16., pondělí 21.10.2019, Hala Polárka
5:2
2:0, 1:1, 2:1
HC Frýdek-Místek
Malík – M. Adámek, Haman, Zahradníček, J. Michálek, L. Kovář, Hrachovský, J. Adámek – V. Nestrašil, Klimša (A), D. Květoň – Tomi, Hladonik, Mikulík (C) – Eret, Przybyla, Martynek (A) – Kvasnica, Kaukič, Motloch.
VHK Vsetín
Bláha (50. Gába) – Slováček (A), Kudělka, Dudáš, Holomek, J. Drtina (A), Jeřábek, Ondračka – Jonák (C), Kucharczyk, D. Tůma – Procházka, Rehuš, Dostálek – Gorčík, Pechanec, L. Volf – Hořanský, Šilhavý, Karafiát.
Statistiky
Vyloučení: 5:4
Využití: 2:0
V oslabení: 1:0
Střely na branku: 30:44
Zblokované střely: 1:6
Vhazování: 28:37
Rozhodčí: Dědek, Fiala - Kotlík, Zídek
Diváci: 1424
Ohlasy
Vlastimil Wojnar (HC Frýdek-Místek): Vsetín byl asi nejtěžší soupeř, proti kterému jsme tady hráli. Nepočítám Litoměřice, kdy jsme hráli špatně my. Ve druhé třetině nás svírali, bylo strašně důležité, že jsme z jejich největšího tlaku odskočili na 3:1, když dal Rosťa Martynek z brejku gól. Když to shrnu, v první třetině bylo důležité, že jsme využili dvě přesilovky, ale už tam se Vsetín projevil jako kvalitní tým. Ve druhé třetiny nás drtil, naštěstí jsme dali góly a odskočili jim. Ve třetí třetině je zlomil náš gól na 4:1, který dal Dan Przybyla v oslabení. V závěru se to ještě snažili zkorigovat, ale ten jejich nápor už byl minimální, dokázali jsme to otupit. Klobouk dolů před kluky, ale klobouk dolů i před Vsetínem, divím se, že jsou zatím v tabulce tam, kde jsou, protože zatím tady lepší tým nebyl.
Jiří Dopita (HC Vsetín): Myslím si, že jsme bohužel navázali svým výkonem na Litoměřice, nebyli jsme produktivní. V první třetině jsme dostali dva góly v přesilovce. Pak jsme od stavu 0:2 podle mě byli lepší, měli jsme více ze hry, vytvářeli jsme si šance. I přesilovky jsme měli slušné, měli jsme tam střely a tlak do branky, ale bohužel nám to tam nespadlo. Později jsme dali kontaktní gól a šli jsme natěšení do třetí třetiny. Ale bohužel jsme po dvou chybách inkasovali dva góly, které jsme de facto soupeři nabídli. Ještě jsme se pokusili to za stavu 1:4 otočit, ale bohužel jsme dostali pátý gól a bylo dá se říct po zápase. Ale myslím si, že za ty dvě třetiny se nemáme za co stydět. Bohužel jsme potřebovali tři body, ale odjíždíme zklamaní. Jsou tam ještě detaily, na kterých je třeba zapracovat, jako třeba hlad po gólu, víc pracovat na brankovišti, clonit a dorážet. A samozřejmě nedělat individuální chyby.