlé a přesné střele už Novák neměl šanci zakročit. Frýdek-Místek tak opět ukázal, že rychlé vedení soupeře ještě nic neznamená a dokážou se z jednobrankového manka rychle oklepat.

Následovalo další vyloučení domácích, ani tuto přesilovku ale hosté neodehráli vůbec dobře. Ba naopak, ke střele ve vlastním oslabení se dostal Michal Krutil, ten Nováka však nepřekonal a skóre zůstalo neměnné. Jaroš si pak vytvořil hned několik šancí, ani jednou se ale nedokázal prosadit. Vyrovnaný stav platil až do poslední minuty první třetiny, kdy domácí odskočili do jednobrankového vedení. Během jednoho zákroku se Novák dostal mimo svoji bránu, v té chvíli přihrál Michal Roman volnému Michalu Kovařčíkovi, který bez problému uklidil kotouč do odkryté brány. Frýdek-Místek tak odcházel do šatny s jednobrankovým náskokem.

Ve druhé třetině padla pouze jedna branka

Ani jeden tým nechtěl udělat na začátku druhé třetiny chybu, která by zavinila gól soupeře. Hra se tedy nejprve akorát opatrně přesunovala z jedné strany hřiště na druhou. K první výraznější šanci se dostal Stehlík, v souboji jeden na jednoho však lépe obstál Daneček. Další parádní šanci vytvořil Meidl, který zavezl puk až za branku, odkud se snažil přihrávat do mezikruží, tam ale zrovna nebyl nikdo z jeho spoluhráčů, aby jeho nabídku přijal a případně využil.

Dalšího gólu se přítomní diváci dočkali až ve 27. minutě. Domácí se dlouho drželi v útočném pásmu a vytvářeli si slibné šance, což se jim po chvíli vyplatilo. Novák neúprosným střelám a kombinacím nejdříve dokázal čelit, na duo Káňa – Luka už ale nestačil. Druhý jmenovaný poslal opět ukázkovou křižnou přihrávku přes brankoviště až na hůl Tomáše Káni, a ten trefou do odkryté brány zajistil dvoubrankové vedení Frýdku-Místku.

Výhru domácích potvrdili Luka a Jaroš

Na začátku třetí třetiny byla na hostech vidět touha po snížení a vstřelení kontaktního gólu, který by je znovu nastartoval. I přes několik slibných šancí se ale nakonec prosadit nedokázali. Do větší šance poslední části se jako první dostal Vít Christov, který pálil z osy hřiště, trefil ale pouze tyč. Atmosféra na ledě začala houstnout a vznikaly potyčky. Nejdříve se neshodli Samiec se Čtvrtníčkem a oba si šli odpočinout na trestnou lavici. O chvíli později vznikla před domácím gólmanem další mela, tentokrát byli v hlavní roli Jeník a Boček a ani oni z tohoto střetu nevyvázli beztrestně.

Další branku zařídilo opět duo Káňa – Luka. Ti se dostali sami před branku, z hostů je nikdo nenapadal a tak měli dost času na výměnu kotouče. Tu provedli hned několikrát, Káňa nakonec naznačil střelu a přihrál Vladimíru Lukovi, který zkušeně poslal puk za záda zmateného Nováka. Nejproduktivnější hráč tak v koncovce opět nezklamal a domácí vedli už o tři branky. Ani po této trefě ale frýdecko-místečtí hokejisté nezvolnili tempo a šli do útoku po hlavě. Do samostatného úniku se pak dostal Tadeáš Jaroš, který byl sice na poslední chvíli podražen, puk však doklouzal až za brankovou čáru a Frýdek-Místek tak přidal soupeři pátou branku. Domácí tedy nakonec porazili Techniku 5:1 a oplatili jí porážku z 28. kola.