22., středa 20.1.2021, ZS Ústí nad Labem
4:2
0:0, 3:1, 1:1
HC Slovan Ústí nad Labem

Schwarz - V. Brož, Klikorka, J. Drtina, Š. Havránek, M. Voženílek, Mareš - Tůma, Matějček, D. Sklenář - Trávníček, Vrdlovec, Severa - Protasenja, G. Szturc, Grim - O. Bláha, Costa, Furch. Trenér: Miroslav Mach.

HC Frýdek-Místek

Suchánek – Z. Malík, Haman, Husák, Šepelev, Repe, J. Michálek, Hrachovský – D. Kindl, Mikulík, Šedivý – Martynek, Peterek, R. Veselý – Tomi, Stuchlík, Flok – Matiaško, Przybyla, Ramik. Trenér: Mojmír Trličík.

Branky
24. Tůma (Klikorka, Protasenja), 32. Protasenja (Klikorka, Tůma), 32. Szturc (Grim, Protasenja), 59. Matějček (Tůma, Š. Havránek)
33. Šedivý (Haman, Mikulík), 55. Mikulík (D. Kindl, Repe)
Statistiky
Vyloučení: 3:5
Využití: 2:0
V oslabení: 0:0
Střely na branku: 43:32
Zblokované střely: 3:10
Vhazování: 52:44
Rozhodčí: Wagner, Zavřel – Coubal, Kokrment
Diváci: bez diváků
Ohlasy

Jaroslav Roubík (trenér HC Stadion Ústí nad Labem): Dnes to byl těžký zápas. Byli jsme na tom se soupeřem bodově stejně, ale oba celky nemají teď moc formu. Bylo důležité, že první třetina byla bez gólu, a že v té druhé třetině jsme dali tři góly a trošku jsme to uklidnili. Pak jsme ještě udělali dvě chyby, nechali jsme volnou osu a dvakrát nám ujeli sami a bylo z toho trestné střílení. Kluci to nahradili tím, že skákali do střel, hlavně ke konci zápasu. Ubojovali jsme to a zasloužili jsme si díky té bojovnosti ke konci vyhrát.

Jiří Raszka (asistent trenéra HC Frýdek-Místek): My jsme věděli, že nás tady nebude čekat nic lehkého. V naší situaci hrajeme prakticky každý zápas o šest bodů a dá se říct, že i o přežití. S kluky jsme o tom mluvili a myslím si, že dnes je to hodně v jejich hlavách. Bylo to těžké, ale cítili jsme z kluků, že si věří, a že chtějí uspět. Vystupovali jako tým, ale bohužel nás tentokráte zradil předbrankový prostor, kdy jsme z něj dostali prakticky tři branky. Museli jsme soupeře dotahovat, oni hráli důrazný a poctivý hokej, hlavně kolem naší brány. My jsme si to hned od začátku komplikovali a těžko jsme se dostávali do zakončení. Za stavu 3:1 jsme snížili, měli jsme i možnost trestného stříleni, ale bohužel se nám ho nepodařilo proměnit. Možná kdyby se to povedlo, tak by se utkání vyvíjelo pak jinak. I tak bylo na tom týmu vidět, že chtějí něco udělat a ve třetí třetině se naše hra zlepšila. My ale takto musíme hrát celých šedesát minut. Musíme se vyvarovat chyb, hlavně ztráty puků okolo modré čáry. Ke konci byl ten tlak enormní, jenže soupeř se vybičoval a spoustu střel zblokoval. Každopádně nás znovu podržel Suchánek, který nám dával furt naději a držel nás v zápase. V sobotu nás teď čeká Kadaň, k utkání musíme přistoupit tak, jako by to bylo střetnutí v play off. A v něj pořád ještě věříme. Stále je ve hře spoustu zápasů, snad uděláme sérii, která nás dokáže nakopnout.