Frýdek-Místek oplatil Drtičům říjnovou domácí prohru a zvítězil 6:2
Frýdecko-místečtí se po týdnu opět představili na domácím ledě, na kterém se v rámci sedmatřicátého kola střetli s týmem z Hodonína. Svěřenci Jiřího Juříka a Marka Malíka neměli o motivaci nouzi, protože právě Drtiči se na konci října postarali o zatím jedinou domácí porážku Frýdku-Místku. O úspěšné odvetě se rozhodlo především v závěru druhé třetiny, kdy Frýdek-Místek utekl do dvoubrankového vedení, jenž před koncem utkání domácí ještě navýšili na 6:2.
37., středa 27.1.2016, Hala Polárka
6:2
2:2, 2:0, 2:0
Daneček (Hlaváč) – Dresler, Jeník, Foltýn, Kowalczyk, Adámek, Kvapil – Franek, Sonnek, Klimša, O. Kovařčík, Samiec, Chmielewski, Schwarz, Káňa, Meidl, Růžička, M. Kovařčík, Luka, Jaroš
SHK Hodonín
Zavadil (Zollpriester) – Kolář, Pokorný, Škápik, Mikéska, Nedvěd, Jedlička – Charvát, Špok, Černohous, Tomi, Peš, Kuba, Sajdl, Jurásek, Matula
Branky a nahrávky: 5. Schwarz (Chmielewski), 10. Sonnek (Samiec), 38. Chmielewski (Foltýn, Luka), 39. Luka (O. Kovařčík, Káňa), 57. Franek (Adámek), 60. Chmielewski (O. Kovařčík, Káňa) – 4. Jurásek (Škápik, Kuba), 15. Matula (Špok, Peš). Vyloučení: 4:7. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 1573. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 6:2.
Mgr. Jiří juřík: „Hodonín hodně hrozil z brejků, má tam na to vyloženě postavené hráče, kteří jsou zkušení a dovedou hrát tyhle situace a tlačit se do brány. Vyšly jim výborně dvě přesilovky, my jsme tam špatně otočili ten obraný tvar. Ale po tom druhém gólu, který jsme inkasovali, jsme si to vyříkali, takže kluci pak dávali větší pozor, aby už nešly křižné přihrávky. Myslím si, že potom už jsme dominovali v útoku a kolem brány, kde jsme měli víc ze hry. Nakonec se to projevilo i v těch brankách, které jsme dali.“

Hodonínské vedení trvalo jen chvíli

Oba týmy si vyměnily úvodní pozdravy hned v první minutě. Šanci Ondřeje Kovařčíka hodonínský brankář Zavadil vyrazil ke svým spoluhráčům, jenže dorážející Michal Kuba na druhém konci hřiště za Danečka puk neprotlačil. Po několika vlažnějších minutách svůj tým oslabil Jeník a hosté dostali výhodu přesilové hry. V ní Hodonínští sehráli oku lahodící kombinaci na jeden dotek, kterou před odkrytou brankou pohodlně zakončil Zdeněk Jurásek. Frýdecko-místecká odpověď přišla už o necelou minutu později, kdy Chmielewski s porcí štěstí prohodil kotouč k Jakubu Schwarzovi a ten z bezprostřední blízkosti našel skulinku v postoji Petra Zavadila.

Vyrovnání domácí hráče ještě více nabudilo a na hodonínskou klec létala jedna střela za druhou. Velkou možnost měl po dobré práci Adámka Franek, který, stejně jako předtím Michal Kovařčík, z prostoru mezi kruhy narazil na pozorného Zavadila. Osmá minuta přinesla přesilovku Frýdku-Místku a zároveň velkou šanci Vladimíra Luky, jenž místo odkryté branky napálil pouze brankovou konstrukci.

