Chance Liga - 55. kolo (st 13.2., 18:00)

HC Frýdek-Místek

HC Frýdek-Místek

2:3p
(0:1, 2:0, 0:1 - 0:1)
HC Dukla Jihlava

HC Dukla Jihlava


Arena: Hala Polárka, diváci: 1347

Statistiky utkání

Branky a nahrávky: 24. Zahradníček (Christov, Mikulík), 32. Bartko (Martynek) – 11. Klíma (Skořepa), 60. Čachotský (J. Pohl, M. Hlinka), 61. Pekr. Rozhodčí: Wagner, Kašík – Novák, Kučera. Vyloučení: 4:7. V oslabení: 0:1. Využití: 1:0.Diváci: 1347.

HC Frýdek-Místek: L. Daneček – Krisl, Husák, Bartko, Zahradníček, Hrachovský, D. Stránský – Martynek (A), Hladonik, Mikulík (C) – Kofroň, Motloch, Christov – Rudovský, Klimša (A), Kaukič – Flok, Peterek, J. Kalus.

HC Dukla Jihlava: Honzík – J. Pohl, Kajínek (A), Matějíček, Štebih, J. Holý, Suchánek, Černohorský, Půža – Bezúch (C), Skořepa, Anděl – Hrníčko, Čachotský, Harkabus – A. Zeman, M. Hlinka (A), Jiránek – Pekr, Klíma.


Frýdek-Místek zastavila Jihlava až v prodloužení

13.02.2019 | Markéta Mikeschová

V Polárce se v průběhu dnešního podvečera odehrálo jedno z posledních domácích utkání Chance Ligy. První třetina se více gólově vydařila hostům, ačkoli ve druhé dvacetiminutovce přišel zvrat a Slezané se ujali vedení 2:1. Těsně před koncem prostřední části došlo k vysypání tvrzeného skla, a tak zbytek druhé třetiny pokračoval už v závěrečné třetině. Hostům se podařilo vyrovnat v šesti necelou půl minutou před koncem. Ani prodloužení však netrvalo dlouho, pouhou minutu s výhrou pro jihlavský celek.

První třetina nabídla přihlížejícím příznivcům tohoto zápasů pouze jeden gól. Lukáš Daneček nerozehrál zrovna nejlépe a k puku se místo domácích hráčů dostal Josef Skořepa, po jeho neúspěšné střele se k puku dostal Lukáš Klíma. Ten si obkroužil Danečkovu svatyni a mezi jeho pravým betonem a tyčkou procpal puk za domácího gólmana.

Pěkná kuriozita se povedla frýdecko-místeckému celku. Jeden z jihlavských hráčů poslal do své vlastní branky Rostislava Martynka, ten nijak Honzíkovi nepřekážel. Vzápětí přišla střela od Jana Zahradníčka, naštěstí Martynka v brance nezasáhla a nepřivodila mu tak žádné zranění. Tímto nevšedním gólem Frýdek-Místek vyrovnal.

Slezané se poprvé do vedení dostali ve třicáté druhé minutě, kdy hráli v početní výhodě pět na čtyři. Martynek přemýšlel, kudy by puk dostal za Honzíka, nakonec jej ale přenechal Janu Bartkovi, který si vyjel k pravému kruhu a vyslal střelu, jež prošla kolem Davida Honzíka. Zbývalo pár minut do konce druhé třetiny, když došlo k rozbití jednoho z tvrzených skel. Výměna netrvala dlouho, ale posledních několik málo minut se dohrálo ve třetí třetině.

První polovina třetí třetiny nenabídla nic jiného než pár vyloučení a s nimi několik šancí. Jihlavě se poštěstilo pouze rozezvonit levou tyč Danečkovy branky. Frýdecko-místecký Milan Mikulík chtěl vyslat jednoho ze svých spoluhráčů k další brance, ale hosté dobře věděli, co měl Mikulík za lubem. 23,6 vteřin před koncem vzal Tomáš Čachotský Frýdku-Místku téměř jisté tři body. Jihlavští se pokoušeli o hru bez brankáře a vyplatilo se jim to. Během té necelé půl minuty už ale žádný gól nepadl a tak došlo na prodloužení. To netrvalo vůbec dlouho, po pouhé minutě se prosadil Matěj Pekr

Ohlasy k utkání

HC Frýdek-Místek

Vlastimil Wojnar (HC Frýdek-Místek): Náš výkon byl o hodně lepší než v Benátkách, i když jsme tam vyhráli a tady se nám to nepovedlo. Během chvilky jsme přišli o dva body. Ale i v šatně jsme si říkali, že je to bod s prvním, před námi je ještě pět zápasů, takže patnáct bodů. Je to lepší, než kdybychom prohráli po základní hrací době. Ale mrzí nás to o to víc, že jsme jeden gól dostali v power play a druhý na začátku prodloužení.HC Dukla Jihlava

František Zeman (HC Dukla Jihlava): Věděli jsme, že pro domácí je to důležité utkání. Dvě třetiny jsme nehráli podle našich představ, až ve třetí třetině jsme hráli to, co jsme chtěli, a hned to na ledě bylo vidět. Mohli jsme rozhodnout ještě v základní hrací době, to se nám bohužel nepodařilo. V prodloužení se štěstí přiklonilo na naši stranu, a proto odjíždíme se dvěma body.


Nábor

Generální partneři

Třinecké železárny Moravia Steel MSK

Hlavní partneři

BacatoChance Liga VÚHŽ Radegast Jagrteam ARC - impex TSR Wafarex M Steel Project OC Frýda

Partneři

Royal Cargo
Febe Craft
Koma
Bulawa
Sportplex
Frymel
3CSAD
Nutrapluss
Next Reality

Partneři mládeže

Statutární město FM Moravskoslezský krajSatum Technické služby Epogearmot Vaculova Ekomor Autodoprava Jan Rypka