3., pondělí 16.9.2019, Hala Polárka
2:1sn
0:1, 1:0, 0:0 - 0:0
HC Frýdek-Místek
Malík – Kudla, L. Kovář, Zahradníček, J. Michálek, J. Adámek, D. Stránský, Rufer – Kaukič (C), Mikulík, Motloch – D. Květoň (A), Klimša (A), Martynek – Kvasnica, Stuchlík, Flok – Havránek, Przybyla, Geidl.
HC AZ Havířov 2010
Lukáš – Chroboček, Mrowiec, Kachyňa, Rašner, L. Rutar, Malina, Nepokoj – Pawliczek (A), F. Seman, Kotala – Bambula, R. Veselý (A), L. Bednář – Danielčál, Žiak, Fridrich – Dvořák, Pořízek, Maruna (C).
Branky
30. Kvasnica (Zahradníček, Flok), rozhodující nájezd D. Květoň.
12. R. Veselý (L. Bednář, Rašner).
Statistiky
Vyloučení: 3:4. Využití: 1:1. Oslabení: 0:0. Střely na branku: 22:39 (8:8, 9:7, 5:20, 0:4). Zblokované střely: 3:10. Vhazování: 28:35. Diváci: 1427.
Ohlasy
Jozef Daňo (asistent trenéra HC Frýdek-Místek): Začátek zápasu jsme měli z naší strany trochu vlažnější. Kluci jakoby byli zakřiknutí. Nakopli jsme to ale kolem té osmé minuty druhé třetiny, kdy s námi soupeř začal mít problémy. I proto jsme hráče v kabině dále nabádali, aby v tomto výkonu nadále pokračovali i ve třetí části zápasu, aby to mělo zkrátka náboj. Každopádně třetí třetina byla spíš už taková ubojovaná, řekl bych ale že vyrovnaná. Bod je z obou stran nejspíš zasloužený. V prodloužení to byl vabank, tam gól nepadl. Nájezdy už je v podstatě super vabank. Nám zachytal výborně Malda (brankář Nick Malík, pozn. red.), který vlastně rozhodl, že náš poslední hráč ani na závěrečný nájezd nemusel. Za zisk dvou bodů jsme moc rádi, věříme, že to kluky nabudí do dalších utkání, a že ten hokej už bude z naší strany s trochu větší lehkostí. Zatím je to takové v napětí, spíš dřina. Věříme, že se to v hlavách více uvolní a bude to od nás více techničtější než bojovnější.
Jiří Režnar (trenér AZ Havířov): Myslím si, že bylo k vidění oboustranně výborné utkání, s tím, že my jsme v první třetině hráli opravdu výborně. Bohužel, abychom to přetavili v nějaké góly, tak jsme ji vyhráli jenom jedna nula. To se nám pak vymstilo. Do druhé třetiny jsme vstoupili jakoby nepřipraveni, nebo jsme si spíše mysleli, že to vše půjde samo. Tam nás pak Frýdek přitlačil. Ve třetí části jsme opět hráli dobře, snažili jsme se tlačit do brány, bohužel jsme dobré příležitosti v samém závěru neproměnili. V těch třech zápasech se střelecky nějak trápíme. Trestné střílení je už loterie. Nás opravdu může mrzet ta první třetina. Tam jsme měli domácím odskočit.