"A" mužstvo zdolalo Nový Jičín i počtvrté v sezoně
Utkání jednačtyřicátého kola odehráli frýdecko-místečtí hokejisté na ledě nedalekého Nového Jičína. S tímto soupeřem měli svěřenci trenérského dua Juřík – Malík zatím sto procentní bilanci ze tří zápasů a prodloužit ji chtěli i ve čtvrtém vzájemném zápase letošní sezony.
42., sobota 13.2.2016, Zimní stadion města Nového Jičína
2:4
2:2, 0:0, 0:2
HK Nový Jičín
Iláš – Zahradníček, Kužílek, Hruška, Hoďa, M.Haloda, Cabák, Gebauer, Škumát, Kabeláč, Mikšan, Lehečka, Zdeněk, Ižacký, Hlaváč, Málek, Novotný Trenéři: Aleš Flašar a Radomír Grimm, vedoucí: Pavel Hruška
Daneček - Jeník, Franek, Krutil, Piecha, Sonnek, Foltyn, Klimša, Kowalczyk, O.Kovařčík, Matyáš, Samiec, Schwarz, Kvapil, Cienciala, Meidl, Růžička, M.Kovarčík, Jaroš, Christov, Polák Trenéři: Mgr. Jiří Juřík a Marek Malík, vedoucí: Martin Kurajský
Branky a nahrávky: 3. Ižacký (TS), 10. Lehečka (Novotný, Ižacký) – 9. Franek (Sonnek), 20. M.Kovařčík (Christov, Polák), 42. M.Kovařčík, 47. Jaroš (Schwarz, Kowalczyk). Vyloučení: 5:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 520. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:4.
Mgr. Jiří Juřík: „ Měli jsme dobrý vstup do utkání, ale nedokázali jsme využít své šance, což se domácím podařilo hned na poprvé z trestného střílení. Po vyrovnání se hrálo vyrovnaně. Od druhé třetiny jsme měli postupně více ze hry a svou převahu potvrdili v závěrečných dvaceti minutách dvěma góly.“

Úvodní perioda nabídla i přes daleko lepší vstup Frýdku-Místku do zápasu nakonec vyrovnanou dvacetiminutovku, které byly k vidění hned čtyři branky a pokaždé to byli novojičínští, kteří se radovali z vedení. O tom, že se do kabin půjde za nerozhodného stavu 2:2, rozhodl pouhou vteřinu před první sirénou Michal Kovařčík. Ve druhé třetině nebylo o šance nouze a to především ze strany hostujícího týmu, ale oba brankáři byli maximálně pozorní a tak po čtyřiceti minutách hry svítil na ukazateli stále nerozhodný stav, který platil i na konci předchozí třetiny. Až poslední třetina rozhodla o zisku dalších tří bodů na konto Frýdku-Místku, když se nejprve ve 42. minutě prosadil podruhé v zápase Michal Kovařčík a o pět minut později dal výsledku konečnou podobu Tadeáš Jaroš.