Chance Liga - 41. kolo (čt 3.1., 18:00)

HC Frýdek-Místek

HC Frýdek-Místek

1:2
(0:0, 1:1, 0:1)
HC Slavia Praha

HC Slavia Praha


Arena: Hala Polárka, diváci: 1267

Statistiky utkání

Branky a nahrávky: 32. Haman (Martynek) – 22. J. Veselý (J. Doležal, Brož), 53. Procházka (Kverka). Rozhodčí: Daniel Jechoutek, Pavel Obadal – Petr Maštalíř, Milan Gančarčík. Vyloučení: 6:5, navíc Christov (F-M) 5.min a 20. min - Štibingr (Slavia) 5. min a 20.min. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1267.

HC Frýdek-Místek: Malík – Haman, Husák, Bartko, Zahradníček, Adámek, L. Kovář, D. Stránský – Kofroň, Mikulík (C), Christov – Martynek (A), Novotný, M. Kovařčík – Rudovský, Klimša (A), Kaukič – Flok, Przybyla, Motloch.

HC Slavia Praha: J. Růžička – J. Novák (C), Duda, Saňa, J. Drtina (A), Štibingr, Barák, Valík – M. Ondráček, Šagát (A), L. Krejčík – Vlček, Kverka, Procházka – Brož, J. Veselý, J. Doležal – Furch, Kohút, Heldák.


Ani potřetí Slezané nedokázali udolat pražskou Slavii

03.01.2019 | Markéta Mikeschová

Dnes čekal Slezany boj proti pražské Slavií, kterou se jim v letošní sezoně ani jednou nepodařilo porazit. První třetina byla naprosto bez gólů a hrálo se téměř bez přerušení. V druhé třetině si byli soupeři gólově rovněž rovní, 1:1. Ve třetí třetině hosté skórovali ještě jednou a výsledek se už nezměnil.

Během první třetiny nepadla ani jedna branka, ale bylo několik šancí. Více se v brance zapotil Jan Růžička, pro kterého to byl první zápas za Slavii v letošní sezoně. Ve třetí minutě provedl Patrik Husák s Rostislavem Martynkem skvělou akci. Husák přihrál osamocenému Martynkovi na pravé straně, odkud také střílel, ale Růžička vytáhl lapačku a puk lapil. Frýdku se Růžičku nedařilo propálit.

Hra probíhala bez vyloučení, až na podražení Radka Veselého a držení Filipa Hamana. Po vyloučení Hamana se hosté mohli chopit příležitosti, ačkoli se domácí výborně bránili a hosté nedostali téměř žádný prostor k tomu, aby ohrozili frýdeckou branku, a pokud k nějaké větší akci došlo, Nick Malík vše zlikvidoval.

První gól padl ve dvacáté druhé minutě pro domácí docela nešťastně a pro hosty se štěstím. Jiří Doležal vypálil od modré čáry, vypadalo to, že se kotouč zastavil v Malíkových betonech, ačkoli ze puk mezi nimi vykutálel a poskakoval před brankovou čárou. Toho si jako první všiml Jan Veselý, a i když se mu snažil Jan Bartko zabránit v došťouchnutí puku za červenou, pro Veselého to ale nebyl problém.

O deset minut později bylo srovnáno. Martynek našel volného Filipa Hamana, který si najel do volného před brankového prostoru, odkud vyslal puk na Růžičku, jemuž se kotouč překlopil přes lapačku a skočil přímo do branky. V posledních minutách Slezany čekaly opravdu těžké časy, když hosté hráli minutu a dvacet tři vteřin v přesilovce 5na3.

V závěrečných dvaceti minutách se do vedení dostali hosté v padesáté třetí minutě. Slavia hrála přesilovou hru. Hosté několikrát zkoušeli překonat Malík, ale povedlo se to až Martinu Procházkovi, který byl v osamocení. Domácí mohli využít ke srovnání přesilovky 5na3, což se jim nepovedlo. Zápas tak dopadl lépe pro hosty. Na závěr se Vít Christov a Jan Štibingr porvali, rozdaly se tresty a šlo se do kabin.

Ohlasy k utkání

HC Frýdek-Místek

Vlastimil Wojnar (HC Frýdek-Místek): Dneska to z naší strany nebylo úplně ono. Myslím si, že remíza by byla zasloužená. Bohužel jsme dostali gól v oslabení, pak jsme nevyužili přesilovku 5na3. Potom už to zvrátit nešlo.HC Slavia Praha

Miloš Říha (HC Slavia Praha): První třetinu nás jednoznačně podržel brankář. Na druhou stranu si myslím, že druhá třetina byla v naší režií, i když tam domácí měli příležitosti. Mohli jsme utkání rozhodnout, měli jsme i šance v oslabení, bohužel jsme se nedostali ani do dvoubrankového vedení. Takže po dvou třetinách vyrovnaný zápas zaslouženě, protože každý hrál ty třetiny jinak. Rozhodlo to, že my jsme dali gól z přesilovky a domácí ne.


Nábor

Generální partneři

Třinecké železárny Moravia Steel MSK

Hlavní partneři

BacatoChance Liga VÚHŽ Radegast Jagrteam ARC - impex TSR Wafarex M Steel Project OC Frýda

Partneři

Royal Cargo
Febe Craft
Koma
Bulawa
Sportplex
Frymel
3CSAD
Nutrapluss
Next Reality

Partneři mládeže

Statutární město FM Moravskoslezský krajSatum Technické služby Epogearmot Vaculova Ekomor Autodoprava Jan Rypka