Bylo to drama! Po samostatných nájezdech z Benátek odvážíme jeden bod
Dnes Frýdečtí odcestovali na led Benátek nad Jizerou. Poslední zápas s Benátkami nedopadl pro rysy dobře. Do dnešního utkání vstoupili hosté pravou bruslí. V první třetině po gólu Jana Hladonika vedli 1:0. Během druhé dvacetiminutovky se skóre upravilo na 2:1. Ovšem v posledních dvaceti minutách došlo k vyrovnání a následně se hra překulila do prodloužení. Ačkoli ani prodloužení nerozhodlo, tudíž nadešel čas pro samostatné nájezdy. V nich byli domácí úspěšnějšími.
24. kolo, sobota 17.11.2018,
3:2sn
1:0, 1:1, 1:0 - 0:0
HC Benátky n. Jizerou
Pařík – Kunst, Niko, T. Hanousek, Uřídil, Žůrek, Husa – Psota, J. Mikyska, Teplý – Šír, Najman, D. Špaček – Rychlovský, Bittner, A. Dlouhý – Wiencek, Čech, Průžek.
L. Daneček – Žovinec, Husák, Bartko, Zahradníček, D. Stránský, Krisl – Kofroň, Hladonik, Rudovský – Martynek, Novotný, Machala – J. Kalus, Peterek, Raška – Klimša, Kuťák, Christov.
Branky a nahrávky: 35. Teplý (J. Mikyska), 47. J. Mikyska (Teplý), rozh. náj. Šír – 16. Hladonik (Krisl), 24. Klimša (Martynek, Rudovský). Rozhodčí: Valenta, Wagner – Beneš, Štofa. Vyloučení: 6:6. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0.
Jiří Kudrna (HC Benátky nad Jizerou): Od začátku utkání jsme chtěli hrát bez vyloučení. Přesto se nám začátek zápasu vůbec nepovedl. Řekl bych, že byl jak ve zlém snu. Hodně rychle jsme prohrávali 0:2, pak jsme sice vstřelili kontaktní branku, brzy jsme ale inkasovali potřetí. Postupem času jsme se ale dostali zpět do hry. Pomohly nám k tomu také přesilové hry. Myslím si, že ve druhé třetině jsme se zaslouženě dočkali vyrovnání. Ve třetí třetině jsme měli další přesilovky, ze kterých se utkání dalo rozhodnout v náš prospěch. Bohužel jsme přesilovky nevyužili. Chtěli jsme zvládnout prodloužení. Samostatné nájezdy jsou loterie, v nich byl šťastnější soupeř. Utkání se dalo vyhrát za tři body. Po špatném začátku si ceníme morálky našeho týmu, který to nevzdal a nepříznivé skóre dotáhl. Až do závěru jsme se tak rvali o všechny body. Určitě jsme měli na to, abychom vyhráli.
Vlastimil Wojnar (HC Frýdek-Místek): Začátek utkání byl z naší strany dobrý. Dostali jsme se do vedení 2:0. Poté se hra vyrovnala. Myslím si, že remíza je spravedlivá. Benátky ve druhé fázi utkání byly asi trošičku lepší, nicméně měli jsme možnost rozhodnout. Minutu před koncem jsme jeli sami na bránu, bylo s faulem, avšak následnou přesilovku jsme nevyužili. Na druhou stranu i domácí dostali možnost přesilové hry v prodloužení, kterou také neproměnili. Nájezdy jsou vabank. Bod z tohoto zápasu bereme.

Úvod utkání patřil domácím hráčům a sedmnáctiletý brankář Pařík, který si připsal první start v benáteckém týmu, si na svůj první zákrok mezi muži musel počkat až do sedmé minuty, kdy jej prověřil Zahradníček. Benátečtí tlačili hráče Frýdku-Místku a dlouho drželi puk na svých hokejkách. Střely, o něž se starali Niko, Husa nebo například Tepný, však nenašly svůj cíl. Na druhé straně měl největší šanci první třetiny Hladonik, který se dostal za záda Benáteckých obránců, avšak při kličce ztratil vládu nad kotoučem a jeho zakončení tak nebylo přesné. Po této akci Benátečtí ještě více šlápli na plyn a postarali se o pořádný závar před Danečkovou brankou, brankář rysů byl však pohotový a dokázal si poradit se všemi střelami, které na něj střelci Benátek nad Jizerou vyslali. Pět minut před koncem úvodní sirény se skóre přeci jen změnilo. Červené světlo se rozsvítilo za benáteckou brankou po střele Jana Hladonika, který našel mezírku mezi tělem mladého benáteckého gólmana a bližší tyčkou.

Prostřední třetinu nezačali domácí podle představ, neboť byli potrestáni za příliš mnoho hráčů na ledě. Tým Frýdku-Místku vyloučení potrestal díky trefě Davida Klimši po několika dobře mířených přihrávkách. Následné minuty přinesly hru v nevyrovnaném počtu hráčů na ledě, avšak ani jeden z celků nedokázal své početní výhody využít. Pěknou akcí se blýsklo trio domácích hráčů ve složení Mikyska-Žůrek-Teplý, ale poslední jmenovaný nedosáhl v předbrankovém prostoru na kotouč a Benátečtí tak stále doháněli dvoubrankové manko. Skóre se poté měnilo znovu pět minut před sirénou a poprvé se z gólu radovalo domácí mužstvo. Michal Teplý se brzdou v prostoru mezi kruhy elegantně zbavil svého strážce a po přihrávce Josefa Mikysky vymetl růžek frýdeckomístecké branky.

Šanci na srovnání stavu měli Benátečtí zkraje třetí třetiny v přesilové hře, Mikyska však v dobré příležitosti promáchl. Mrzet jej to však nemuselo, neboť si o chvíli později oba aktéři úvodní domácí branky prohodili role. Michal Teplý tentokráte našel v prostoru mezi kruhy právě Josefa Mikysku, který zamířil přesně nad lapačku brankáře Danečka. Hra se následně přelévala ze strany na stranu a oba týmy si přišly na své velké šance. Jednu z největších měl na straně domácích opět Mikyska, jenž tentokrát ale mířil příliš přesně a trefil tyčku. Činili se ale i Frýdeckomístečtí, kteří v posledních minutách základní hrací doby obléhali Paříkovu branku. Největší šanci rysů měli v samém závěru Machala s Klimšou, avšak mladý benátecký gólman dokázal zmařit jejich šance na rozhodující branku a poslal tak zápas do prodloužení.

Benátečtí hokejisté již třetí duel v řadě museli absolvovat nastavení a podruhé také samostatné nájezdy. V duelu s Frýdkem-Místkem byl rozhodujícím nájezdem hned ten první, který obstaral Jan Šír, který naznačením zmátl Danečka a poslal Benátecké do vedení. Po Šírovi proměnili svůj nájezd také Daniel Špaček spolu s Michalem Teplým. V dovednostní disciplíně se blýskl i mladý benátecký gólman Pařík, který při svém debutu v Chance lize zmařil všechny tři pokusy frýdeckomísteckých nájezdníků.