Chance Liga - 32. kolo (so 8.12., 17:00)

HC Frýdek-Místek

HC Frýdek-Místek

3:7
(1:3, 1:0, 1:4 )
HC AZ Havířov 2010

HC AZ Havířov 2010


Arena: Hala Polárka, diváci: 1590

Statistiky utkání

Branky a nahrávky: 18. Martynek (Peterek), 30. Kaukič (Husák), 47. Martynek (Klimša, Bartko) – 1. Kotala (Gřeš, Bořuta), 8. F. Seman (O. Procházka, Rehuš), 12. Cihlář (Maruna, Gřeš), 41. Kotala (Gřeš, R. Veselý), 44. Kotala (Gřeš), 45. Žukenov (Maruna, Chroboček), 49. O. Procházka (Matai, Rehuš). Rozhodčí: Cabák, Ondráček – Gančařík, Konvička. Vyloučení: 8:7. Využití: 1:4. V oslabení: O:O. Diváci: 1590.

HC Frýdek-Místek: Malík, L. Daneček – Haman, Husák, Bartko, Zahradníček, L. Kovář, Krisl – Martynek (A), Mikulík (C), Kofroň – Rudovský, Klimša (A), Motloch – Kaukič, Peterek, J. Kalus – Flok, Kuťák, D. Stránský.

HC AZ Havířov 2010: Bláha (Dufek) – Matai, Chroboček, Bořuta, Mrowiec, Dudek, Kachyňa – Rehuš (A), F. Seman, O. Procházka (A) – Kotala, R. Veselý, Gřeš – L. Bednář, Žukenov (C), Maruna – Cihlář, Macuh.


AZ byl nezastavitelný, Slezané domácí derby prohráli 7:3

08.12.2018 | Markéta Mikeschová

Po delším čase se v Polárce uskutečnilo další utkání Chance Ligy. Nebylo to ale ledajaké utkání, bylo to totiž derby s Havířovem, také přišel Mikuláš se svou partou. Do zápasu vlétli hosté daleko lépe. Za Malíka padl puk hned třikrát, jednou se ale také ocitl kotouč za zády Ondřeje Bláhy. V druhé periodě skórovali jen domácí. Po druhé třetině byl stav 2:3. Závěrečných minut bylo pro domácí opravdu těžké. I když Slezané dokázali překonat Bláhu, AZ, který přidával jednu branku za druhou, nezastavili.

Ani ne minutu po úvodním vhazování se hosté dostali do vedení. Hokejka Jakuba Kotaly prošťourala puk mezi Malíkovými betony až za červenou čáru. Ještě před polovinou první třetiny si Filipa Semana dokázal najít Ondřej Procházka a už to bylo 2:0. Třetí branka AZtu patřila Dominiku Cihlářovi. V osmnácté minutě konečně i domácí prostřelili gólmana hostů, Ondřeje Bláhu. Podařilo se to Rostislavu Martynkovi. Nejdříve pálil Jonáš Peterek, jeho střela se ale zastavila o hokejku jednoho z hostů. Peterek si ale kotouč znovu našel a také výtečně našel Martynka, který okamžitě úspěšně pálil do branky.

Ve druhé třetině bylo možné vidět pouze jednu branku. Patrik Husák vystřelil na branku, rána šla ale mimo. Kotouč se ale tak dostal k Lukáši Kaukičovi, který Bláhu zaskočil a puk prolétl kolem něj. Do třetí dvacetiminutovky vstoupili hosté lépe. Ve čtyřicáté první minutě frýdecko-místeckou síť rozvlnil Jakub Kotala, když se střela Tomáše Gřeše přesměrovala od hokejky Kotaly.

V dnešním utkání došlo i na hattrick. Ten pochopitelně patřil Jakubu Kotalovi. Znovu to byla akce Gřeše a Kotaly. Gřeš vyslal na Kotalu přesnou přihrávku a Kotala neměl problém jistou střelou Malíka překonat. Na 6:2 poslala AZ nová posila se jménem Dimitrij Žukenov. Po této brance Malíka nahradil Daneček.

Slezané se opravdu snažili a nic nevzdávali navzdory velkému brankovému rozdílu. Ten mírně snížil Rostislav Martynek. David Klimša, který se otáčel před bránou, dokázal poslat kotouč při pádu na Martynka, jenž z pokleku překonal gólmana hostů. Ani Lukáš Daneček nebyl neprůstřelný, to potvrdil Ondřej Procházka poslední brankou utkání, 7:3.

Ohlasy k utkání

HC Frýdek-Místek

Vlastimil Wojnar (HC Frýdek-Místek): Dneska je ten výsledek pro nás přísný, protože jsme dostali gól z prakticky každé větší šance, kterou Havířov měl. I přesto jsme se za stavu 3:0 dokázali vrátit do zápasu. Dvakrát jsme tam měli prázdnou bránu, netrefili jsme. Začátek třetí třetiny nám opět nevyšel, tam nám Havířov odskočil v podstatě o tři góly. Potom se to jenom už dohrávalo.HC AZ Havířov 2010

Patrik Rimmel (AZ RESIDOMO Havířov): Vstoupili jsme do zápasu výborně, hned jsme dali gól. Potom nám tam padly dva další, bohužel na konci třetiny jsme dostali na 3:1. Od té druhé třetiny do toho domácí vletěli, měli nějaké přesilovky, dali gól. My jsme ve třetí třetině převzali iniciativu. V tom závěrečném jsme se dokázali vrátit k tomu, co jsme hráli na začátku. Dopadlo to dobře, padl nám tam gól a pak jsme byli lepším týmem. Odskočili jsme soupeři, vyhráli jsme a vezeme si odsud důležité tři body.


Nábor

Generální partneři

Třinecké železárny Moravia Steel MSK

Hlavní partneři

BacatoChance Liga VÚHŽ Radegast Jagrteam ARC - impex TSR Wafarex M Steel Project OC Frýda

Partneři

Royal Cargo
Febe Craft
Koma
Bulawa
Sportplex
Frymel
3CSAD
Nutrapluss
Next Reality

Partneři mládeže

Statutární město FM Moravskoslezský krajSatum Technické služby Epogearmot Vaculova Ekomor Autodoprava Jan Rypka