Zpět na vítěznou vlnu! To je úkol Slezanů na ledě pražské Slavie
Frýdek-Místek prošel v posledních týdnech výkonnostním progresem. Dokázal pětkrát v řadě bodovat, z toho čtyřikrát dokonce vyhrát. Naposledy ovšem tato série skončila, když Slezané podlehli doma silné Jihlavě. O návrat vítězné nálady se Frýdeckomístečtí pokusí na ledě Slavie Praha už dnes od 18 hodin.

Frýdek-Místek pokračuje v honbě play-off

Slezané se sunou pomalu tabulkou vzhůru. Pryč jsou doby, kdy se krčili na posledním místě, nyní už jsou dvanáctí s šestadvaceti body. S postupem do play-off bude práce ale ještě hodně. Na osmé místo Frýdek-Místek ztrácí třináct bodů. Nejbližším týmem nad Slezany je momentálně Poruby s jednatřiceti body.

Aby se Frýdek-Místek dál tabulkou posouval, potřebuje pravidelně bodovat, což se mu v poslední době dařilo. Ještě před reprezentační přestávku zdolal ve dvou dnech vždy na domácím ledě Ústí nad Labem a Litoměřice. Navázat se podařilo i poté, rysi porazili v derby Porubu a také doma silný Vsetín. Následovala porážka na nájezdy na ledě Benátek a naposledy Frýdek-Místek prohrál před svými fanoušky 3:6 s Jihlavou, tehdy druhým týmem Chance Ligy.

Slezanům se nepovedl úvod utkání, rychle nabrali manko 0:3. Naději přinesla 18. minuta, ve které skórovali David Kofroň a Ondřej Machala, ale ve druhé třetině hosté znovu odskočili. Kontaktní gól vstřelil Rostislav Martynek, jenže ve třetí třetině Dukla dvěma brankami duel rozhodla.

Týmové produktivitě Frýdku-Místku dál vévodí zkušený Rostislav Martynek s devatenácti body (9+10), který je zároveň nejlepším střelcem Slezanů. Dalšími v pořadí jsou pak David Kofroň se čtrnácti body (4+10), Milan Mikulík se třinácti body (6+7) a Jan Rudovský s body jedenácti (3+8).

Do zápasu se Slavií ještě nezasáhne Milan Mikulík, kterého v posledních dnech trápí nemoc a bere antibiotika. Jeho návrat je odhadován v horizontu deseti dní.

Poslední zápas Frýdku-Místku

Frýdek-Místek - Jihlava 3:6

Branky a nahrávky: 18. Kofroň (Zahradníček), 18. Machala (Martynek), 31. Martynek (Machala) – 4. Jiránek (Harkabus, D. Váňa), 9. Skořepa (Anděl), 14. Anděl (Pekr), 25. Dostálek (J. Pohl, T. Havránek), 43. Pekr (Anděl), 47. T. Havránek. Rozhodčí: Koziol, Obadal – Bubela, Zedník. Vyloučení: 4:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1080. Střely na branku: 23:26.

HC Frýdek-Místek: Hamerlík – Žovinec, Husák, Bartko, Zahradníček, Haman, Krisl – Kofroň, Hladonik, Rudovský – Martynek (C), Novotný, Machala – J. Kalus, Peterek, Raška – Klimša (A), Kuťák, Christov – Motloch.

Slavia se poslední dobou trápí

Slavii se v této sezóně zatím nedaří. Pražský klub nemůže pomýšlet na návrat do extraligy, protože se momentálně souží až na desáté příčce tabulky Chance Ligy. Pražané mají na kontě za třiadvacet utkání šestatřicet bodů, tedy o deset více než Frýdek-Místek.

Aktuální forma Slavie vůbec není dobrá. Sešívaní prohráli čtyři z pěti posledních utkání, osm z posledních deseti a ve dvou posledních vůbec nebodovali. Po povinném vítězství 4:2 na ledě posledního Ústí nad Labem přišly porážky 2:5 doma s Třebíčí a 2:6 na ledě Litoměřic.

