9., sobota 9.10.2021, hala Polárka
1:2
0:1, 0:0, 1:1
HC Frýdek-Místek

Foltán - Zbořil, J. Michálek, Ciura, Teper, Krenželok, Matyáš - Łyszczarczyk, Bartoš, Szturc - Christov, Peterek, Martynek - Klimša, Komorski, Matiaško - Blaško, Čmiel. Trenér: Mojmír Trličík.

HC Benátky n. Jizerou

Král - Kolmann, Šedivý, Kunst, Aubrecht, Štibingr, Žůrek, Bukač - Rychlovský, Dušek, Špaček - Pabiška, Čederle, Jiruš - Klapka, Šír, Dlouhý - Čermák, Jansa, Wiencek. Trenér: Valdemar Jiruš.

Branky
60. Christov (Matyáš, Klimša)
15. Kunst (Dušek), 55. Šír
Statistiky
Vyloučení: 1:6
Využití: 0:0
V oslabení: 0:0
Střely na branku: 37:19 (14:8, 14:2, 9:9)
Zblokované střely: 7:6
Vhazování: 35:42
Rozhodčí: Veselý, Kvetoň - Komínek, Kráľ
Diváci: 720
Ohlasy

Mojmír Trličík (trenér HC Frýdek-Místek): Každá porážka se hodnotí těžce, takže i tato není výjimkou. Je to pro nás čtvrtá domácí prohra, o to víc nás to všechny štve. Oproti těm třem předešlým zápasům to tentokráte bylo herně lepší, ale ani to dnes bohužel na lepší výsledek nestačilo. Na oslabení soupeře v přesilovkách jsme měli určitý plán, ale nemyslím si, že bychom jej až tak dodrželi. Právě v těch přesilových hrách jsme měli rozhodnout, měli jsme jich totiž dost. Soupeř přijel s taktikou s přehuštěným obranným prostorem před svou brankou a tam těžko něco procházelo. I když těch šancí jsme si vytvořili dostatek. Místy to vypadalo, že kdybychom hráli další dvě hodiny, tak ten gól nedáme. Nakonec padl, ale už to bylo v situaci, kdy nám zbývalo strašně málo času. Úsilí, snaha a touha vyhrát tam byla, ale je tenhle sport je o gólech. Můžete hrát lépe, ale vždy se počítá pouze a jen výsledek.

Valdemar Jiruš (trenér HC Benátky n. Jiz.): Dnes rozhodlo to, že jsme ve druhé třetině ubránili přesilovky soupeře, to bylo klíčové. Kluci si šli trpělivě za výhrou, čehož dosáhli i díky výbornému defenzivnímu výkonu. Ten byl navíc podpořen výkonem brankáře Krále, takže vezeme domů tři body, které nutně potřebujeme a jsme za to samozřejmě rádi.