36., středa 12.1.2022, hala Polárka
3:1
1:0, 0:1, 2:0
HC Frýdek-Místek

Baroš - D. Krenželok, Teper, Zbořil, J. Michálek, J. Adámek, Ogurcov - Christov, D. Bartoš, Šlahař - Łyszczarczyk, Komorski, Šedivý - Svačina, Peterek, Martynek - Čmiel, Klimša, Matiaško. Trenér: Mojmír Trličík.

HC Slavia Praha

R. Málek ml. - Dan. Krejčí, Veber, T. Duda, Mi. Hovorka, Zelingr, R. Havel - P. Kafka, T. Knotek, Kružík - Štejner, Žejdl, Jar. Brož - J. Doležal, Poletín, Vlček - R. Všetečka, Kern, D. Petrov. Trenér: Jiří Veber.

Branky
2. Łyszczarczyk (Šedivý, J. Michálek), 41. Christov (Šedivý, D. Krenželok), 42. D. Krenželok (Klimša, Komorski)
34. Kružík (Dan. Krejčí, P. Kafka)
Statistiky
Vyloučení: 5:6
Využití: 1:0
V oslabení: 0:0
Střely na branku: 35:42 (17:12, 7:18, 11:12)
Zblokované střely: 1:2
Vhazování: 37:49
Rozhodčí: Cabák, Šudoma - Kučera, Blažek
Diváci: 683
Ohlasy

Jozef Daňo (asistent trenéra HC Frýdek-Místek): Máme za sebou těžký zápas. První třetinu jsme měli výbornou, tam jsme soupeře přestříleli, škoda, že padl pouze jeden gól. Za důležité pak byla využitá přesilovka na začátku třetí třetiny. Tam se nám podařilo odskočit. Stále to ale nebyla až taková pohoda, Slavia to otevřela a prostě hrála na rychlé protiútoky. Stále jsme si na to museli dávat pozor, což se nakonec podařilo. Jsou to vydřené tři body.

Jiří Veber (trenér HC Slavia Praha): Je to pro nás rozčarování, jelikož ten vstup do zápasu nebyl podle našich představ. Byli jsme unavení, soupeř líp bruslil. Tohle ale není vůbec výmluva, že bychom absolvovali dlouhou cestu, to vůbec ne. Byl to prostě špatný přístup. Domácí vstřelili šťastný gól, který jsme si prakticky dali sami. Pak se nám podařilo vyrovnat. Samozřejmě, že ty šance byly na obou stranách. Šlo jen o to, kdo vstřelí toho druhého góla. I když jsme začínali třetí třetinu v oslabení, tak hráče upozorňujeme, ať si dají na úvod pozor a my tam dvakrát inkasujeme. Tím bylo po zápase. V těch našich přesilovkách jsme byli úplně imunní. Vůbec jsme pořádně nevystřelili.