"Áčko" mužů zvítězilo v prvním přípravném zápase 5:2 v Prostějově
Frýdek-Místek v prvním přípravném zápase vyhrál přesvědčivě 5:2 v Prostějově. V první třetině se prosadil nově příchozí hráč Dominik Rudl a také David Klimša. Ve druhé dvacetiminutovce padly tři góly po brankách Arona Chmielewskeho a nových tváří Milana Mikulíka s Filipem Bajtkem. Poslední třetina zápasu trochu zamotala hlavu trenérům Rysů, jelikož jejich svěřenci nevstřelili žádný gól a dva obdrželi.
Příprava, úterý 8.8.2017, Zimní stadion Prostějov
2:5
0:2, 0:3, 2:0
LHK Jestřábi Prostějov
Groh – Kolář, Krejčí, Žovinec, Horyna, Pařízek, Bažant, Smutný – Dvořáček, Venkrbec (C), Nouza, Hajný, Zabloudil, Kellerstein, Augustin, Hozák, Švarc, Zabloudil, Fiala, Marek.
Daneček, (Hlaváč) – Bartko, Piegl, Rudl, Zahradníček, Hrachovský, Janiczek, Stránský – Chmielewski, Klimša (C), Franěk, Christov, Vrána, Flok, Kalus, Bajtek, Mikulík, Rousek, Przybyla, Kaukáč.
Branky a nahrávky: 44. Zabloudil, 49. Hozák (Augustín, Švarc) – 8. Rudl (Flok), 17. Klimša (Chmielewski, Franek), 21. Chmielewski (Klimša, Franek), 22. Mikulík (Bajtek), 38. Bajtek (Vrána). Vyloučení: 6:6. Využití: 0:4. Oslabení: 0:0.
Jiří Juřík (Frýdek-Místek): První polovinu utkání jsme odehráli zodpovědně. Kluci si plnili své úkoly, dobře zvládli přesilové hry a dobrým výkonem se prezentoval Lukáš Daneček. Další část zápasu už nebyla tak dobrá.

Úvod zápasu přinesl dva góly pro Rysy. Po vyloučení Petra Krejčího za hákování se pár vteřin poté objevil puk v jestřábí bráně. Autorem první branky byl Dominik Rudl po přihrávce Adama Floka v osmé minutě. Druhý gól přišel čtyři minuty před koncem první třetiny, vstřelil jej David Klimša po asistenci Arona Chmielewskiho a Tomáše Franka.

Druhá třetina pro Jestřáby nezačala dvakrát nejlépe. Po třiačtyřiceti vteřinách vstřelil gól frýdecko-místecký útočník Aron Chmielewski. Následné vyloučení Daniela Koláře za hru vysokou holí využil Milan Mikulík, který opět skóroval do jestřábí branky. Tři minuty před koncem druhé třetiny prostřelil Groha Filip Bajtek po přihrávce Lukáše Vrány.

Ve třetí třetině se Jestřábi snažili zkorigovat výsledek utkání. V čase 43:30 vstřelil první branku domácích mladý Matěj Zabloudil. O pět minut později se podařilo vstřelit druhou branku Jiřímu Hozákovi po asistenci Vojtěcha Augustina a Milana Švarce. Do konce základní hrací doby se už skóre nezměnilo a zůstalo na stavu 2:5 pro hosty. Po dohodě mezi týmy následovaly nájezdy. Jako jediný exekutor se prosadil domácí "Jestřáb" Ladislav Marek.