Čtvrtá nula na kontě Lukáše Danečka a Frýdek-Místek slaví další tři body!
0:2, 0:2, 0:2
HC Kopřivnice
Unzeitig, Jašek, Čintala, Imrich, Jindřich, Marek, Merenda, Teper, Kofroň, Bartošák, Niec, Sluštík, Suchý, Hrubý, Stránský, Tomášek, Pargáč, Mach, Horák, Červenka Trenér: Václav Slabý
Daneček, Jeník, Krutil, Foltýn, Kowalczyk, Samiec, Roman, Adámek, Kvapil, Polák, Franek, Piecha, Sonnek, Klimša, Chmielewski, Schwarz, Káňa, Cienciala, Luka, Jaroš, Christov Trenér: Mgr. Jiří Juřík, vedoucí: Martin Kurajský
Branky: 8. Chmielewski (Schwarz), 20. Chmielewski (Jaroš), 29. Sonnek (Cienciala, Franek), 38. Káňa (Christov), 41. Klimša (Kvapil, Samiec), 55. Piecha (Klimša) Vyloučení: 5:3 navíc Sluštík 10 minut (Kopřivnice), bez využití, v oslabení: 0:1, diváci: 2015
Václav Slabý: „Frýdek-Místek má velkou kvalitu. Kluci ale bojovali, snažili se a dali do toho sto procent, ale to je na takového soupeře málo. To je realita. Pro mě je důležité, že poznám, kdo a za jakého stavu jak bojuje a pracuje pro tým, což se v takových zápasech ukáže. Za stavu 0:2 jsme jeli sami na bránu, ale bohužel jsme nedali a z protiútoku jsme dostali třetí branku. Pak už je těžké dohánět proti takovému soupeři tak vysoké manko.“
Mgr. Jiří Juřík: "Tým Kopřivnice v posledních zápasech předváděl výborné výkony a my jsme tak nechtěli nic podcenit. Zápas jsme odehráli se zabezpečenou obranou a především jsme nechtěli chybovat. V první třetině se nám podařilo dvakrát skórovat a v další části utkání jsme hru kontrolovali a své vedení postupně navyšovali."

K utkání 21. kola zajížděli hokejisté Frýdku-Místku na led aktuálně osmé Kopřivnice. Ta v předešlých dvou zápasech ztratila pouze jeden bod a tak se družina Jiřího Juříka musela mít na pozoru.

Do první šance zápasu se dostali domácí, kteří jen za cenu nedovoleného zákroku Adámka nedokázali zakončit. V následující početní výhodě si domácí dokázali vytvořit několik šancí, ale na Lukáše Danečka v brance si nepřišli. V polovině sedmé minuty už to mohlo být z pohledu Frýdku-Místku veselejší, ale proti byla branková konstrukce domácí branky. To už ovšem neplatilo na začátku další minuty, kdy se Aron Chmielewski dostal do zakončení a otevřel skóre zápasu – 1:0. Další šanci hráčů v bíločervených dresech musel hasit domácí Kofroň, který za svůj nedovolený zákrok vyfasoval dvou minutový trest. Využít svou hru s jedním hráčem v poli navíc se nepodařilo ani hostujícím hráčům, kteří si dokázali vytvořit tlak i šance, ale úspěšné zakončení tomu scházelo. Ani z dalších šancí, které si vytvořili hráči ze severovýchodního koutu republiky, se skóre neměnilo. V době, kdy už se zdálo, že úvodní dvacetiminutovka skončí jedinou brankou z hole Chmielewského, udeřil osmnáct vteřin před druhou sirénou tentýž hráč znovu a poslal své spoluhráče do šaten s dvoubrankovým náskokem – 2:0.

Úvod druhé třetiny nabídl několik šancí na obou stranách, ale na další gól se čekalo. Parta kolem kapitána Kowalczyka si v dalších vteřinách svou hrou vynutila nedovolený zákrok Horáka, který tak putoval za katr. Přesilovou hru se i přes řadu šancí nepodařilo hostujícímu týmu využít a to především díky výbornému Unzeitigovi v domácí brance. Další branky se diváci nedočkali ani při další početní výhodě hostujícího týmu. To už neplatilo při hře v pěti na obou stranách, kdy se prosadil Jan Sonnek3:0. V dalších minutách druhé periody udával tempo hry lídr východní skupiny druhé ligy, ale domácí obrana jejich šance dokázala zneškodnit. Největší šanci domácích ke skórování spálil ve 37. minutě Hrubý, který netrefil puk tak, jak by si přál. Po této šanci přišlo vyloučení Sonnka, který však svého nedovoleného zákroku nemusel nijak litovat. Ve vlastním oslabení se totiž dokázal prosadit Tomáš Káňa, jehož teč skončila až za zády domácího brankáře a do šaten se tak odcházelo za stavu 4:0 z pohledu Frýdecko-Místeckých hokejistů.

Pouhých šedesát vteřin ze třetí tercie stačilo Davidu Klimšovi k tomu, aby rozjásal hostující barvy popáté v zápase – 5:0, když zužitkoval další šanci svého týmu. V další části zápasu byli aktivnějším týmem hosté, kteří si vytvářeli šance, ale ty gólem neskončily. S přibývajícím časem se domácí družina smiřovala s tím, že další bodový zisk do tabulky po tomto utkání nepřidá. Navíc v polovině 53. minuty je podruhé v zápasech zachránila branková konstrukce. Konečnou podobu výsledku dal v pětapadesáté minutě Martin Piecha a díky dobré spolupráci obranných řad si Lukáš Daneček připsal svou čtvrtou nulu v letošní sezoně.

Hokejisté Frýdku-Místku dokázali na ledě nováčka letošní druholigové skupiny uspět jednoznačně a připsali si tak druhé vítězství proti Kopřivnici. Po druhém zápase v řadě, který odehráli hráči Frýdku-Místku na hřišti soupeře, přichází poslední zápas první poloviny základní části. Ten odehrají svěřenci Jiřího Juříka ve středu 25. listopadu od 18 hodin na domácím ledě, kde přivítají Břeclav.