Béčko v přestřelce porazilo Rožnov pod Radhoštěm
Frýdek-Místek se po prohře s Orlovou vrátil zpátky na vítěznou vlnu, Rožnov pod Radhoštěm porazil 7:4. Jako první otevřel skóre domácí Janečka. Hosté pak sice velmi rychle srovnali, ale zásluhou Slovákovy trefy šli ve vedení do kabin domácí. Ve druhé třetině padlo hned branek, na jejím konci vedl Frýdek-Místek 5:2. Ve třetí třetině Rožnov snížil na rozdíl jediné branky, vyrovnat se už mu ale nepodařilo. Domácí naopak dalšími dvěma góly zápas definitivně rozhodli.
19., pátek 22.12.2017, hala Polárka
7:4
2:1, 3:2, 2:1
HC Frýdek-Místek "B"
Dobečka – Hamhalter, Vančo-Minařík (A), Flegr, Niedoba, Gonos – Janečka, Zberovský, Mičulka, Fojtík, Fiala, Vacula, Slovák (C), Ondráček, Polášek, Heralt, Ševčík
HC Rožnov pod Radhoštěm
Mizera – Švrček, Vítek, Tůma (A), Valentík, Holý (C) – Prycl, Kunčický, Švajda, Vyvíjal, Fojtů, Kroupa, Cvečka, Vaculín (A), Krejčí
Branky a nahrávky: 4. Janečka (Zberovský), 8. Slovák (Mičulka), 22. Vacula, 30. Mičulka (Fiala, Vančo-Minařík), 38. Slovák (Fiala, Vančo-Minařík), 56. Janečka (Ševčík, Heralt), 58. Mičiulka (Slovák, Fiala) – 5. Prycl (Kunčický, Vyvíjal), 22. Kunčický (Prycl, Holý), 40. Vyvíjal, 46. Tůma (Kroupa). Vyloučení: 7:6. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 66.
René Slanina (Frýdek-Místek "B"): Dneska nás čekal nepříjemný soupeř, asi na něj neumíme hrát. Dostali jsme se brzo do vedení. Soupeřů bylo jen třináct, věděli jsme že jejich beci toho budou mít dost, že je dokážeme ubruslit, a taky to tak vypadalo. Pak ale přišly zbytečná vyloučení. Ve druhé třetině jsme vedli 5:2 a na konci jsme hráli přesilovku. Měli jsme si to pojistit a dát na 6:2, ale inkasovali jsme na 5:3. Zápas se pak dohrával velmi nervózně, až do 56. minuty, kdy jsme třikrát v krátkém časovém sledu skórovali a dovedli to do vítězného konce. Dneska jsme utrpěli vítězství.
Lubomír Poruba (HC Rožnov pod Radhoštěm): Dostáváme hodně gólů. Nějaké góly vždycky dáme, ale v obraně máme problém. Problém je, že všechny zápasy prohráváme těsně. Dneska to bylo čtyři minuty před koncem 5:4. Stáhli jsme sestavu a dostali dva góly. V tom je každý zápas stejný. Závěry nám nějak vždy utíkají. Kdybych věděl kde je chyba, tak se jí vyvarujeme. Ale jinak si myslím, že kluci podali dobrý výkon na to, co v nich je.

Oba týmy se do zápasu pustily pěkně zostra, už v první pětiminutovce oba rozvlnily poprvé síť branky soupeře. Jako první udeřili domácí. Z levého kruhu vypálil Lukáš Janečka. Puk sice veletěl rychle ven, ale nebylo pochyb, že už byl za brankovou čárou a odrazil se od vnitřního polstrování branky. Hosté ale velmi rychle odpověděli, trvalo jim to jen o něco více než minutu. Sehráli akci na jeden dotek, kterou z levé strany zakončil střelou do odkryté části branky Tomáš Prycl.

V 7. minutě rozhodčí potrestal po jednom hráči na obou stranách dvěma minutami za vysokou hůl a hrálo se čtyři na čtyři. Více prostoru na ledě lépe využili domácí červenobílí, kteří se po přesné střele k tyči v podání Petra Slováka znovu vrátili do vedení. To mohli ještě v závěru navýšit, když hráli skoro dvě minuty dlouhou dvojnásobnou přesilovou hru, ale tu se jim nepodařilo zužitkovat.

Druhá třetina začala dvěma slepenými góly. Nejprve vyrovnal přesilovkovou střelou od modré čáry rožnovský útočník Jan Kunčický, za jednatřicet sekund však znovu na výsledkové tabuli svítilo vedení domácích. Mizeru dokázal překonat Petr Vacula.

Frýdek-Místek pokračoval v aktivním výkonu a dobrým bruslením dělal Rožnovu problémy. Logicky tak přišly další trefy v hostující brance. Nejprve se prosadil nejproduktivnější hráč „B“ týmu rysů Tomáš Mičulka. Mizeru překonal střelou z levé strany. A ve 37. Minutě už to bylo 5:2. Přečíslení dvou na jednoho zakončil po Fialově pasu Petr Slovák a připsal si svou druhou trefu v zápase.

Poslední slovo ale měli hosté. Frýdek-Místek hrál přesilovou hru, ale zapomněl v ní bránit. Za zády si nechal volného Filipa Vyvíjala, který neměl nejmenší problém Dobečku propálit.

Ve třetí třetině se povedlo Rožnovu pod Radhoštěm rychle snížit na rozdíl jediné branky. Prosadil se přesnou střelou po ledě Radek Tůma. Dobečka měl před sebou hodně hráčů a na jeho střelu nejspíš neviděl. Záhy mohl vedení domácích navýšit Fiala, ale nedotáhl svou kličku, trefil pouze Mizerův beton.

Uklidnění dodal Frýdku-Místku v 56. minutě Lukáš Janečka, který svým druhým gólem utkání vrátil svému týmu dvoubrankové vedení. Definitivně pak o třech bodech pro Slezany rozhodl dalším gólem Tomáš Mičulka. Frýdek-Místek vyhrál 7:4 a po prohře s Orlovou si vrátil vítěznou náladu.