Druhé kolo a znovu za tři body a taky s nulou na kontě obdržených branek. Moravské Budějovice vynulovány.
Ke svému prvnímu mistrovskému utkání na led soupeře odcestovali svěřenci Jiřího Juříka až do vzdálených Moravských Budějovic. Ty v prvním zápase sezony prohrály v Porubě 6:3 a doma tak chtěly urvat první body. Proti Frýdku-Místku, který přejel v domácím prostředí Valašské Meziříčí jednoznačně 6:0, je ovšem čekal těžký úkol.
2., středa 16.9.2015,
0:6
0:2, 0:2, 0:2
HC Moravské Budějovice
Máj (Šťastný) – Sobotka, Pelikán, Sechovec, Latner, Peroutka, Forman, Randa – Rytnauer, Krutiš, Pěška, Mikeš, Paták, Trojan, Račický, Barták, Vlašín, Lupač, Horký, Matějka. Trenér: Jiří Rech
Šimboch (Daneček) – Dresler, Jeník, Samiec, Krutil, Foltýn, Kowalczyk, Matyáš, Adámek – Piecha, Sonnek, Klimša, Kovařčík, Rufer, Jašek, Schwarz, Káňa, Cienciala, Meidl, Luka, Christov. Trenéři: Mgr.Jiří Juřík a Marek Malík, vedoucí: Martin Kurajský
Branky: 16.Jašek (Ciencala, Rufer), 17.Luka, 27.Sonnek (Piecha, Schwarz), 35.Luka (Christov, Káňa), 44.Káňa (Luka), 57.Káňa (Luka, Christov) vyloučení: 6:6 využití: 0:1
Jiří Rec: "Neodehráli jsme špatné utkání, i když výsledek tomu vůbec nenapovídá. Kluci hráli zbytečně složitě, špatně kolem branky, což se nám nevyplatilo. Bohužel jsme inkasovali góly z předbrankového prostoru, kde jsme nechali soupeři až moc volného místa."
Mgr.Jiří Juřík: "Odehráli jsme dobré utkání, ve kterém kluci hráli až na nějaké drobnosti zodpovědně. Vypořádat jsme se museli i se špatnou kvalitou ledu a i přesto hráči předvedli kolektivní výkon podpořený Jurajem Šimbochem v brance."

Začátek patřil hostující družině, která začala zápas aktivněji. Žihadla se k prvnímu vážnějšímu ohrožení Šimbocha dostali až na začátku třetí minuty. Nahození Račického nebylo nijak vážné, aby si s ním frýdecko-místecký brankář neporadil. V polovině páté minuty se před Šimbochem zjevil sám Trojan, ale jeho zakončení ztroskotalo na betonu hostujícího brankáře. Na konci deváté minuty se Michael Foltýn coby nová tvář v dresu Frýdku-Místku mohla radovat z vedoucí branky, ale po jeho zakončení se rozezvučela branková konstrukce Žihadel. Frýdečtí měli stále více ze hry a domácí brankář se musel činit. Ve 13. minutě čelili hráči v bíločervených dresech početní výhodě soupeře. Při hře s jedním hráčem v poli se diváci gólu nedočkali. Dlouho ovšem nelitovali, protože již při hře v pěti na obou stranách se prosadil Lukáš Jašek, na kterého domácí obrana úplně zapomněla, a ten si nejprve položil strážce domácí svatyně a poté zakončil do horní poloviny branky. Od úvodní branky neuběhla ani minuta hry a k zakončení z mezikruží se dostal Vladimír Luka, který propálil domácího brankáře. Po dvou rychlých gólech po sobě byli hráči Moravských Budějovic hodně zaskočení a museli se z těchto dvou úderů rychle otřepat. Jenže místo toho přišlo vyloučení Mikeše a do konce úvodní dvacetiminutovky se domácí museli bránit.

Druhou třetinu začali Juříkovi svěřenci v početní výhodě, kterou ovšem nedokázali přetavit v další branku. Šancí si však hráči vedení Pavlem Kowalczykem připravili hned několik. Na druhé straně měl nejblíže ke kontaktní brance domácí Trojan, který z bezprostřední blízkosti minul. V polovině sedmadvacáté minuty se zpoza branky dostala přihrávka na hůl Jana Sonnka, který dostal kus černé gumy až za záda Máje a rázem to bylo rozdílem tří branek. Frýdečtí byli i nadále lepším týmem na ledě a obrana domácích se musela mít stále na pozoru. O tom, že po čtyřiceti minutách hry bude vedení Frýdku-Místku čtyřbrankové, rozhodl v přesilové hře Vladimír Luka, který zpracoval křižnou přihrávku. Ve zbývajícím čase druhé periody byly k vidění šance na obou stranách, kterým scházela ovšem přesnost.

Závěrečná tercie slibovala i přes čtyřbrankový náskok Frýdku-Místku ještě boj o ligové body. Hostující hráči měli však stále na vrch a nic nenasvědčovalo tomu, že by zápas měl mít nějakou zápletku. V čase 44:00 se nejlépe ve skrumáži zorientoval Tomáš Káňa, který Lukově asistenci upravil na 5:0. Domácí se ovšem stále nevzdávali a pomýšleli alespoň na čestný úspěch. Ve své snaze o skórování naráželi na pozornou obranu hostujícího týmu a pozorného Šimbocha. Ten si dokázal poradit se všemi pokusy domácích i při pobytu Klimšy na trestné lavici. Gól nepadl ani v dalších šancích na obou stranách a tak vše směřovalo k pětibrankovému jasnému vítězství Frýdku-Místku. O tom, že se z Moravských Budějovic budou hráči vracet zpátky na severovýchod se třemi body a dalšími šesti přesnými zásahy rozhodl Tomáš Káňa, který měl v 57. minutě dostatek času na to, aby si srovnal puk na hokejce a poté jej poslal do domácí branky.

Hokejisté Frýdku-Místku dokázali v zápase druhého kola východní skupiny druhé ligy uspět na ledě soupeře z Moravských Budějovice 6:0 a po dvou odehraných zápasech mají na svém kontě plný počet bodů a dvanáct vstřelených branek.