Chance Liga - 46. kolo (po 14.1., 18:00)

HC Frýdek-Místek

HC Frýdek-Místek

5:1
(1:0, 3:1, 1:0)
HC Rytíři Kladno

HC Rytíři Kladno


Arena: Hala Polárka, diváci: 1646

Statistiky utkání

Branky a nahrávky: 15. Klimša (Martynek, Bartko), 25. Christov (J. Kalus, Motloch), 36. Christov (Kofroň), 39. Bartko (Novotný, Adámek), 50. Christov (Motloch, Kofroň) – 30. Svedlund. Rozhodčí: Václav Šutara, Pavel Obadal – Milan Štofa, Václav Beneš. Vyloučení: 9:11, navíc Mikulík (FRM) 10 min - navíc Vampola (KLA) 10 min, Macháč 5 min.+OK. Využití: 4:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1646.

HC Frýdek-Místek: L. Daneček – Haman, Husák, Bartko, Zahradníček, Adámek, L. Kovář, D. Stránský – Mikulík (C), Novotný, Martynek (A) – Kofroň, Motloch, Christov – Rudovský, Klimša (A), Kaukič – Flok, Kuťák, J. Kalus.

HC Rytíři Kladno: Brízgala – Veber, Nash, Kehar, Lakos, P. Hořava, J. Říha – Svedlund, Vampola (A), J. Strnad (C) – Kružík, T. Kaut, Redlich – Zikmund, Machač (A), Jelínek – M. Bláha, Vildumetz, O. Bláha.


Frýdek-Místek utnul Kladnu vítěznou šňůru a navázal tak na vítězství s Kadaní

14.01.2019 | Markéta Mikeschová

V Polárce dnes bylo opět živo. Přijelo Kladno. Utkání bylo pro oko domácího fanouška líbezné. Rytíři se ani jednou neujali vedení. V poslední třetině se svého druhého hattricku v letošní sezoně dočkal Vít Christov a domácí jasně ovládli toto utkání. Frýdek-Místek tak vyhrál 5:1.

Úvodní třetinu lépe zahájil domácí Frýdek-Místek. V deváté minutě se Polárkou ozval jásot, důvodem byla branka domácích. Milanu Mikulíkovi ale nebyl gól uznán. Nejdříve se kotouč odrazil od horního břevna a právě Mikulík jej vysokou holí sklepnul do kladenské branky. V patnácté minutě Slezané měli početní výhodu 5 na 4. Rostislav Martynek našel u pravé tyče volného Davida Klimšu, ten nebyl ve střelecké pozici, ale udělal dva kroky, kdy se dostal mírně před brankáře Adama Brízgala, otočil se a zasunul puk kolem něj k levé tyči. Rytíři párkrát Lukáše Danečka vyzkoušeli, ale nic nebezpečného nepřipravili.

Druhá dvacetiminutovka byla daleko bohatší na góly. Ve dvacáté páté minutě skóroval Vít Christov. Od Jana Kaluse z pravého kruhu přišla nahrávka na Christova a ten doklepl puk za gólmana Brízgala. Své chvíle se dočkali i hosté. Domácím nevyšla přihrávka na modré čáře a do úniku se dostal Linus Anders Svedlund. I když ho hráči pokoušeli dostihnout, Svendlund stihl zakončit za Lukáše Danečka.

Tato branka Rytíře nakopla a začali na rysy tlačit. Ačkoli to byli Slezané, kdo skóroval. Rána Kofroně se odrazila od Lakose, brankář se dostal mimo branku a Vít Christov dopíchl kotouč za červenou čáru. A ve třicáté deváté minutě dobře dorážel Jan Bartko. Štěpán Novotný chtěl natlačit zboku puk za Brízgala, to ale nevyšlo. Černý poklad se odrazil k Janu Bartkovi a ten dorazil kotouč do téměř prázdné branky.

Jako by to rysům nestačilo. V padesáté minutě se podařilo Vítu Christovovi doklepnout kotouč za Brízgala. Tímto gólem si v tomto utkání připsal hattrick a zároveň to byl pro Christova druhý hattrick v letošní sezoně. Ke konci utkání se začaly uvolňovat emoce. Milan Mikulík a Petr Vampola se pokusili o bitku, ale nic velkého z toho nebylo. K závěru se ještě několik hráčů do sebe pustilo, byly z toho tresty, ale výsledek to už nijak neovlivnilo. Slezané nedovolili Kladnu, aby odvezlo body, a přesunuli se na desáté místo se ztrátou čtyř bodů na postupovou osmičku.

Ohlasy k utkání

HC Frýdek-Místek

Vlastimil Wojnar (HC Frýdek-Místek):Musím kluky pochválit, protože to byl kromě prvních pěti minut velmi dobrý výkon, asi nejlepší doma, výhra s Kladnem se samozřejmě počítá. Doufám, že na to navážeme v Havířově. Dneska jsme od prvního do posledního hráče hráli výborně. Blokovali jsme střely, odehráli jsme skvěle oslabení a dali jsme čtyři góly z pěti přesilovek. Kéž by nám to vydrželo a pokračovalo co nejdéle.HC Rytíři Kladno

David Čermák (HC Rytíři Kladno): Dneska se nám ten zápas vůbec nevydařil. Už od první třetiny jsme neměli pohyb a dělali jsme zbytečné fauly. Hráli jsme špatně i oslabení, která se nám doteď dařila. Oni využili přesilovky a zaslouženě vyhráli.


Nábor

Generální partneři

Třinecké železárny Moravia Steel MSK

Hlavní partneři

BacatoChance Liga VÚHŽ Radegast Jagrteam ARC - impex TSR Wafarex M Steel Project OC Frýda

Partneři

Royal Cargo
Febe Craft
Koma
Bulawa
Sportplex
Frymel
3CSAD
Nutrapluss
Next Reality

Partneři mládeže

Statutární město FM Moravskoslezský krajSatum Technické služby Epogearmot Vaculova Ekomor Autodoprava Jan Rypka