Chance Liga - 46. kolo (po 14.1., 18:00)

(1:0, 3:1, 1:0)
HC Rytíři Kladno

Arena: Hala Polárka, diváci: 1646

Statistiky utkání

Branky a nahrávky: 15. Klimša (Martynek, Bartko), 25. Christov (J. Kalus, Motloch), 36. Christov (Kofroň), 39. Bartko (Novotný, Adámek), 50. Christov (Motloch, Kofroň) – 30. Svedlund. Rozhodčí: Václav Šutara, Pavel Obadal – Milan Štofa, Václav Beneš. Vyloučení: 9:11, navíc Mikulík (FRM) 10 min - navíc Vampola (KLA) 10 min, Macháč 5 min.+OK. Využití: 4:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1646.

HC Frýdek-Místek: L. Daneček – Haman, Husák, Bartko, Zahradníček, Adámek, L. Kovář, D. Stránský – Mikulík (C), Novotný, Martynek (A) – Kofroň, Motloch, Christov – Rudovský, Klimša (A), Kaukič – Flok, Kuťák, J. Kalus.

HC Rytíři Kladno: Brízgala – Veber, Nash, Kehar, Lakos, P. Hořava, J. Říha – Svedlund, Vampola (A), J. Strnad (C) – Kružík, T. Kaut, Redlich – Zikmund, Machač (A), Jelínek – M. Bláha, Vildumetz, O. Bláha.

Frýdek-Místek utnul Kladnu vítěznou šňůru a navázal tak na vítězství s Kadaní

14.01.2019 | Markéta Mikeschová

V Polárce dnes bylo opět živo. Přijelo Kladno. Utkání bylo pro oko domácího fanouška líbezné. Rytíři se ani jednou neujali vedení. V poslední třetině se svého druhého hattricku v letošní sezoně dočkal Vít Christov a domácí jasně ovládli toto utkání. Frýdek-Místek tak vyhrál 5:1.

Úvodní třetinu lépe zahájil domácí Frýdek-Místek. V deváté minutě se Polárkou ozval jásot, důvodem byla branka domácích. Milanu Mikulíkovi ale nebyl gól uznán. Nejdříve se kotouč odrazil od horního břevna a právě Mikulík jej vysokou holí sklepnul do kladenské branky. V patnácté minutě Slezané měli početní výhodu 5 na 4. Rostislav Martynek našel u pravé tyče volného Davida Klimšu, ten nebyl ve střelecké pozici, ale udělal dva kroky, kdy se dostal mírně před brankáře Adama Brízgala, otočil se a zasunul puk kolem něj k levé tyči. Rytíři párkrát Lukáše Danečka vyzkoušeli, ale nic nebezpečného nepřipravili.

Druhá dvacetiminutovka byla daleko bohatší na góly. Ve dvacáté páté minutě skóroval Vít Christov. Od Jana Kaluse z pravého kruhu přišla nahrávka na Christova a ten doklepl puk za gólmana Brízgala. Své chvíle se dočkali i hosté. Domácím nevyšla přihrávka na modré čáře a do úniku se dostal Linus Anders Svedlund. I když ho hráči pokoušeli dostihnout, Svendlund stihl zakončit za Lukáše Danečka.

Tato branka Rytíře nakopla a začali na rysy tlačit. Ačkoli to byli Slezané, kdo skóroval. Rána Kofroně se odrazila od Lakose, brankář se dostal mimo branku a Vít Christov dopíchl kotouč za červenou čáru. A ve třicáté deváté minutě dobře dorážel Jan Bartko. Štěpán Novotný chtěl natlačit zboku puk za Brízgala, to ale nevyšlo. Černý poklad se odrazil k Janu Bartkovi a ten dorazil kotouč do téměř prázdné branky.

Jako by to rysům nestačilo. V padesáté minutě se podařilo Vítu Christovovi doklepnout kotouč za Brízgala. Tímto gólem si v tomto utkání připsal hattrick a zároveň to byl pro Christova druhý hattrick v letošní sezoně. Ke konci utkání se začaly uvolňovat emoce. Milan Mikulík a Petr Vampola se pokusili o bitku, ale nic velkého z toho nebylo. K závěru se ještě několik hráčů do sebe pustilo, byly z toho tresty, ale výsledek to už nijak neovlivnilo. Slezané nedovolili Kladnu, aby odvezlo body, a přesunuli se na desáté místo se ztrátou čtyř bodů na postupovou osmičku.

Ohlasy k utkání

Vlastimil Wojnar (HC Frýdek-Místek):Musím kluky pochválit, protože to byl kromě prvních pěti minut velmi dobrý výkon, asi nejlepší doma, výhra s Kladnem se samozřejmě počítá. Doufám, že na to navážeme v Havířově. Dneska jsme od prvního do posledního hráče hráli výborně. Blokovali jsme střely, odehráli jsme skvěle oslabení a dali jsme čtyři góly z pěti přesilovek. Kéž by nám to vydrželo a pokračovalo co nejdéle.

David Čermák (HC Rytíři Kladno): Dneska se nám ten zápas vůbec nevydařil. Už od první třetiny jsme neměli pohyb a dělali jsme zbytečné fauly. Hráli jsme špatně i oslabení, která se nám doteď dařila. Oni využili přesilovky a zaslouženě vyhráli.