Frýdek-Místek nasázel Mostu sedmičku a v předkole narazí na Benátky nad Jizerou
Zápasy - mládež
Frýdek-Místek ovládl poslední utkání základní části a Mostu nasázel sedmičku! Rysům vyšla hlavně první třetina, ve které dali soupeři hned čtyři branky a bylo v podstatě rozhodnuto! Frýdecko-místečtí se tedy v tabulce WSM ligy umístili na devátém místě a jejich soupeřem v předkole budou osmé Benátky nad Jizerou.
52., pondělí 13.2.2017, Zimní stadion Most
2:7
0:4, 1:2, 1:1
HC Most
Spěšný – K. Černý, Kokeš, Strejček, Šesták, Frolo, Šefl, A. Rulík, Walter – Kubinčák, Divíšek, Komínek – Rod, Alinč, R. Veselý – M. Havelka, Babincev, Dufek – Havlíček, Smolka.
Šimboch – Kania, Adámek, Štebih, Michal Roman, Piegl, Bartko, D. Stránský – Jašek, Pechanec, Miloš Roman – M. Kovařčík, Cienciala, O. Kovařčík – Flok, Klimša, Franek – Lacka, Jaroš, Christov.
Branky a nahrávky: 33. R. Veselý (Divíšek, K. Černý), 43. M. Havelka (Walter, Dufek) – 10. Jašek, 18. Adámek (Jaroš, Lacka), 18. Jaroš (Lacka), 19. M. Kovařčík (O. Kovařčík, Cienciala), 33. Pechanec (Jašek), 40. Klimša (Miloš Roman, Pechanec), 55. M. Kovařčík (Cienciala). Rozhodčí: Würtherle, Sýkora – Jílek, Šperl. Vyloučení: 4:7. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 123. Střely na branku: 28:24. Průběh utkání: 0:4, 1:4, 1:6, 2:6, 2:7.

Do utkání vstoupili mostečtí vcelku aktivně. V šesté minutě zamířil Cienciala na trestnou lavici a domácí si vytvořili první velkou šanci zápasu. Po kombinaci Kokeše s Rodem se dostal do dobré střelecké pozice Veselý, ovšem bránu trestuhodně minul. V desáté minutě přeci jenom byla k vidění první branka. Lukáš Jašek vystihl rozehrávku domácích obránců a od modré upaloval sám na Spěšného. Na toho nic nevymýšlel a střelou po vyrážečku rozjel brankostroj Frýdku-Místku – 0:1. V osmnácté minutě šli hosté do dvoubrankového vedení. Hráči Frýdku-Místku ujeli do přečíslení čtyři na jednoho, to krásnou střelou nad rameno Spěšného zakončil Marian Adámek – 0:2!

Přesně o sedm vteřin později byla na světě třetí branka hostů a mostečtí byli zralí na ručník. Jakub Lacko ihned po buly zavezl kotouč do útočné třetiny, v něm na kruhách uvolnil Tadeáše Jaroše, který další výstavní ránou na delší tyč zasadil další direkt domácímu Mostu – 0:3. Už v tuto chvíli byla situace Mostu tragická, ovšem bylo ještě hůře. Ondřej Kovařčík oslovil bekhendem křížnou přihrávkou přes brankoviště bratra Michala Kovařčíka, který bez sebevětších problémů poslal kotouč do prázdné brány – 0:4. Nechybělo mnoho a hosté mohli za deset minut zkompletovat pověstného „bůra“. Piegl se prosmýkl mezi obránci, v samostatném úniku ho zahákoval Šefl a jelo se trestné střílení. Útočník Frýdku Piegl si Spěšného pěkně roztáhl, ovšem v konečné fázi nezvedl kotouč nad jeho beton, a tak se šlo do kabin za devastujícího vedení hostů 4:0!

Mostečtí se v kabině trochu oklepali a vstoupili aktivně do druhé třetině. V ní měli dvě rychlé přesilové hry, ovšem největší šanci po zaváhání v rozehrávce Slezanů dvojice Divíšek – Černý zahodila. Zhruba v polovině utkání se Mostu podařilo poprvé v utkání překonat hostujícího gólmana. Divíšek přes celé pásmo našel rozjetého Radka Veselého, který prudkou střelou mezi betony Šimbocha vstřelil první, čestnou branku svého týmu 1:4.

Po první brance domácích dostal navíc Most k mání přesilovou hru a mohl se vrátit do hry. Místo snížení na rozdíl dvou branek se ale prosadili hosté. Jašek přihrávkou mezi nohy obránce vysunul Antonína Pechance, který si mazácky vychutnal Moučku a zavěsil „bůra“ – 1:5. Závěr třetiny patřil opět Frýdku-Místku, který definitivně rozhodl o svém vítězství. Čtyři vteřiny před druhou sirénou se kotouče po skrumáži před Moučkou ujal David Klimša a přesnou střelou k tyči poslal Most do kolen – 1:6.

Zkorigování výsledku přišlo ze strany Mostu ve třiačtyřicáté minutě. Wlater našel od mantinelu Jana Dufka, ten ještě do lepší pozice přihrál Martinu Havelkovi, který pohotovým zakončením pod horní tyč snížil na 2:6. V následujících minutách se spustila smršť velkých šancí. Postupně minul prázdnou bránu Ondřej Kovařčík, jeho bratr Michal o pár minut později taktéž zazdil velkou šanci, nakonec v jednapadesáté minutě také trochu smůly na straně domácích, když Jan Dufek napálil tyč Šimbochovy brány! Devátá branka byla k vidění pět minut před koncem utkání. Cienciala vybojoval kotouč proti dvěma protihráčům, krásně před bránou našel Michala Kovařčíka, který zkušeně přizvedl kotouč nad beton Moučky – 2:7. Další branka už k vidění nebyla, a tak se po konci utkání mohli ze zisku tří bodů radovat hostující hráči Frýdku-Místku.