Proti Litoměřicím Slávisté prohrávali po první třetině 0:2. Ve druhé třetině dokázali skórovat Aleš Furch a Tomáš Šmerha, ale ti vždy jen odpovídali na branku Stadionu, který tedy po dvou třtinách vedl 4:2. Ve třetí části pak domácí přidali ještě další dva góly, Slavia se už na odpověď nezmohla.

Na čele slávistického kanadského bodování je s devatenácti body (12+7) Jan Veselý, který je zároveň nejlepším střelcem sešívaných. Dále pak následují s patnácti body Jiří Doležal (6+9), se čtrnácti Jan Novák (2+12) a s jedenácti Martin Šagát (4+7). V brance Slavie se v posledních zápasech objevoval nejčastěji Dominik Šorf, další variantou byl David Honzík.

Poslední zápas Slavie

Litoměřice - Slavia 6:2

Branky a nahrávky: 4. Jirásek (Zadražil), 15. Kloz (Voženílek, Pavlas), 30. Havelka (Šik), 33. Kadlec (Korkiakoski, Pavlas), 43. Kantner (Smetana, Buchtela), 49. Korkiakoski (Kadlec, Kloz) – 31. Furch (Štibingr, Šmerha), 35. Šmerha (TS). Rozhodčí: Wagner, Grech – Tvrdík, Votrubec. Vyloučení: 5:4, navíc Veselý (SLA) 10 min. Využití: 3:0. Diváci: 1120. Střely na branku: 18:32. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1, 4:2, 6:2.

HC Slavia Praha: Šorf (20. Sochůrek) – Hrdinka, Novák, Drtina, Štibingr, Barák, Duda, Hejda – Kubica, Šagát, Ondráček – Krejčík, Vlček, Veselý – Doležal, Pochobradský, Tejral – Panna, Furch, Šmerha.

Vzájemné zápasy? Úspěšnější bývají hosté

První vzájemný zápas sezóny mezi těmito dvěma kluby se odehrál na ledě Frýdku-Místku, ale úspěšnější byli Pražané. Slavia si odvezla z Polárky tři body za výhru 6:5. Zajímavostí je, že z posledních šesti vzájemných zápasů skončilo pět výhrou hostů, ten zbývající vyhrála Slavia doma až na nájezdy.

Poslední vzájemné střetnutí nabídlo bohatou gólovou přestřelku. První třetinu vyhrála 2:1 Slavia díky branek Veselého a Furcha, za Slezany skóroval Jan Hladonik. Ve druhé třetině dokázal dvakrát skórovat Aron Chielewski a za hosty se trefil znovu Veselý, takže bylo vyrovnáno, 4:4. Rozhodovala třetí část, do které vstoupili lépe domácí, které poslal do vedení Kofroň. Později skóroval ještě Hladonik, ale Slavia se prosadila hned třikrát. Danečka prostřelili Denis Heldák, František Hrdinka a Doležal. Pražané tedy vyhráli 6:5.

Poslední vzájemný zápas

Frýdek-Místek - Slavia 5:6

Branky a nahrávky: 3. Hladonik (Bartko), 24. Chmielewski (Hladonik, Przybyla), 40. Chmielewski (Kofroň), 41. Kofroň (Chmielewski), 57. Hladonik – 3. J. Veselý (Hrdinka), 19. Furch (Saňa), 39. J. Veselý (Duda), 46. Heldák (J. Novák), 52. Hrdinka, 57. J. Doležal (Štibingr). Rozhodčí: Cabák, Vrba – Bubela, Zedník. Vyloučení: 2:2. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1178.

HC Frýdek-Místek: L. Daneček – L. Kovář, Hrachovský, Husák, Bartko, Krisl, Žovinec, Zahradníček, D. Stránský – Chmielewski, Hladonik, Kofroň – Klimša (A), Peterek, Mikulík (C) – Raška, Przybyla, Kuťák – Christov, Kaukič.

HC Slavia Praha: Šorf – Duda, J. Novák, J. Drtina (C), Valík (A), Hrdinka, Saňa, Štibingr – J. Veselý, Panna, Šagát (A) – Kubica, M. Ondráček, Najman – L. Krejčík, J. Doležal, Tejral – Furch, Heldák, Kohút.