Krátce po skončení početní výhody Samiec u rohu útočného pásma přenechal puk Janu Sonnkovi, který si při objíždění brankoviště položil gólmana a s přehledem uklidil kotouč do sítě. Šest minut před koncem první třetiny se po odpískání nechal vyloučit Jaroš, jehož hrubost se Drtičům opět povedlo potrestat. Peš vyslal chytrou přihrávku podél brankové čáry a našel u zadní tyče číhajícího Dominika Matulu, na kterého čekalo už jenom jednoduché nasměrování puku za přesunujícího se Danečka. Za stavu 2:2 se ani jedno z mužstev nikam nehnalo, a tak se šlo do šaten za nerozhodného stavu.

Rozhodnutí přišlo v závěru druhé třetiny

Začátek druhé periody se nesl v duchu častého přerušování, kvůli kterému nebylo tempo hry nikterak vysoké. Při trvající převaze Frýdku-Místku se hrálo převážně u Petra Zavadila, ale ten si s propagačními pokusy Michala Kovařčíka a Tomáše Káni poradil. Hodonínskému maskovanému muži navíc často pomáhali jeho parťáci z obrany, kteří obětavě padali do střel a zablokovali nejednu frýdecko-místeckou střelu.

Zavadilův protějšek se v prostředním dějství moc nenadřel, i proto si „haškovským“ způsobem vychutnal své ojedinělé zákroky, za které sklidil od diváků bouřlivý aplaus ve stoje. Poté, co se utkání překlopilo do své druhé poloviny, si domácí zahráli netradiční přesilovou hru 4 na 3. Davidu Klimšovi v úniku zakončení úplně nesedlo, ale puk i tak směřoval do branky, před kterou hosty na poslední chvíli zachránil Zavadil.

Ten měl v závěru oslabení také velké štěstí, když svou druhou tyč trefil lídr kanadského bodování Vladimír Luka. Na rozdílovou branku si přes patnáct set fanoušků muselo počkat do 38. minuty – Foltýnova nepřesná dělovka se od zadního hrazení odrazila k levé tyči, u které byl nehlídaný Aron Chmielewski, jenž lehce vsítil svůj dvacátý gól v sezóně. Hned v dalším střídání si hrdinové posledního zápasu s Opavou vytvořili obrovský tlak okořeněný ranou Vladimíra Luky, který konečně protrhl svou střeleckou smůlu a letošním jubilejním 200. gólem Frýdku-Místku zdvojnásobil domácí vedení.

Franek a Chmielewski se postarali o pohodový závěr

Jasný lídr Východní skupiny 2. ligy pokračoval v nastoleném tempu i na začátku třetí třetiny, jenže Chmielewski a následně ani Franek z nadějných pozic branku minuli. Další minuty byly na šance poněkud chudší, domácí se marně snažili najít skulinku v pozorné obraně Drtičů a když už se dostali ke střele, tak jim gólovou radost zkazil řádně rozchytaný Zavadil.

Ten v 55. minutě zaváhal za svou brankou, ale naštěstí pro něj se jednomu z domácích hráčů přihrávka před opuštěnou klec nevyvedla. Zkušený obránce Jan Dresler vzápětí fauloval u hodonínské střídačky a po zásahu holí do obličeje odjel na čtyři minuty na trestnou lavici. Domácí po vynuceném úklidu ledu zvládli hru v oslabení na výbornou, Chmielewski se navíc utrhl od protihráčů a nebýt podražení Koláře, tak upaloval sám na soupeřovu branku.

Hákující Škápik poté Frýdku-Místku daroval přesilovou hru, avšak Hodonín několikrát úspěšně vyhodil puk přes všechny čáry a precizně se ubránil. To už neplatilo v další přesilovce, kterou na poslední chvíli využil Tomáš Franek, jehož střela z mezikruží definitivně rozhodla o vítězi zápasu. Dvě minuty před jeho koncem měl další branku na holi Schwarz, ovšem hostům poněkolikáté pomohla tyč. Poslední tečku za úspěšným utkáním udělal v poslední minutě Aron Chmielewski, který ve spolupráci s Ondřejem Kovařčíkem využil špatné Zavadilovo postavení a upravil skóre na konečných 6:2.

Díky vsetínskému zaváhání na ledě Poruby mají Frýdecko-místečtí na čele tabulky už dvacetibodový náskok a v sobotním utkání hraném na Lapači tak mohou rozhodnout o svém prvenství v základní části.