Chance Liga - 45. kolo (ne 13.1., 17:00)

HC Frýdek-Místek

HC Frýdek-Místek

5:1
(1:0, 1:1, 3:0)
SK Kadaň

SK Kadaň


Arena: Hala Polárka, diváci: 983

Statistiky utkání

Branky a nahrávky: 5. Kofroň (Husák, Mikulík), 21. Novotný (Martynek, Mikulík), 56. L. Kovář (Bartko, Christov), 56. Kaukič (Klimša, Haman), 60. Haman (Kaukič) – 26. Tupý (Homer, J. Müller). Rozhodčí: Svatopluk Kopeček, Jakub Koziol – Milan Gančarčík, Martin Konvička. Vyloučení: 8:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 983.

HC Frýdek-Místek: Malík – Haman, Husák, Bartko, Zahradníček, Matyáš, L. Kovář, D. Stránský – Mikulík (C), Novotný, Martynek (A) – Kofroň, Motloch, Christov – Rudovský, Klimša (A), Kaukič – Flok, Kuťák, J. Kalus.

SK Kadaň: Štěpánek – Foltýn, Eliáš, Klejna, Hajič, Cestr, Popela – J. Svoboda, Rindoš, Maršoun – Šulek, Wágner, Rezek – Bláha, J. Müller, Homer – Vašíček (A), Tupý (A), Sommer (C).


Frýdek-Místek uchránil před Kadaní důležité tři body

13.01.2019 | Markéta Mikeschová

Netradičně v neděli se v Polárce odehrálo utkání mezi domácími rysi a kadaňskými Trhači. Frýdek-Místek si počínal dobře a ani jednou se hosté nedostali do vedení. Během prvních dvou třetin měli ještě hosté šanci vyrovnat a utkání otočit, ale během závěrečné dvacetiminutovky Trhači přišli o veškerou naději. Utkání skončilo 5:1 a body zůstaly doma.

Již v páté minutě přihlížející mohli vidět první branku domácích. Slezané hráli přesilovku 5 na 3. Z pravého kruhu vyslal Milan Mikulík přihrávku na Patrika Husáka na modré čáře, který přesunul kotouč na Davida Kofroně, jenž z pokleknutí vypálil ránu na Olivera Štěpánka. A bylo to 1:0. Další branka už nepadla. Hosté také mohli těžit z přesilovky 5 na 3, k tomu ale nedošlo. Naopak jel Rostislav Martynek sám na Štěpánka a z trestné ještě vyskočil Kofroň. Martynkova střela skončila těsně vedle branky.

Třicet pět vteřin po zahájení druhé třetiny se domácí opět prosadili. Tentokrát to byl Štěpán Novotný. Rostislav Martynek zpoza branky našel najíždějícího Novotného před brankou, přihrál a Novotný nasměroval puk za Štěpánka. Své branky se dočkali i Trhači. Ve 26. minutě se halou ozvalo cinknutí tyče Malíkovy branky, když Jiří Tupý vypálil do pravé strany branky, od jejíž tyčky se kotouč odrazil za Malíka.

Hosté měli stále šanci dorovnat utkání a otočit ho ve svůj prospěch. Tato naděje se jim ale trochu vzdálila s gólem Lukáše Kováře. Ten vypálil od modré čáry a kotouč zapadl za kadaňského gólmana. Další rána pro hosty přišla o dvanáct vteřin později z hokejky Lukáše Kaukiče, ten si objel branku, čímž se dostal Štěpánek mimo bránu a než se dokázal vrátit, Kaukič už zasouval puk za brankovou čáru. Dvě vteřiny před koncem to zkusil Filip Haman a vyšlo to. Rysi tak doma porazili Kadaň 5:1 a zítra na ně čeká Kladno.

Ohlasy k utkání

HC Frýdek-Místek

Vlastimil Wojnar (HC Frýdek-Místek): Pro nás strašně důležité a zároveň těžké utkání, protože každý čekal, že Kadaň porazíme, že to bude jednoduché a tak dále. Sami vidíte, že jsme se tam dvě třetině ne herně, ale spíše střelecky trápili. Naštěstí to tam na závěr třetí třetiny napadalo. Takže pro nás důležité tři body a doufejme, že v tom budeme zítra pokračovat.SK Kadaň

Miroslav Novák (SK Trhači Kadaň): Od nás to byl padesát pět minut celkem slušný výkon, bohužel rozhodlo to, že za stavu 2:1 pět minut do konce, jedeme dva na jednoho a místo toho, abychom dali gól, nedáme a vlastně z proti akce dostaneme gól na 3:1. Trošku nás trápí koncovka, myslím si, že nehrajeme špatně, hrajeme vyrovnaně. Samozřejmě nás soupeř přestřílel, my hrajeme více zezadu, takže je tam ta jejich aktivita větší, ale chybí nám kvalita v zakončení. To nám prohrává zápasy.


Nábor

Generální partneři

Třinecké železárny Moravia Steel MSK

Hlavní partneři

BacatoChance Liga VÚHŽ Radegast Jagrteam ARC - impex TSR Wafarex M Steel Project OC Frýda

Partneři

Royal Cargo
Febe Craft
Koma
Bulawa
Sportplex
Frymel
3CSAD
Nutrapluss
Next Reality

Partneři mládeže

Statutární město FM Moravskoslezský krajSatum Technické služby Epogearmot Vaculova Ekomor Autodoprava Jan Rypka