„B“ tým po prohře doma vybojoval rozhodující zápas
Muži B
V loňské finálové sérii mezi Frýdkem-Místkem „B“ a Bohumínem platilo „můj dům, můj hrad“, ale letos jsou oba týmy někde jinde, pořadím po základní části i tím, jak se jim v čtvrtfinálové sérii daří před vlastním publikem. První zápas jsme minulou sobotu v Polárce prohráli, ale včerejší výhra na ledě soupeře rozhodla o tom, že diváci se mohou těšit ještě na minimálně jeden play off zápas „B“ týmu, který se odehraje u nás v sobotu 25. února od 16.30.

HC F-M B – HC BOSPOR Bohumín 3:6 (1:2, 2:1, 0:3)

Hostům vyšel úvod, kdy na gól ze 3. minuty navázali dalším, proměněným trestným střílením. Do konce třetiny se nám ale podařilo snížit a v polovině zápasu jsme zápas dvěma rychlými góly po sobě otočili. Ale i odpověď Bohumínských na sebe nenechala dlouho čekat, takže byl stav před závěrečnou třetinou srovnaný. Bohužel srovnaný nebyl počet hráčů na ledě a hned na začátku třetiny se Bohumín prosadil v přesilovce, když nastřelený puk dokázal za záda našeho brankáře usměrnit Bilík. Snaha o vyrovnání byla pak marná a hosté ji naopak využili ještě ke zvýšení svého náskoku a odvezli si důležité první vítězství. „V tomto zápase jsme my hráli a oni nás trestali skoro z každého protiútoku. Jedna věc je, že je umí sehrát, druhá, že jsme jako celou sezonu dopláceli na nedostatečné pokrytí hráčů v předbrankovém prostoru,“ hodnotil trenér René Slanina.

Bodovali: Gottwald 1+0, M. Valíček 1+0, Slovák 1+0, SPurný 0+1, Puzoň 0+1, Mičulka 0+1.

Odveta se odehrála ve středu.

HC BOSPOR Bohumín – HC F-M B 3:4 (2:1, 0:2, 1:1)

Domácí se ujali vedení, ale při hře 4 na 4 jsme dokázali srovnat Gottwaldovým šťastným nahozením ze středního pásma. Přesto si jednogólový náskok vzal Bohumín do konce třetiny ještě zpátky. Ta druhá ale lépe vyšla našemu béčku, když dvěma góly, i díky jedné přesilovce, otočilo skóre. „I když jsme na to upozorňovali, zase jsme dvakrát nepohlídali hráče před brankou. Měli jsme jasnou střeleckou převahu, třikrát více střel, jezdili jsme v přečíslení na branku, ale nedokázali jsme překonat skvěle chytajícího Svobodu. Druhá třetina byla v podobném duchu, kdy jsme měli navrch, ale tlak už jsme dokázali korunovat i brankami,“ okomentoval první polovinu zápasu trenér Slanina.

V posledním dějství se Frýdek-Místek dokonce prosadil v oslabení, vedl 4:2, ale deset minut před koncem zadělal Bohumín znovu na drama. Vyrovnat se mu ale nepodařilo.

„Bylo hodně vyloučených a inkasovali jsme po takovém závaru ve skrumáži. Hrozili ale jen z přesilovek, už nic moc neměli, my jsme hráli soustředěně dozadu. Celkově to bylo jednoznačné utkání, kterému by slušel i větší gólový rozdíl,“ shrnul povedenou odvetu trenér Slanina. Pokud dokážou jeho svěřenci podobný zodpovědný výkon zopakovat, mohou v sobotu postoupit do semifinále.

Bodovali: Krutil 0+2, Gottwald 1+0, Chvostek 1+0, Puzoň 1+0, Slovák 1+0, Fiala 0+1, A. Valíček 0+1, Spurný 0+1.