Frýdek-Místek na Prostějov nestačil, s rokem 2017 se rozloučil porážkou
Poslední utkání roku Slezanům nevyšlo, s Prostějovem prohráli 2:5. Po první třetině bylo skóre bezbrankové, ve druhé odskočili Jestřábi na rozdíl tří gólů. Pak sice snížil obránce Matyáš, který využil přesilovku pět na tři, ale na začátku třetí dvacetiminutovky se prosadili znovu dvakrát Jestřábi. Na 2:5 pak ještě snížil Kalus, ale na prohře Frýdku-Místku už to nic nezměnilo.
34., středa 27.12.2017, Hala Polárka
2:5
0:0, 1:3, 1:2
Strmeň (43. L. Daneček) – Bartko, L. Kovář, Zahradníček, Ovčačík (A), Matyáš, Piegl, D. Stránský – Marek Růžička, Pechanec, Christov – Martynek (C), Bajtek, Kofroň – Štumpf, Klimša (A), Kvasnica – Franek, Przybyla, J. Kalus
LHK Jestřábi Prostějov
Neužil – D. Kolář, M. Drtina, Havlík, Rašner, Mikliš, Žovinec, Horyna – Nouza (A), Divíšek (A), L. Luňák – Dvořáček, Venkrbec (C), Rudovský – Hajný, V. Meidl, Zabloudil – Nestrašil, Prokeš, Fiala
Branky a nahrávky: 38. Matyáš (Martynek), 50. J. Kalus (Przybyla) – 24. Rudovský (TS), 32. M. Drtina (Nouza, Divíšek), 33. Prokeš (Nestrašil, Žovinec), 41. Rudovský (Divíšek, Nouza), 43. Žovinec (Nestrašil, Prokeš). Rozhodčí: Čech, Koziol – Poruba, Reich. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1685.
Jiří Juřík (HC Frýdek-Místek): Dnešní utkání bohužel nevyšlo. Vytváříme spoustu individuálních chyb a ta kvalita soupeře, jako je Prostějov, to využije. Dneska nám v utkání vázla rozehrávka, což bylo hodně vidět. Samozřejmě je to také vidět váhově v osobních soubojích. Soupeř dominoval a bohužel jsme během celého utkání nenašli odpověď.
Jiří Vykoukal (LHK Jestřábi Prostějov): Samozřejmě byly nějaké dny volna. Myslím si, že první třetinu to byl vyrovnaný zápas. Druhou třetinu se nám podařilo odskočit na tři góly, měli jsme zbytečná vyloučení, vrátili jsme soupeře do hry. Ve třetí třetině jsme to skóre ještě navýšili, ale pak jsme zbytečně polevili. Soupeř tam měl dost šancí, musím hráčům poděkovat za výkon.

Do zápasu vstoupili aktivněji hosté, kteří si hlavně díky brzké přesilovce vytvořili tlak. Jan Strmeň za sebe ale žádný puk nepustil. Pak si zahráli v přesilovce také Slezané, ale ani oni kotouč za záda Jakuba Neužila nedostali.

I ve zbytku první dvacetiminutovky oba brankáři svá mužstva drželi, příliš mnoho vyložených šancí ale ani na jedné straně k vidění nebylo. Více se hrálo v obranném pásmu Frýdku-Místku, ale těžší práci měl spíš prostějovský Neužil, protože hokejisté LHK často dopláceli na nepřesnou koncovku.

Na začátku druhé třetiny dostal Frýdek-Místek možnost hrát přesilovou hru, ale v té se do žádné větší šance nedostal. Ve 24. minutě pak bylo proti domácím nařízeno trestné střílení. K nájezdu se rozjel Jan Rudovský a s přehledem proměnil. Kotouč zasunul mezi Strmeňovy betony.

Po inkasované brance domácí tým zvedl svou aktivitu a vytvořil si několik zajímavých náznaků šancí či přečíslení. Všechny jejich akce však troskotaly na špatném zakončení. A tak se opět radovali hosté. Po krásné individuální akci se prosadil Marek Drtina, který udělal Strmeňovi kličku a kolem jeho betonu zasunul puk do brány.

Ve 33. minutě už to bylo 3:0 pro Jestřáby. Nestrašilovu střelu od modré čáry šikovně a hlavně nechytatelně tečoval do frýdecko-místecké brány Radek Prokeš. Čtyři a půl minuty před koncem druhé třetiny dostali domácí velkou šanci na snížení, když měli možnost hrát plné dvě minuty dvojnásobnou přesilovou hru. A tuto výhodu také dokázali využít. Dlouhou kombinací unavili hostující hráče a pak Neužila propálil Jakub Matyáš. Za asistenci si čtvrtý bod ve čtyřech utkáních připsal Rostislav Martynek.

Na začátku třetí třetiny Prostějov ještě dohrával přesilovku z prostřední části zápasu a rozjásal početný kotel prostějovských fanoušků počtvrté. Divíšek našel přihrávkou přes celou šíři pásma na levém kruhu Jana Rudovského, který z první propálil Strmeně, jenž se nestačil přesunout. Ve 43. minutě už to bylo 5:1 pro hosty, z předbrankového prostoru se prosadil Dušan Žovinec. Strmeně pak v brance domácích nahradil Lukáš Daneček.

Domácí se ještě nevzdali a podařilo se jim snížit na 2:5, když Neužila překonal Jan Kalus. Na jejich porážce už to však nic změnit nemohlo. Prostějov si připsal sedmou výhru v řadě, Frýdek-Místek naopak pátou prohru po sobě.