Ani potřetí Slezané nedokázali udolat pražskou Slavii
Dnes čekal Slezany boj proti pražské Slavií, kterou se jim v letošní sezoně ani jednou nepodařilo porazit. První třetina byla naprosto bez gólů a hrálo se téměř bez přerušení. V druhé třetině si byli soupeři gólově rovněž rovní, 1:1. Ve třetí třetině hosté skórovali ještě jednou a výsledek se už nezměnil.
41. kolo, čtvrtek 3.1.2019, Hala Polárka
1:2
0:0, 1:1, 0:1
Malík – Haman, Husák, Bartko, Zahradníček, Adámek, L. Kovář, D. Stránský – Kofroň, Mikulík (C), Christov – Martynek (A), Novotný, M. Kovařčík – Rudovský, Klimša (A), Kaukič – Flok, Przybyla, Motloch.
HC Slavia Praha
J. Růžička – J. Novák (C), Duda, Saňa, J. Drtina (A), Štibingr, Barák, Valík – M. Ondráček, Šagát (A), L. Krejčík – Vlček, Kverka, Procházka – Brož, J. Veselý, J. Doležal – Furch, Kohút, Heldák.
Branky a nahrávky: 32. Haman (Martynek) – 22. J. Veselý (J. Doležal, Brož), 53. Procházka (Kverka). Rozhodčí: Daniel Jechoutek, Pavel Obadal – Petr Maštalíř, Milan Gančarčík. Vyloučení: 6:5, navíc Christov (F-M) 5.min a 20. min - Štibingr (Slavia) 5. min a 20.min. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1267.
Vlastimil Wojnar (HC Frýdek-Místek): Dneska to z naší strany nebylo úplně ono. Myslím si, že remíza by byla zasloužená. Bohužel jsme dostali gól v oslabení, pak jsme nevyužili přesilovku 5na3. Potom už to zvrátit nešlo.
Miloš Říha (HC Slavia Praha): První třetinu nás jednoznačně podržel brankář. Na druhou stranu si myslím, že druhá třetina byla v naší režií, i když tam domácí měli příležitosti. Mohli jsme utkání rozhodnout, měli jsme i šance v oslabení, bohužel jsme se nedostali ani do dvoubrankového vedení. Takže po dvou třetinách vyrovnaný zápas zaslouženě, protože každý hrál ty třetiny jinak. Rozhodlo to, že my jsme dali gól z přesilovky a domácí ne.

Během první třetiny nepadla ani jedna branka, ale bylo několik šancí. Více se v brance zapotil Jan Růžička, pro kterého to byl první zápas za Slavii v letošní sezoně. Ve třetí minutě provedl Patrik Husák s Rostislavem Martynkem skvělou akci. Husák přihrál osamocenému Martynkovi na pravé straně, odkud také střílel, ale Růžička vytáhl lapačku a puk lapil. Frýdku se Růžičku nedařilo propálit.

Hra probíhala bez vyloučení, až na podražení Radka Veselého a držení Filipa Hamana. Po vyloučení Hamana se hosté mohli chopit příležitosti, ačkoli se domácí výborně bránili a hosté nedostali téměř žádný prostor k tomu, aby ohrozili frýdeckou branku, a pokud k nějaké větší akci došlo, Nick Malík vše zlikvidoval.

První gól padl ve dvacáté druhé minutě pro domácí docela nešťastně a pro hosty se štěstím. Jiří Doležal vypálil od modré čáry, vypadalo to, že se kotouč zastavil v Malíkových betonech, ačkoli ze puk mezi nimi vykutálel a poskakoval před brankovou čárou. Toho si jako první všiml Jan Veselý, a i když se mu snažil Jan Bartko zabránit v došťouchnutí puku za červenou, pro Veselého to ale nebyl problém.

O deset minut později bylo srovnáno. Martynek našel volného Filipa Hamana, který si najel do volného před brankového prostoru, odkud vyslal puk na Růžičku, jemuž se kotouč překlopil přes lapačku a skočil přímo do branky. V posledních minutách Slezany čekaly opravdu těžké časy, když hosté hráli minutu a dvacet tři vteřin v přesilovce 5na3.

V závěrečných dvaceti minutách se do vedení dostali hosté v padesáté třetí minutě. Slavia hrála přesilovou hru. Hosté několikrát zkoušeli překonat Malík, ale povedlo se to až Martinu Procházkovi, který byl v osamocení. Domácí mohli využít ke srovnání přesilovky 5na3, což se jim nepovedlo. Zápas tak dopadl lépe pro hosty. Na závěr se Vít Christov a Jan Štibingr porvali, rozdaly se tresty a šlo se do kabin.